انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1048 100 1

پارک بزرگ تبریز

پارک بزرگ تبریز در دانشنامه ویکی پدیا

پارک بزرگ تبریز
پارک بزرگ تبریز، پارکی در حال احداث در شهر تبریز و در شمال غرب این شهر است. این پارک با مساحت ۸۰۰ هکتار، به عنوان یکی از بزرگترین پارک های ایران و خاورمیانه مطرح است. در حال حاضر بخشی از این پارک، به بهره برداری رسیده و بخش های دیگر آن نیز در حال تملک و احداث است. پارک بزرگ در صورت تکمیل و بهره برداری، ریه تنفسی شهر تبریز بوده و همچنین یکی از مناطق جذب گردشگران داخلی و خارجی در آینده خواهد بود. این پارک که دو رودخانه مهران رود و تلخه رود از وسط آن عبور می کنند، در محل پیشین زمین های کشاورزی احداث خواهد شد.
احداث هتل ۵ ستاره با مشارکت و سرمایه گذاری کشور ترکیه.
سایت بحران مجهز به باند فرود بالگرد با امکانات اولیه جهت اسکان موقت در شرایط بحرانی.
بند آبی با کابرد تفریحی و توریستی با مساحت ۴۶ هکتار.
احداث پایانه گل و گیاهان زینتی با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی و طرح مشارکتی با تعاونی مهندسان شیلات در خصوص پرورش و فروش ماهیان زینتی و احداث آکواریوم در داخل مجموعه پارک.
طرح سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی در مساحت ۱۴۵ هکتار. ۶۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ توسط بخش خصوصی و ۴۰۰ میلیارد تومان آن توسط شهرداری تأمین خواهد شد. همچنین شهرداری حدود ۸۰ میلیارد تومان از املاک خود را در اختیار پروژه قرار خواهد داد. این پروژه مشارکتی که در اسفند ۱۳۹۴ به تصویب شورای اسلامی شهر تبریز رسید، شامل احداث مجموعه توریستی تفریحی شامل هتل ۴ و ۵ ستاره، پارک آبی، مرکز خرید به وسعت ۲۲۰ هزار مترمربع خواهد بود که در زمین ۷ هکتاری واقع در پارک بزرگ اجرایی می گردد. در کنار این پروژه احداث ۱۵۲ هکتار از پارک بزرگ تبریز با استانداردهای اروپایی و تکمیل دریاچه مصنوعی و ورزش های آبی در این دریاچه به همراه پل کابلی عابرگذر دریاچه، از جمله تعهدات طرف سرمایه گذار است.
به دلیل مرغوب بودن خاک و قابلیت تبدیل سریع به فضای سبز مناسب و کاشت انواع درختان، توسعه و تکمیل این پارک، از سال های گذشته یکی از اهداف شهرداری تبریز بوده است؛ ولی به دلیل وسعت زیاد این منطقه و زیر کشت بودن قسمت هایی از این پارک (سیفی کاری)، مشکل تملک، تأمین اعتبار و سایر هزینه ها باعث شده است تا روند تکمیل این پارک به کندی پیش برود.
طرح احداث این پارک، در سال ۱۳۵۰ تصویب شده و در هنگام تصویب قرار بود این پارک در مساحت ۸۸۰ هکتار احداث شده و به «پارک بزرگ خاورمیانه» تبدیل شود. پس از انقلاب نیز در سال ۱۳۷۰، طرح احداث این پارک مطرح و مقرر شد، سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز، احداث آن را بر عهده بگیرد. در اوایل سال ۱۳۸۰ فازهای یک و دو در روبروی فرودگاه تبریز و در سمت کارخانه شیر پگاه احداث شد.
حدود ۵۰ درصد از کل مساحت طرح را اراضی سیفی کاری تشکیل می دهد که به صورت برنامه ریزی شده در داخل پارک حفظ خواهد شد. بقیه مساحت پارک نیز به کاربری های تفریحی، ورزشی، رفاهی، فضای سبز، گلکاری و … اختصاص خواهد یافت.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پارک بزرگ تبریز

پارک بزرگ تبریز را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پارک بزرگ تبریز   • مفهوم پارک بزرگ تبریز   • تعریف پارک بزرگ تبریز   • معرفی پارک بزرگ تبریز   • پارک بزرگ تبریز چیست   • پارک بزرگ تبریز یعنی چی   • پارک بزرگ تبریز یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پارک بزرگ تبریز
کلمه : پارک بزرگ تبریز
اشتباه تایپی : ~hv; fcv' jfvdc
عکس پارک بزرگ تبریز : در گوگل


آیا معنی پارک بزرگ تبریز مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )