انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 902 100 1

ولادیمیر پوتین در دانشنامه ویکی پدیا

ولادیمیر پوتین
ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین (متولد ۷ اکتبر ۱۹۵۲ (به روسی: Владимир Владимирович Путин)) رئیس جمهور روسیه است. او دومین و چهارمین رئیس جمهور روسیه بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است.
او رئیس حزب روسیه واحد (از ۱۵ آوریل ۲۰۰۸) است. پوتین از اوت ۱۹۹۹ تاکنون همواره پست ریاست جمهوری یا نخست وزیری روسیه را در اختیار داشته است. او متولد ۷ اکتبر ۱۹۵۲ در شهر سن پترزبورگ (در آن زمان، لنینگراد) است.
ولادیمیر پوتین به عنوان رئیس جمهوری پُرکار شناخته می شود که اقتصاد روسیه را از بحران شدید دهه ۱۹۹۰ به ثبات و رشد قابل توجه در قرن بیست و یکم هدایت کرده است. پوتین پیش از ریاست جمهوری روسیه، سابقه همکاری با کا.گ. ب را در دوران شوروی در کارنامه خود دارد. همچنین عده ای او را به عنوان ورزشکارترین رئیس جمهور دنیا می شناسند.
در روز ۹ اوت ۱۹۹۹ پوتین، رئیس وقت اداره اطلاعات و امنیت روسیه «اف.اس. بی» (جانشین کا.گ. ب) و رئیس شورای امنیت فدراتیو روسیه، صبح به عنوان یکی از سه معاون سرگیی استپاشین، نخست وزیر وقت روسیه برگزیده شد، اما تنها ساعاتی بعد با سقوط دولت استپاشین، به مقام کفالت نخست وزیری رسید و عصر همان روز بوریس یلتسین، رئیس جمهور وقت روسیه که اوضاع مزاحی اش رو به وخامت بود، او را به عنوان جانشین خود به مردم روسیه توصیه کرد.
پیرو حوادث این روز، کمتر از یک هفته بعد، پوتین از پارلمان روسیه به عنوان نخست وزیر رأی اعتماد گرفت، در آخرین روز این سال، ۳۱ دسامبر ۱۹۹۹ رسماً کفیل ریاست جمهوری شد، پستی که به او کمک کرد در انتخابات ماه مه ۲۰۰۰ بر رقبای سرشناسی مانند پریماکوف و یوری لوژکوف پیروز شود. پوتین به مدت دو دوره تا سال ۲۰۰۸ ریاست جمهوری روسیه را بر عهده داشت. در این سال در پی انتخاب دیمیتری مدودف به ریاست جمهوری، پوتین به عنوان نخست وزیر روسیه معرفی شد و تا سال ۲۰۱۲ در این سمت مشغول به کار بود. پوتین در سال ۲۰۱۲ برای سومین بار به ریاست جمهوری روسیه برگزیده شد.
بخاطر داشتن شخصیت و کاریزمای بالای پوتین از وی با عنوان مرد آلفا نیز یاد شده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین (۱۹۵۲ -) چهارمین ریئس جمهور روسیه (۲۰۱۲-)، نخست وزیر روسیه (۲۰۰۸ –۲۰۱۲) رهبر حزب روسیهٔ متحد (۱ ژانویه ۲۰۰۸ – ۳۰ مه ۲۰۱۲).
• «اسلام یک عاملِ ارزشمند در زندگی اجتماعی و سیاسی ما شده، برای روحِ اجتماعی و پیشرفتِ فرهنگی ما یک سهم ارزشمند ساخته است.»
• «بله، زندگی در چچن بیشتر شبیه به زندگی پس از بلایای طبیعی است.»
• «عید قربان که نشان دهنده پایان مراسم حج می باشد، بخشی جدایی ناپذیر از میراث غنی معنوی مردم چند ملیتی از روسیه است. عید قربان، نماد ارزش عمیق اخلاقی، لذت از تقویت ایمان و تقویت روح است. عید قربان یادآوری می کند که ادب و رسوم دین اسلام مبتنی بر ارزش های ابدی مهربانی و عدالت، رحمت و مراقبت از همسایگان خود است.»
• «می بینم که در غرب هیج کس نمی فهمید که اتحاد جماهیر شوروی از نقشه سیاسی جهان ناپدید شده است و یک کشور جدید با اصول اومانیستی و ایدئولوژیک در پایه و اساس وجود آن پدید آمده است… هر کس دلش برای اتحاد جماهیر شوروی تنگ نشده است، قلب ندارد و هر که می خواهد دوباره بازگردد، مغز ندارد.»
• «همکاران ما باید متوجه باشند تلاش برای بی ثبات کردن روسیه از طریق اقدامات ناعادلانه، نامشروع و محدودکننده شرایط اوکراین را تثبیت نمی کند و تنها گفت وگوها را پیچیده تر خواهد کرد.»
• «سلاح های روسی روز به روز کارامد تر و موثرتر می شوند. این موضوع در حالی رخ می دهد که عملکرد آنها همچنان آسان و تعمیرات فنی و سرویس آنها نیز همانند سابق، ساده باقی می ماند.»
• «همانند بیشتر رهبران، او تهدیدی برای مردم خودش است. او بوضوح دست به اقدامات غیرقانونی می زند. اما توصیف کردن او مانند هیولایی دیوانه که از بیماری مغزی رنج می برد و آلزایمر دارد و موجود شر موش صفتی است، اینها همه از نوع تعصبات جرح اورولی است.» -> نوآم چامسکی

ارتباط محتوایی با ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی ولادیمیر پوتیننام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

فاضل لیاقتی > refers
Sunmi > Tuna
Sunmi > House sit
توحید > کپه اقلی
Sunmi > Laundry Basket
Aynaz > Organiz
حسین صناعی > get on well with
Sunmi > Cushions

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ولادیمیر پوتین   • مفهوم ولادیمیر پوتین   • تعریف ولادیمیر پوتین   • معرفی ولادیمیر پوتین   • ولادیمیر پوتین چیست   • ولادیمیر پوتین یعنی چی   • ولادیمیر پوتین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ولادیمیر پوتین
کلمه : ولادیمیر پوتین
اشتباه تایپی : ,ghndldv ~,jdk
عکس ولادیمیر پوتین : در گوگل


آیا معنی ولادیمیر پوتین مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )