انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1079 100 1

پادشاهی هلند

پادشاهی هلند در دانشنامه ویکی پدیا

پادشاهی هلند
مختصات: ۵۲°۲۲′ شمالی ۴°۵۳′ شرقی / ۵۲٫۳۶۷°شمالی ۴٫۸۸۳°شرقی / 52.367; 4.883
Koninkrijk der Nederlanden (هلندی )
پادشاهی هلند (هلندی: Koninkrijk der Nederlanden راهنما·اطلاعات; فریزی غربی: Keninkryk fan de Nederlannen; پاپیامنتو: Reino Hulandes) حکومتی مستقل و پادشاهی مشروطه ای دارای سرزمین هایی در اروپای غربی و کارائیب است. این پادشاهی را چهار بخش شکل داده اند، که هر یک کشوری با حاکمیتِ مستقلِ ملی است و به طور برابر در پادشاهی مشارکت دارد. این چهار بخش یا کشور هلند، کوراسائو، آروبا و سینت مارتن اند. جز سه شهرداری ویژه در کارائیب، بقیه هلند در اروپا قرار دارد. کشورهای دیگر هم در کارائیب قرار دارند.
پادشاهی هلند متشکل از چهار کشور جزئی است که بر اساس برابری پادشاهی را تشکیل می دهند. پادشاهی هلند حکومت مستقل کامل است و هلند فقط یکی از این کشورها است.
هلند در سده های میانه بخشی از امپراتوری مقدس روم بود. در سده هفدهم بازرگانان هلندی فرمان روای دریاها بودند. بندرهای هلندی ثروتمندترین شهرهای اروپا بودند و سرزمین های دور و نزدیک بسیاری یا با ایشان دادوستد داشتند یا در استعمار هلندیان بودند. کمپانی هند شرقی هلند الگویی بود که سپس تر کمپانی شرقی بریتانیا در پیروی از آن تأسیس شد.
عکس پادشاهی هلند
پادشاهی هلند (زبان هلندی: Koninkrijk Holland) را ناپلئون بناپارت به عنوان یک دولت دست نشانده برای برادر سومش، لویی بناپارت تأسیس کرد تا منطقه را بهتر کنترل کند. استان اصلی در این کشور، هلند نام داشت که بعدها به کل کشور هلند گفته شد.
لویی بناپارت که شاه منطقه بود بر پایهٔ توصیه های برادرش حکومت داری نکرد و بیشتر به نظر ساکنان هلند توجه داشت از این رو حکومت کم کم ضعیف شد تا در ۱۸۱۰ پادشاهی از بین رفت و هلند به خاک فرانسه پیوست و تا ۱۸۱۳ این پیوستن ادامه داشت.
پادشاهی هلند شامل هلند امروزی به جز لیمبورخ و بخش هایی از زیلاند بود که آن موقع جزئی از فرانسه بود همچنین East Frisia که در خاک آلمان امروزی بود نیز در پوشش پادشاهی هلند بود. این نخستین پادشاهی در هلند پس از ۱۵۸۱ بود.
ویکی پدیای انگلیسی
پرچم پادشاهی هلند برای اولین بار در ۰۱۹۳۷-۰۲-۱۹ ۱۹ فوریه ۱۹۳۷ به رسمیت شناخته شد.به عنوان پرچم ملی و نشان ملی شناخته می شود و همچنین دارای تناسب ۲:۳ می باشد.ترکیب رنگ این پرچم به صورت سه نوار افقی به ترتیب از بالا قرمز، سفید، آبی و می باشد .
پادشاهی هلند
کشورهای جهان
فهرست سرودهای ملی کشورها
فهرست شعارهای ملی
ویکی پدیای انگلیسی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پادشاهی هلند

پادشاهی هلند را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پادشاهی هلند   • مفهوم پادشاهی هلند   • تعریف پادشاهی هلند   • معرفی پادشاهی هلند   • پادشاهی هلند چیست   • پادشاهی هلند یعنی چی   • پادشاهی هلند یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پادشاهی هلند
کلمه : پادشاهی هلند
اشتباه تایپی : ~hnahid igkn
عکس پادشاهی هلند : در گوگل


آیا معنی پادشاهی هلند مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )