انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 946 100 1

ویکی شیعه

ویکی شیعه در دانشنامه اسلامی

ویکی شیعه
ویکی شیعه، دانشنامه ای مجازی در شبکه جهانی اینترنت است که هدف آن بیان و توضیح تمامی مفاهیم و مسائل دخیل در شناخت شیعه دوازده امامی (شامل تاریخ، جغرافیا، فقه، اصول فقه، مفاهیم، باورها، نام ها و...) است. واژگان و نام هایی که برای دستیابی به این هدف لازم اند، در این دانشنامه توضیح داده خواهند شد.
در ویکی شیعه از ارائه تحلیل ها و نظرهای شخصی و نیز نظریات جدیدِ اثبات نشده پرهیز می شود. قضاوت درباره اختلافات علمی و تاریخی بر عهده خوانندگان است و ویکی شیعه در این موارد بی طرف است.
با توجه به اختلافات مذهبی، بنای نویسندگان بر این است که تا می توانند از منابع دست اول و پذیرفته شده نزد دو فرقه بزرگ اسلامی (شیعه و سنی) استفاده کنند.
دین به طور اعم و اسلام و تشیع به طور خاص جزو موضوعاتی هستند که در دانشنامه های مجازی اطلاعات گسترده ای راجع به آنها وجود دارد. ولی از آنجا که نویسندگان این دانشنامه ها یا با معارف اسلامی آشنایی درستی ندارند و یا این که ممکن است اصولا معتقد به اسلام یا تشیع نباشند، در مقالات مربوط به مفاهیم اسلامی مطالب اشتباه مشاهده می شود.
با توجه به مشکلاتی که در پایگاه های اینترنتی درباره باورهای شیعه وجود دارد و همچنین با توجه به نیاز شیعیان جهان و نیز سایر جستجوگران برای دستیابی آسان به باورهای اصیل شیعی و اسلامی لازم دیده شد که جایگزینی برای این دانشنامه در فضای وب عرضه شود. به همین دلیل راه اندازی ویکی شیعه با رویکرد معرفی و دفاع از مکتب اهل بیت(ع) جزو برنامه های معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) قرار گرفت.
در روز اول خرداد ماه ۱۳۹۲ نخستین جلسه هماهنگی نویسندگان ویکی شیعه برگزار شد و بعد از چند جلسه آموزش، در تاریخ ۲۷ خرداد ماه ویکی شیعه در فضای مجازی منتشر شد.
در تیر ماه ۱۳۹۲ امکان مشاهده سایت بدون نام کاربری برای همه کاربران اینترنت مهیا شد.
ویکی شیعه در اول تیر ماه ۱۳۹۳ ضمن برگزاری کنگره سبط النبی(ع) در تهران، توسط حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی رونمایی شد.

ویکی شیعه در دانشنامه ویکی پدیا

ویکی شیعه
ویکی شیعه؛ دانشنامه ای اینترنتی در حوزه تشیع، وابسته به مجمع جهانی اهل بیت است که از خرداد سال ۱۳۹۲ هجری شمسی در قم شروع به فعالیت کرده است.
این دانشنامه به هشت زبان فارسی، عربی، انگلیسی،اردو،ترکی،فرانسه،اسپانیایی و اندونزیایی فعالیت دارد و نویسندگان آن جمعی از محققان و نویسندگان حوزویودانشگاهی هستند.
افتتاح رسمی این سایت در اولین روز تیر ماه سال ۱۳۹۳ شمسی توسط حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در «کنگره بین المللی سبط النبی امام حسن مجتبی(ع)» صورت گرفت.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ویکی شیعه

ویکی شیعه را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی ویکی شیعهنام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ویکی شیعه   • مفهوم ویکی شیعه   • تعریف ویکی شیعه   • معرفی ویکی شیعه   • ویکی شیعه چیست   • ویکی شیعه یعنی چی   • ویکی شیعه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ویکی شیعه
کلمه : ویکی شیعه
اشتباه تایپی : ,d;d adui
عکس ویکی شیعه : در گوگل


آیا معنی ویکی شیعه مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )