انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1068 100 1

ولوا

ولوا در دانشنامه اسلامی

ولوا
معنی وَلَّوْاْ: برگشتند
معنی وَلُّواْ: بگردانید
معنی وَلَّوُاْ ﭐلْأَدْبَارَ: پشت كنان گريختند (واقعيت حتمي را به زمان ماضي آورده لذا در جمله " خواهند گريخت "معني مي دهد)
معنی وَلَّوْاْ مُدْبِرِينَ: پشت کنان فرار کردند
ریشه کلمه:
ولی‌ (۲۳۱ بار)

ولوا در دانشنامه ویکی پدیا

ولوا
ولوا (به زبان نروژی باستان: vǫlva یا völva) به معنی عصا بدست، زنان پیشگوی شمن باوری در آیین شمال، و موضوع اصلی در محدوده زمانی معین در اساطیر اسکاندیناوی بودند. مراسم گزارش های پیشگویی و غیب گویی با سرپرستی مرد یا زنی انجام می گرفت، اما رهبری آن به عهده ولوا یا زن پیشگو بود. روایت این مراسم در سرگذشت نامه های اسکاندیناوی گویای همانندی شگفت انگیز این مراسم با مراسم آیینی شمن های آسیای شمالی و میانه است. ولوا در این مراسم از جامه ای خاص بهره می جوید و روسری یا کلاه او از اهمیت خاصی برخوردار است. این روسری یا کلاه غالباً از پوست مردار حیوانات مختلف و پیشگو جبه ای بلند بر تن و عصا در دست و خرجینی از ابزارهای پیشگویی یا طلسم های مختلف را با خود حمل می کند. در این مراسم ولوا بر سکو می نشیند و در حالت خلسه فرو می رود، دعایی خاص را در برانگیختن ارواح آگاه از اسرار نهان تکرار می کند و در چنین حالتی از آینده، سرنوشت افراد، گمشدگان یا خشکسالی که در راه است سخن می گوید. این پیشگویی ها اغلب در جهت یاری به مردم و بزرگداشت ایزدبانو یا گاه در جهت منفی و با اهداف شیطانی و پدید آوردن مرگ و تباهی انجام می شد.
در یکی از افسانه ها هنگامی که اودین برای آگاهی از سرنوشت پسرش بالدر به دنیای مردگان می رود، پیشگوی مرده ای را بیدار کرده و او را مجبور می سازد به پرسش های وی پاسخ دهد. همچنین شعر ولوسپا (به معنی ترانهٔ ولوا)، اولین و شناخته شده ترین شعر در ادای شاعرانه، درباره آفرینش و تباهی جهان از زبان ولوا است.
عکس ولوا
ولوا (به انگلیسی: Wallowa) شهری در شهرستان ولوا ایالت اورگن است و در سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، ۸۰۸ نفر جمعیت داشته که نسبت به سال ۲۰۱۰، −۰٫۳۷ درصد رشد جمعیت داشته است.
فهرست شهرهای اورگن
ولوا(به انگلیسی: Velva) شهری در ایالت داکوتای شمالی کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱٬۰۸۴ نفر بوده است.
فهرست شهرهای داکوتای شمالی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ولوا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

Aryan > Be afraid
کیومرث > که ویار
سعیده > pluralistic
امین > hypotenuse
که و یار > کهو
Kimiya > Fitting rome
سیدنیشابوری > broke the camels back
افسانه > دست مریزاد

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ولوا   • مفهوم ولوا   • تعریف ولوا   • معرفی ولوا   • ولوا چیست   • ولوا یعنی چی   • ولوا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ولوا
کلمه : ولوا
اشتباه تایپی : ,g,h
عکس ولوا : در گوگل


آیا معنی ولوا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )