انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1066 100 1

پاسکال

/pAskAl/

معنی پاسکال در لغت نامه دهخدا

پاسکال. (اِخ ) بلز. مهندس و طبیعی دان و فیلسوف و نویسنده ٔ فرانسه. مولد بسال 1623م.1032/ هَ. ق. در شهر کلرمونت فراند. و وفات در سنه ٔ 1662م.1072/ از هَ. ق. اوان کودکی آثار ذکاء و فطنت در وی پدیدار بود چنانکه بقول خواهرش (ژیلبرت ) در دوازده سالگی بدون استعانت از کتابی اولین قضایای هندسه ٔ اقلیدس بشناخت و در شانزده سالگی رساله ای در باب قِطع مخروطات نوشت که مایه ٔ اعجاب دکارت شد. و در هجده سالگی ماشین محاسبه را اختراع کرد و قوانین ثقل هوا و موازنه ٔ سوائل و مثلثات ریاضی و حساب اتفاقات و ضغطه ٔ مائی و غیره از مبتکرات اوست. آثار وی با سادگی و استحکام کلام همراه است و ازینروی در صف اول نثرنویسان فرانسه بشمار آمده است.

پاسکال. (اِخ ) ژاکلین. خواهر بلز پاسکال. پیرو عقیده ٔ ژانسنیسم. مولد او در کلرمون بسال 1625م.1034/ هَ. ق. و وفات در سنه ٔ 1661م.1071/ هَ. ق.

پاسکال. (اِخ ) ژیلبرت. خواهر بزرگ بلز پاسکال مشهور به مادام پریه وی رساله ای در ترجمه ٔ حیات بلز پاسکال دارد. مولد او بسال 1620م.1209/ هَ. ق. و وفات در سنه ٔ 1687م.1098/ هَ. ق.

پاسکال. (اِخ ) گی دُ کرم. آنتی پاپ (باباالدجّال ) از سال 1164 تا 1168م.559/ تا 563 هَ. ق.

معنی پاسکال به فارسی

پاسکال
پاپ غیر قانونی از ۱۱۶۴ تا ۱۱۶۸ م .
مهندس و طبیعی دان و فیلسوف و نویسنده فرانسه
پاپ روم از ۸۱۷ تا ۸۲۴
پاپ روم از ۱٠۹۹ تا ۱۱۱۸
[Pascals limacon] [ریاضی] ← حلزونی

معنی پاسکال در فرهنگ معین

پاسکال
[ فر. ] (اِ.) ۱ - قانونی در باب انتقال فشار در سیالات (مایعات و گازها). هر فشاری که بر نقطه ای از یک جسم سیال که در حال تعادل است وارد شود عیناً به همة اجزای آن سیال منتقل می شود. (برگرفته از نام بلز پاسکال ریاضی دان ، فیزیکدان و نویسندة فرانسوی ). ۲ - ن

پاسکال در دانشنامه ویکی پدیا

پاسکال
واژه پاسکال در معانی زیر کاربرد دارد:
بلز پاسکال دانشمندی فرانسوی بود.
پاسکال (یکا) یکای سنجش فشار در فیزیک است.
پاسکال (زبان برنامه نویسی) از زبان های برنامه نویسی رایانه ای است.
مثلث خیام
ماشین حساب پاسکال
قانون پاسکال
دانشگاه بلز پاسکال
آدام پاسکال
پاسکال یکم
پاسکال دوم
واژه پاسکال از ریشه لاتین paschalis به معنی «زاده شدن» گرفته شده است.
پاسکال (دهانه) یک دهانه برخوردی در ماه است.
این دهانه ۵ دهانه اقماری دارد.
پاسکال یکی از زبان های مشهور برنامه نویسی سطح بالای متداول است. پاسکال به عنوان زبان ساده شده ALgOL طراحی شد و کاربردهای آموزشی داشت. این زبان را نیکلاوس ویرت، پروفسور دانشگاه پلی تکنیک زوریخ سوییس در سال های ۱۹۶۸ و ۱۹۶۹ میلادی طراحی کرد و در سال ۱۹۷۰ به عنوان یک زبان کارآمد و کوچک به منظور پیشبرد و توسعهٔ مهارت های برنامه نویسی با بهره گیری از برنامه نویسی ساخت یافته و ساختمان داده ها، منتشر گردید. نام زبان پاسکال از نام بلز پاسکال، ریاضی دان فرانسوی بر گرفته شده است.
برنامه نویسی دستوری
برنامه نویسی ساخت یافته
پاسکال یک زبان برنامه نویسی امری و ساخت یافتهٔ تأثیرگذار است که از ویژگی هایش می توان به سادگی فراگیری آن اشاره کرد. استاندارد این زبان برنامه نویسی در سال ۱۹۸۳ نوشته شده و دو سازمان IEEE و ANSI آن را تأیید کرده اند. هم اکنون این زبان بیش تر به عنوان زبان برنامه نویسی آموزشی برای تازه کاران در دانشگاه ها آموزش داده می شود. سادگی و تجرید خوب این زبان امکان برنامه نویسی آسان بدون نیاز به آگاهی از ساختارهای پیچیدهٔ زیرین سیستم عامل را می دهد.
یک ویرایش برگرفته از پاسکال که با عنوان Object Pascal شناخته می شود، برای برنامه نویسی شیءگرا طراحی شد.
نیکلاوس ورث پیش از پاسکال و برای فراهم آوری مقدمات آن، زبان Euler و سپس Algol-W را گسترش داد و سپس زبان های Modula-2 و Obern که همانند پاسکال بودند را ساخت. در زمان اختراع پاسکال، زبان های برنامه نویسی بسیار زیادی وجود داشت ولی تنها شماری از آن ها بسیار استفاده می شدند که عبارت بودند از Fortran, Assembler و Cobol. ایدهٔ اصلی زبان جدید نظم، مدیریت داده ها و نیاز به تعریف داده ها بود. این زبان از آغاز به گونه ای طراحی شده بود که زبانی آموزشی باشد. در آغاز پاسکال بسیار وسیع و جامع بود، اما تنها به منظور یاد دادن برنامه نویسی ساخت یافته به دانشجویان نبود. نسل های پیاپی از دانشجویان بر روی پاسکال به عنوان یک زبان آغازین در دوره های کارشناسی کار کردند. همچنین نسخه های گوناگونی از پاسکال پی درپی برای هر کاری از پروژه های تحقیقاتی گرفته تا بازی های رایانه ای و سیستم های جاسازی شده استفاده شد. هم اکنون کامپایلرهای تازه تر پاسکال موجود هستند که به طور گسترده استفاده می شوند. پاسکال نخستین زبان سطح بالا بود که برای توسعه و تکامل در Apple Lisa استفاده شد و در سال های نخستین Mac، بخش هایی از سیستم عامل اصلی مکینتاش، از منابع پاسکال توسط دست به زبان اسمبلی 68000 Motorola برگردان شد. حروف چینی محبوب سیستم TeX توسط Donald E.Knuth در WEB (سیستم برنامه نویسی آموزش دیده اصلی) نوشته شد، که بر پایهٔ DEC PDP-10 Pascal است، آن هم در هنگامی که یک برنامه کاربردی مانند Total Commander در Delphi (پاسکال شی گرا) نوشته شد.
پاسکال (Pascal)، با نشان Pa، یکای فرعی اس آی (SI) برای اندازه گیری فشار است که در اندازه گیری فشار داخلی، تنش، مدول یانگ و مقاومت کششی نهایی به کار می رود. این یکا به صورت یک نیوتون بر متر مربع تعریف می شود.
در فیزیک، فشار، نیروی وارد بر واحد سطح است و بدین شکل تعریف می شود P=F/A، که P فشار، F نیرو، و A مساحت سطحی است که F بر آن وارد می شود. با درنظرگرفتن یکای نیوتن برای نیرو و مترمربع برای مساحت، یکای فشار، نیوتن بر مترمربع خواهد شد. این یکا برای احترام به فیزیک دان فرانسوی، بِلِز پاسکال، نام گذاری شده است.
یکاهای چندگانه رایج پاسکال عبارتند از: هکتوپاسکال (۱ هکتوپاسکال = ۱۰۰ پاسکال) که برابر با ۱ میلی بار است و کیلوپاسکال (۱ کیلوپاسکال = ۱۰۰۰ پاسکال) که برابر با ۱ سانتی بار است.
یکای اتمسفر برابر با ۱۰۱٬۳۲۵ پاسکال است. در گزارش های هواشناسی ایالات متحده عمدتاً فشار جو را با میلی بار و در کانادا با کیلوپاسکال بیان می کنند.
پاسکال آربیو ((به فرانسوی: Pascale Arbillot)؛ زادهٔ ۱۷ آوریل ۱۹۷۰) هنرپیشه اهل کشور فرانسه است. از فیلم هایی که وی در آن نقش داشته است می توان به دروغ های سفید کوچک و هنر عشق اشاره کرد.
پاسکال آرواره (نام علمی: Pascualgnathus) نام یک سرده از راسته ددکمانان است.
پاسکال آکرمان (انگلیسی: Pascal Ackermann؛ زادهٔ ۱۷ ژانویهٔ ۱۹۹۴ ‏(۲۵ سال)) دوچرخه سوار اهل آلمان است.
از باشگاه هایی که در آن بازی کرده است می توان به بورا–هانسگروهه اشاره کرد.
پاسکال اروه (انگلیسی: Pascal Hervé؛ زادهٔ ۱۳ ژوئیهٔ ۱۹۶۴) دوچرخه سوار اهل فرانسه است.
از باشگاه هایی که در آن بازی کرده است می توان به تیم دوچرخه سواری فستینا اشاره کرد.
پاسکال اشتنزه (آلمانی: Pascal Stenzel؛ زادهٔ ۲۰ مارس ۱۹۹۶) بازیکن فوتبال اهل آلمان است.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است و آمار به روز شده در تاریخ ۱۲:۲۴, ۲۳ مه ۲۰۱۸ (UTC).
از باشگاه هایی که در آن بازی کرده است می توان به باشگاه فوتبال آرمینیا بیله فلد، باشگاه فوتبال بروسیا دورتموند و باشگاه فوتبال فرایبورگ اشاره کرد.
وی همچنین در تیم های ملی فوتبال جوانان آلمان و زیر ۲۱ سال آلمان بازی کرده است.
پاسکال اِلبه (فرانسوی: Pascal Elbé؛ زادهٔ ۱۳ مارس ۱۹۶۷) یک هنرپیشه، کارگردان و نمایشنامه نویس اهل فرانسه است. از فیلم هایی که وی در آن نقش داشته است می توان به ۲۴ روز اشاره کرد.
نامزد جایزه سزار متعهدترین بازیگر- سال ۲۰۰۴
پاسکال البه در شهرستان کلمار واقع در او-رن فرانسه به دنیا آمد. خانوادهٔ وی یهودی الجزایری و از طبقه متوسط اجتماع بودند. وی در شهر استراسبورگ بزرگ شد. در ۱۸ سالگی به پاریس نقل مکان کرد تا در زمینه بازیگری تحصیل کند.
پاسکال ان زونی (به انگلیسی: Pascal N'Zonzi) (زاده ۱ ژانویه ۱۹۵۱) بازیگر، کارگردان فرانسوی است.
از فیلم های معروف او می توان به بازی در فیلم حرفه ای اشاره کرد.
سیارک ۴۵۰۰ (به انگلیسی: 4500 Pascal، نامگذاری:1989CL) چهار هزار و پانصدمین سیارک کشف شده است که در ۳ فوریه ۱۹۸۹ کشف شد.
سیارک در دادگان اجرام کوچک ناسا
قدر مطلق سیارک برابر ۱۲٫۰۰ است.
آبجکت پاسکال یک زبان برنامه نوسی است بر مبنای سی پلاس پلاس است که از ویژگی های زبان های برنامه نویسی شیءگرا از جمله چندریختی بودن، وراثت و کپسوله سازی و برخی دیگر از ویژگی های زبان های برنامه نوسی مدرن مانند اشاره گرها و واسط ها پشتیبانی می کند. این زبان را می توان آمیزه ای از پاسکال و ویژگی های شیءگرای اسمال تاک دانست.
بورلند
دلفی و کیلیکس هر دو بر مبنای آبجکت پاسکال هستند.
از نظر ویژگی ها می توان گفت که جاوا بیشترین نزدیکی را به آبجکت پاسکال دارد، با این تفاوت که آبجکت پاسکال یک زبان کامپایلی است.
یادگیری ساختار نوشتن کدها در آبجکت پاسکال برای برنامه نویسان باتجربهٔ پاسکال، ساده است و تنها چند ساعت زمان می برد. مشکل اصلی برای این دسته از برنامه نویسان خو گرفتن به سبک برنامه نویسی شیءگرا خواهد بود.
آدام پاسکال (انگلیسی: Adam Pascal؛ زادهٔ ۲۵ اکتبر ۱۹۷۰) یک هنرپیشه، و خواننده اهل ایالات متحده آمریکا است. وی از سال ۱۹۹۶ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است.
در ریاضیات، اتحاد پاسکال یک همانی ترکیبیاتی در مورد ضریب دوجمله ای است. بنابر اتحاد پاسکال، به ازای هر عدد طبیعی n
( n − 1 k ) + ( n − 1 k − 1 ) = ( n k ) {\displaystyle {n-1 \choose k}+{n-1 \choose k-1}={n \choose k}\quad }
که در آن ( n k ) {\displaystyle {n \choose k}} یک ضریب دوجمله ای است. نوشتن این اتحاد به صورت زیر هم رایج است:
اثباتی شهودی برای این اتحاد وجود دارد. یادآوری می شود که ( n k ) {\displaystyle {n \choose k}}   تعداد حالت هایی است که می توان از مجموعه ای n تایی، k چیز برداشت. یک عضو دلبخواهی از مجموعه به عنوان X جدا می شود. حال هر بار که زیرمجموعه ای k تایی از مجموعه برداشته شود، X یا عضو این زیر مجموعه است یا عضو این زیرمجموعه نیست. اگر X عضو زیر مجموعه باشد، با کنار گذاشتن آن تعداد حالت ها برابر ( n − 1 k − 1 ) {\displaystyle {n-1 \choose k-1}}   می شود. اگر X عضو زیرمجموعه نباشد با کنار گذاشتن آن تعداد حالت ها برابر ( n − 1 k ) {\displaystyle {n-1 \choose k}}   است. از آنجا که حالت دیگری ممکن نیست (X یا در زیرمجموعهٔ kتایی هست یا در آن نیست) پس
قصد بر این است که ثابت شود:
ایمی پاسکال (انگلیسی: Amy Pascal؛ زادهٔ ۲۵ مارس ۱۹۵۸) اهالی کسب وکار، و کارآفرین اهل ایالات متحده آمریکا است.
بلِز پاسکال (به فرانسوی: Blaise Pascal) ‏ (زادهٔ ۱۹ ژوئن ۱۶۲۳ - درگذشتهٔ ۱۹ اوت ۱۶۶۲) ریاضی دان، فیزیک دان و فیلسوف فرانسوی است که در سال های پایانی عمر کوتاهش به الهیات روی آورد.
Essai pour les coniques (۱۶۳۹)
Experiences nouvelles touchant le vide (۱۶۴۷)
Traité du triangle arithmétique (۱۶۵۳)
Lettres provinciales (۱۶۵۶–۵۷)
De l'Esprit géométrique (۱۶۵۷ or ۱۶۵۸)
Écrit sur la signature du formulaire (۱۶۶۱)
Pensées (ناتمام در زمان فوتش)
پاسکال در سه سالگی مادرش را از دست داد و تحت آموزش پدرش قرار گرفت. کارهای اولیهٔ پاسکال در علوم طبیعی و کاربردی بود که وی در آنجا نقشی مهم در ساخت ماشین حسابهای مکانیکی و مطالعه سیالات داشت. وی همچنین با عمومیت دادن کار اِوانجِلیستا توریچِلی نقشی مهم در توضیحِ مفهوم فشار و خلأ نیز ایفا کرد. پاسکال همچنین در دفاع از روش علمی نوشته های باارزشی دارد. پاسکال به ایجاد دو زمینهٔ جدید تحقیقاتیِ مهم کمک کرد. وی در ۱۶ سالگی رساله ای مهم در باب هندسه تصویری نوشت و در زمینه تئوری احتمال از ۱۶۵۴ با پیر دی فرما مکاتباتی داشت. پاسکال همچنین نقش چشمگیری در پیدایش اقتصاد مدرن و علوم اجتماعی داشت.
پاسکال، به دنبال تجربهٔ یک وضعیت عرفان در ۱۶۵۴، کارهای علمی خود را رها کرد و باقیِ عمر خود را وقفِ فلسفه و الهیات کرد. دو اثر مشهور وی، Lettres provinciales و Pensées حاصلِ این دوران هستند. پاسکال سال ها از بیماری رنج می برد و مرگ زودهنگام وی ۲ ماه پس از سی ونهمین سالروز تولدش به علایق و خواسته های او پایان داد.
پاسکال در منطقهٔ کلِرمون-فِران در ناحیهٔ اوورنی در فرانسه متولد شد. در سه سالگی، مادرش، آنتونیت بگن را از دست داد. پدرش، اتین پاسکال (۱۶۵۱-۱۵۸۸)، قاضی و عضو Petite noblesse بود و به علوم و ریاضی علاقه داشت. بلز پاسکال برادر ژاکلین پاسکال بود و دو خواهر دیگر داشت که تنها یکی از آن ها به نام ژیلبرت دوران کودکی را به سلامت طی کرد.
خوسه پدرو بالماسدا پاسکال (اسپانیایی: Jose Pedro Balmaceda Pasca؛ زاده ۲ آوریل ۱۹۷۵) هنرپیشه شیلیایی آمریکایی است. وی بیشتر برای ایفای نقش اوبرین مارتل در فصل چهارم سریال تلویزیونی بازی تاج و تخت شناخته شده است. وی همچنین در مجموعه تلویزیونی نارکس هنرنمایی کرده است.
مختصات: ۴۵°۴۵′۴۲″شمالی ۳°۰۶′۴۷″شرقی / ۴۵٫۷۶۱۷۳°شمالی ۳٫۱۱۳۰۷۵°شرقی / 45.76173; 3.113075 دانشگاه بلز پاسکال یکی از دانشگاه های فرانسه در کلرمون فران است.
وب گاه دانشگاه
دکتر پاسکال (به فرانسوی: Le docteur Pascal) نام رمانی از امیل زولا نویسنده، روزنامه نگار و نمایش نامه نویس فرانسوی است. این کتاب که در سال ۱۸۹۳ منتشر شد، آخرین رمان و پایان مجموعهٔ ۲۰ جلدی روگن ماکار است.
دکتر پاسکال آخرین رمان از سری مجموعه خانوادهٔ روگُن ها است که اولین آن ثروت روگن ها است. زولا در برنامه ریزی خود تصمیم داشته که این سری را در ۱۰ رمان خلاصه کند؛ ولی با نوشتن نانا در سال ۱۸۸۰، تمایل می یابد تا هر چه بیشتر برنامه کارش را پر بارتر و حجیم تر گرداند. وی هنگامی که به نوشتن دکتر پاسکال مشغول می گردد بیست سال پیرتر شده و تجربیات ذیقیمتی کسب کرده است. او دیگر زولائی نیست که ثروت روگن ها را نوشت، او ریز بین تر شده و می داند که توقع خوانندگانش نیز متحول تر گردیده. از سوئی تغییرات عظیمی از جهت فلسفه، سیاسی و حتی مذهبی کرده است. زولا به رغم تمام بدبینی هائی که در وجودش موج می زند، هنگامی به نوشتن آخرین رمان خانواده روگن ها همت می گمارد که مادرش را از دست داده است و در همان سال دوست نزدیکش فلوبر چشم از جهان فرو بسته است. در این زمان ترس و وحشت زولا را دگرگون می نماید. زولا دیگر قانع نمی شود تا به آثاری بپردازد که در ردیف نوشته های قبلی قرار گیرد. او به ناشر خود می گوید بالاخره علم در جائی باید معرفی شود. به همین جهت نیز در رمان دکتر پاسکال از تمام اطلاعات و تحقیقات خود بهره می گیرد و اعتراف می کند که می خواهم با نوشتن رمان دکتر پاسکال تمام مفاهیم فلسفی این سری را خلاصه کنم. پاسکال در حقیقت همان زولای دانشمند است زیرا نویسنده در تاریخ ۲۵ ژانویه ۱۸۹۲ قبل از به پایان رساندن کتابش به سانتن کولف که محرم راز رمان هایش محسوب می شود اظهار می کند: من در حال نوشتن آخرین رمان از سری روگن - ماکار هستم که از جهت تاریخی، علمی و حتی فلسفی به انتهای خط راه می یابد. زولا در زمستان ۱۸۹۲ دکتر پاسکال را قلم می زند. او پیر شده است و از پای افتاده است. در حقیقت ترس از مرگ بر او چیره شده است.
زولا پس از انتشار مقاله «من متهم می کنم» در ماجرای آلفرد دریفوس به انگلستان تبعید می شود، او در هتل گروسونور در لندن با نام مستعار موسیو پاسکال اتاق رزرو می کند. در این رمان معلوم می شود که شخص دکتر پاسکال بازگوکننده فکر و اندیشه و تمام امیال درونی زولای نویسنده است. کلوتید به جای ژان روزرو ابراز وجود می کند. او که دختر ۲۱ ساله ای هست در سال ۱۸۸۲ در مدان به عنوان فروشنده لباس به منزل خانم آلکساندرین زولا راه می یابد. زولا با دیده ای تحسین برانگیز او را می نگرد. نویسنده در این رمان علاوه بر نمایاندن آخرین پسر خانواده، همچنین عشق پیرمردی ۶۰ ساله به دختری ۲۵ ساله و در نهایت جدل بین علم و اعتقاد را به نمایش می گذارد
همان طور که پیشتر گفته شد، دکتر پاسکال آخرین مجموعه از سری کتاب های زولا به نام روگن - ماکار می باشد. این اثر ادبی هم استراتژی و هم تاکتیک را با هم در بر می گیرد. روگن - ماکار از یک عقیده از پیش تعیین شده تشکیل می شود که با روی هم انباشتن رمان هائی کم و بیش مستقل، به دور محوری اصلی و اندیشه ای مرکزی یعنی جایگزینی قضا و قدر به وسیلهٔ توارث گردش می کند. زولا در این اثر ناچار است بیش از اولین رمان این سری تن به اطاعت و انقیاد بدهد. زیرا با انتشار هر یک از آن ها بیش از پیش به سوی منطق گام برمی دارد. دکتر پاسکال یعنی متخصص در امر توارث، همان زولای دانشمند است. این انتخاب کار او را آسان تر می کند. او مردی پیرو منطق، پزشکی حاذق و بالاخره یک محقق است. اندیشه زولا در توارث از پروسپر لوکاس. دوست امیل شکل می گیرد که در جوانی توجهش را به داروین و فرضیه وی جلب می کند. زولا در قسمتی از رمان، سوختن «عمو ماکارت» را مطرح می سازد که از دانشنامه بزرگ لاروس منتشر شده در قرن نوزدهم تحت نام احتراق بهره می گیرد. در این بخش از فرهنگ لاروس آمده است که: آیا امکان دارد بدن انسان خود به خود آتش بگیرد و بسوزد. در این مورد نمونه هائی ذکر می گردد که به سوختن و احتراق بدن انسان های چاق و فربه و دائم الخمر مربوط می شود.
رافائل پاسکال (به انگلیسی: Rafael Pascual) با نام مستعار ال تورو، ال ماچو و ال لیون (زاده ۱۶ مارس ۱۹۷۰ در مادرید) بازیکن سابق تیم ملی والیبال اسپانیا است. پاسکال را بهترین بازیکن اسپانیا و یکی از بهترین پشت خط زن های تاریخ می دانند. رافائل از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۱ عضو تیم ملی اسپانیا بود. او به عنوان یکی از ورزشکاران برتر اسپانیا در دهه ۹۰ انتخاب شد.
La fórmula Pascual
Rafa Pascual, el gran embajador del voleibol universal en España
رافائل پاسکال سابقه بازی در تیم های بومبروس بارسلونا، گرانادا، لاس پالماس، آلمریا، المپیا، کونئو پیمونته، پاناسونیک پانترز، پویتوین، لاتینا، پروجا، جیویا، پرتول، پاناتینایکوس، پاتریوتاس، کالیپو ولنتینا، کاستلانا، زسکا صوفیه و آ. س. ناسائو را در کارنامه دارد. پاسکال توانتست در رده باشگاهی با پیمونته به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا برسد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پاسکال در جدول کلمات

اختراع پاسکال فرانسوی به سال 1642 میلادی
ماشین حساب

پاسکال را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• واحد پاسکال   • زبان پاسکال   • زندگی نامه پاسکال   • یکای پاسکال   • تبدیل پاسکال   • پاسکال سیستم   • پاسکال چیست   • پاسکال دو سر   • معنی پاسکال   • مفهوم پاسکال   • تعریف پاسکال   • معرفی پاسکال   • پاسکال یعنی چی   • پاسکال یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پاسکال
کلمه : پاسکال
اشتباه تایپی : ~hs;hg
آوا : pAskAl
نقش : اسم
عکس پاسکال : در گوگل


آیا معنی پاسکال مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )