برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1294 100 1

پارک جنگلی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر در دانشنامه ویکی پدیا

پارک جنگلی چیتگر
مختصات: ۳۵°۴۳′۴۸″شمالی ۵۱°۱۲′۳۰″شرقی / ۳۵٫۷۲۹۹۳۷۶°شمالی ۵۱٫۲۰۸۲۲۳۴°شرقی / 35.7299376; 51.2082234
دریاچه چیتگر
پارک جنگلی چیتگر از پارک های جنگلی شهر تهران است که از شمال به زمین های چیتگر، از جنوب به آزادراه تهران-کرج از غرب به شهرک سروآزاد و پیکان شهر و از شرق به منطقهٔ خرگوش دره محدود می شود. این پارک با ۹۵۰ هکتار زمین پردرخت از بزرگ ترین بوستان های جنگلی استان تهران است.
هدف از احداث این بوستان جنگلی که در آغاز مسیر وزیدن باد غربی به شهر تهران قرار گرفته، بالا بردن مقدار اکسیژن هوای تهران بوده است. این پارک دارای یک پیست و مسیرهای دوچرخه سواری و امکانات اسکیت سواری است. همچنین ایستگاه مترو چیتگر مقابل درب شمارهٔ ۱ و ایستگاه مترو ایران خودرو مقابل درب های ۵ و ۷ قرار دارد.
دریاچه چیتگر در مجاورت این پارک جنگلی واقع شده است. محدوده شرقی به مساحت تقریبی ۲۵۳ هکتار است، محدوده غربی مساحتی معادل ۶۵۸ هکتار را به خود اختصاص داده است. حداقل ارتفاع پارک چیتگر از سطح دریا ۱۲۲۵ متر و حداکثر آن ۱۳۱۳ متر بوده و متوسط آن ۱۲۶۹ متر است. پوشش درختی پارک در مجموع مساحتی در حدود ۷۳۴ هکتار را در بر می گیرد و حدود ۵۳ درصد از آنها را گونه های سوزنی برگ مانند کاج الداریکا، سرو نقره ای و سرو خمره ای و حدود ۴۷٪ از درختان را ۹ گونه درختی پهن برگ (از جمله اقاقیا، زبان گنجشک، نارون چتری، ارغوان، داغداغان، افرای زینتی، پلت، بلوط و ایلان) تشکیل می دهد.
عکس پارک جنگلی چیتگر


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پارک جنگلی چیتگر در دانشنامه آزاد پارسی

منطقه ای جنگلی و پردرخت در محدوده ای میان زمین های چیتگر از شمال، اتوبان کرج از جنوب، پیکان شهر از غرب و منطقۀ خرگوش دره از شرق واقع در استان تهران. پارک جنگلی چیتگر با انبوهی از گیاهان به ویژه درختان سوزنی برگ از بزرگ ترین پارک های جنگلی استان تهران است و با توجه به امکانات ورزشی و تفریحی مناسب، ازجمله پیست ویژه دوچرخه سواری، در بیشتر فصل های سال از آن استفاده می شود. فراوانی پوشش گیاهی در این منطقه بر کاهش آلودگی هوای شهر تهران تأثیر فراوانی دارد.

ارتباط محتوایی با پارک جنگلی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پارک جنگلی چیتگر   • مفهوم پارک جنگلی چیتگر   • تعریف پارک جنگلی چیتگر   • معرفی پارک جنگلی چیتگر   • پارک جنگلی چیتگر چیست   • پارک جنگلی چیتگر یعنی چی   • پارک جنگلی چیتگر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پارک جنگلی چیتگر
کلمه : پارک جنگلی چیتگر
اشتباه تایپی : ~hv; [k'gd ]dj'v
عکس پارک جنگلی چیتگر : در گوگل

آیا معنی پارک جنگلی چیتگر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )