انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1040 100 1

ولایتعهدی امام رضا (ع)

ولایتعهدی امام رضا (ع) در دانشنامه اسلامی

ولایتعهدی امام رضا (ع)
ولایتعهدی امام رضا (ع) به ماجرای انتصاب امام رضا (ع) به ولایتعهدی مامون عباسی اشاره دارد که پس از احضار امام به مرو و با وجود مخالفت ایشان، با اصرار و تهدید مامون انجام گرفت.
منابع اولیه، آغاز حرکت امام رضا(ع) را، از مدینه به سوی بصره ذکر کرده اند. با این وجود برخی از منابع به خصوص تذکره های متاخر نوشته اند: حضرت، ابتدا به مکه رفته و در این سفر امام جواد(ع) نیز همراه ایشان بوده است. امام با خانه خدا وداع کرد و سپس از مکه به سفر ادامه داد. در هر حال تاریخ حرکت امام به سمت بصره، نیمه محرم سال ۲۰۱ گزارش شده است.
به دستور مأمون، رجاء بن ابی ضحاک خویشاوند فضل به سهل مامور شد امام رضا(ع) را از مدینه به خراسان آورد. مفید، فرستاده مأمون را جلودی معرفی کرده است. مأمون مسیر مشخصی برای سفر امام رضا به مرو انتخاب کرد تا آن حضرت از مراکز شیعه نشین عبور نکند، زیرا از اجتماع شیعیان بر گرد امام می ترسید. او به طور خاص دستور داد که حضرت را از مسیر کوفه نیاورند بلکه از طریق بصره و خوزستان و فارس، به نیشابور بیاورند.

ولایتعهدی امام رضا (ع) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ولایتعهدی امام رضا (ع)   • مفهوم ولایتعهدی امام رضا (ع)   • تعریف ولایتعهدی امام رضا (ع)   • معرفی ولایتعهدی امام رضا (ع)   • ولایتعهدی امام رضا (ع) چیست   • ولایتعهدی امام رضا (ع) یعنی چی   • ولایتعهدی امام رضا (ع) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ولایتعهدی امام رضا ع
کلمه : ولایتعهدی امام رضا (ع)
اشتباه تایپی : ,ghdjuind hlhl vqh (u)
عکس ولایتعهدی امام رضا (ع) : در گوگل


آیا معنی ولایتعهدی امام رضا (ع) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )