انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1058 100 1

ولایت نامه

ولایت نامه در دانشنامه اسلامی

ولایت نامه
ولایت نامه، ترجمه فارسی کتاب «خصائص امیرالمؤمنین(ع)» اثر سید شریف رضی رحمه الله است که زندگانی امام امیرالمؤمنین(ع)، اسامی پدران حضرت، گوشه ای از وقایع پس از رحلت پیامبر(ص)، دلایل اثبات ولایت و امامت امیر مؤمنان علی(ع)، بیان برخی معجزات و قضاوت های حضرت و سخنان گهربار ایشان را در بر دارد و در شناساندن مقام ولایت و شخصیت مولا امیرمؤمنان(ع) تأثیری بسزا دارد.
این ترجمه، توسط آقای محمدمهدی کافی در عصر حاضر صورت گرفته است.
در این ترجمه، از توضیح سخنان حضرت خودداری و به صرف ترجمه واژه ها بدون کم و زیاد و بدون برهم خوردن ترکیب جمله ها بسنده شده است.
برای خوانندگانی که قصد مراجعه به شرح سخنان حضرت را دارند، نشانی آن ها از ترجمه و شرح نهج البلاغه مرحوم فیض الاسلام (انتشارات فیض الاسلام، بهمن 1366) ذکر شده است.
نیز در برخی موارد، سندهایی - به طور کامل یا به تعبیر «باسناد» و مانند آن - در متن عربی موجود بود که از ذکر آن در ترجمه صرف نظر شده است.
به گفته مترجم کتاب، نکته ای که نباید از نظر دور بماند این است که بعضی از سخنان حضرت که در این کتاب، به شکل واژه به واژه ترجمه شده، نیاز به دقّت بیشتر و مراجعه به اهل فن دارد و نباید بدون بررسی و تحقیق، فقط به ترجمه ظاهری بسنده شود.

ارتباط محتوایی با ولایت نامه

ولایت نامه را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ولایت نامه   • مفهوم ولایت نامه   • تعریف ولایت نامه   • معرفی ولایت نامه   • ولایت نامه چیست   • ولایت نامه یعنی چی   • ولایت نامه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ولایت نامه
کلمه : ولایت نامه
اشتباه تایپی : ,ghdj khli
عکس ولایت نامه : در گوگل


آیا معنی ولایت نامه مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )