برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1139 100 1

وصف الارض المقدسه فی فلسطین

وصف الارض المقدسه فی فلسطین در دانشنامه اسلامی

وصف الارض المقدسه فی فلسطین
وصف الأرض المقدسة فی فلسطین، تألیف شخصیتی تازه مسلمان با نام دانیال راهب در طول سال های(1106 - 1107م) که سعید عبدالله بیشاوی و داود اسماعیل ابوهدبه، ضمن ترجمه کتاب به عربی، تعلیقات ارزش مند و مفصلی بر آن نگاشته اند که خواننده مسلمان ناگزیر از مراجعه و استفاده از آنهاست.این کتاب، اولین سفرنامه مدون سرزمین های مقدس در فلسطین است.
کتاب، به سبک کتب دائرة المعارف نگاشته شده است؛ بدین ترتیب که نویسنده در ضمن 97 شماره، قراء، شهرها، اماکن مذهبی، کوه ها، دریاها و عناوین مختلف مرتبط با سرزمین فلسطین را معرفی و شرح کرده است.
تاریخ اسلام از گذشته تا کنون، مملو از سرگذشت کسانی است که برای هدایت به سوی دین حق تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفته اند و در این راه مشقت های مختلفی را متحمل شده اند و باعث شده است که سرگذشت آنها از طرق گوناگون نقل محافل شود. همانا کسانی که به دنبال حقیقت هستند بی شک خداوند آنها را در راه رسیدن به حق یاری می کند و انسان باید همواره این را مد نظر داشته باشد که بزرگ ترین نعمتی که خداوند بر بشر ارزانی داشته است، همانا نعمت اسلام است.
سفرنامه دانیال راهب در اراضی مقدسه، از مصادر مهم برای مطالعه این سرزمین ها در زمان جنگ های صلیبی است. دانیال، به جوانب مختلف اقتصادی، اجتماعی در فلسطین در آغاز جنگ های صلیبی اروپا اشاره کرده است. هم چنین اهمیت این سفرنامه در این است که هم زمان با آغاز مرحله جدیدی از حیات شرق اسلامی به طور عام و اراضی مقدسه به طور خاص بوده است.
او، معلومات ارزش مندی را در باره مزروعاتی که در فلسطین و اردن معروف بوده است و به ویژه درختان میوه و صیفی جات و حبوبات ارائه کرده است. ذکر اسامی چشمه ها و چاه های مشهور و نیز مهم ترین صنایع اراضی مقدسه و به ویژه صنعت استخراج روغن زیتون و شراب انگور از دیگر مطالب کتاب است.
«وصف الارض المقدسة فی فلسطین»، تالیف شخصیتی تازه مسلمان با نام دانیال راهب در طول سال های (۱۱۰۶- ۱۱۰۷ م) که سعید عبدالله بیشاوی و داود اسماعیل ابو هدبه، ضمن ...

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی وصف الارض المقدسه فی فلسطین   • مفهوم وصف الارض المقدسه فی فلسطین   • تعریف وصف الارض المقدسه فی فلسطین   • معرفی وصف الارض المقدسه فی فلسطین   • وصف الارض المقدسه فی فلسطین چیست   • وصف الارض المقدسه فی فلسطین یعنی چی   • وصف الارض المقدسه فی فلسطین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی وصف الارض المقدسه فی فلسطین
کلمه : وصف الارض المقدسه فی فلسطین
اشتباه تایپی : ,wt hghvq hglrnsi td tgsxdk
عکس وصف الارض المقدسه فی فلسطین : در گوگل

آیا معنی وصف الارض المقدسه فی فلسطین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )