برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1207 100 1

ویتنام جنوبی

معنی ویتنام جنوبی در لغت نامه دهخدا

ویتنام جنوبی. [ ی ِ م ِ ج َ / ج ُ ] (اِخ ) قسمتی از ویتنام که در جنوب مدار 17 درجه قرار دارد و پایتخت آن سایگون می باشد و سکنه ٔ آن 16067136 نفر است. دولت سایگون را ایالات متحده ٔ آمریکا و انگلستان به عنوان دولت قانونی ویتنام شناخته اند.

ویتنام جنوبی در دانشنامه ویکی پدیا

ویتنام جنوبی
مختصات: ۱۰°۴۵′ شمالی ۱۰۶°۴۰′ شرقی / ۱۰٫۷۵۰°شمالی ۱۰۶٫۶۶۷°شرقی / 10.750; 106.667
ویتنام جنوبی | لغت نامه دهخدا
fasle۶۰: ژوئن ۱۹۶۳، سایگون، ویتنام جنوبی: یک بودائی در اعتراض ...
آشنایی با ویتنام
ویتنام جنوبی با نام رسمی جمهوری ویتنام (به ویتنامی: Việt Nam Cộng hòa) کشوری بود که بین سال های ۱۹۵۴ تا ۱۹۷۵ بر قسمتی از ویتنام که در جنوب مدار ۱۷ درجه قرار دارد حکومت می کرد. پایتخت این کشور سایگون (هوشی مینه سیتی کنونی) بود.
Emblem
این کشور در جریان جنگ ویتنام با دولت ویتنام شمالی و چریک های ویت کنگ درگیر بود و آمریکا به حمایت از ویتنام جنوبی وارد این جنگ شد. ویتنام تا جنگ جهانی دوم مستعمره فرانسه بود. پس از جنگ نیروهای کمونیستی به رهبری هوشی مینه دولتی را در شمال ویتنام به پایتختی هانوی تأسیس کردند. از سوی دیگر سیاست مداران غیرکمونیست هم در سال ۱۹۴۹ دولتی را در سایگون به رهبری امپراتور بائو دای بنیان نهادند. در سال ۱۹۵۵ بائو دای توسط نخست وزیر ویتنام از مقام خود خلع شد و کشور صاحب حکومت جمهوری شد. جنگ ویتنام از سال ۱۹۵۹ در پی قیام چریک های ویت کنگ که مورد حمایت ویتنام شمالی بودند آغاز شد و رفته رفته گسترش پیدا کرده و بر شدت آن افزوده شد. در نهایت در ۳۰ آوریل ۱۹۷۵ ارتش ویتنام شمالی سایگون را به تصرف خود درآورده و به حکومت ویتنام جنوبی پایان داد.
عکس ویتنام جنوبی
پرچم ویتنام جنوبی در ۱۴ ژوئن ۱۹۴۹ پذیرفته شد.
تیم ملی فوتبال ویتنام جنوبی (انگلیسی: South Vietnam national football team) نماینده کشور ویتنام جنوبی در مسابقات بین المللی از سال ۱۹۴۹ تا ۱۹۷۵ بود که زیر نظر فدراسیون فوتبال ویتنام جنوبی فعالیت میکرد.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ویتنام جنوبی

ویتنام جنوبی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ویتنام جنوبی   • مفهوم ویتنام جنوبی   • تعریف ویتنام جنوبی   • معرفی ویتنام جنوبی   • ویتنام جنوبی چیست   • ویتنام جنوبی یعنی چی   • ویتنام جنوبی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ویتنام جنوبی
کلمه : ویتنام جنوبی
اشتباه تایپی : ,djkhl [k,fd
عکس ویتنام جنوبی : در گوگل

آیا معنی ویتنام جنوبی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )