انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1079 100 1

پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس در دانشنامه ویکی پدیا

پاپ فرانسیس
پاپ فرانسیس (به لاتین: Franciscus) (زادهٔ ۱۷ دسامبر ۱۹۳۶ در بوئنوس آیرس، آرژانتین، با نام اصلی خورخه ماریو برگولیو (به اسپانیایی: Jorge Mario Bergoglio)) رهبر سریر مقدس؛ حکومت مرکزی کلیساهای کاتولیک جهان، است. او از سال ۱۹۹۸ به عنوان سراسقف بوئنوس آیرس بخدمت پرداخت و در سال ۲۰۰۱ مقام کاردینالی را از پاپ ژان پل دوم دریافت کرد. برگولیو در سال ۲۰۱۳ به جای بندیکت شانزدهم به عنوان پاپ انتخاب شد و لقب فرانسیس را برای خود برگزید.
پاپ فرانسیس، رهبر جدید کاتولیک های جهان، کیست؟ - بی بی سی فارسی
پاپ فرانسیس و 'نوزادان ناپدید شده' آرژانتین
وی اولین عضو فرقهٔ یسوعی، اولین اهل قارهٔ آمریکا و پس از گرگوری سوم سوری، اولین غیر اروپایی است که به این مقام می رسد. فرانسیس ایتالیایی، اسپانیایی و آلمانی را به راحتی سخن می گوید.
خورخه ماریو برگولیو در بوئنوس آیرس به دنیا آمد و یکی از پنج فرزندِ خانوادهٔ ایتالیایی بود که به آرژانتین مهاجرت کرده بودند. پدرش کارگر راه آهن و مادرش خانه دار بود. وی مدرک کارشناسی ارشد در رشته شیمی را از دانشگاه بوئنوس آیرس دریافت کرد و سپس در ویلا دوتو در مدرسه علوم دینی به تحصیل پرداخت.
فرانسیس اول با یک ریه تنفس می کند و بخش بزرگی از یک ریه اش را در دوران کودکی به علت یک بیماری از دست داده است. به زبان های ایتالیایی؛ اسپانیایی و آلمانی صحبت می کند و با زیانهای انگلیسی؛ فرانسه؛ پرتغالی آشناست. رقص سنتی آرژانتین تانگو را دوست دارد و به گفتهٔ خودش «در جوانی آن تانگو می رقصیده است.» او عضو کانون هواداران باشگاه فوتبال سن لورنزو می باشد. انتخاب نام فرانسیس به خاطر علاقهٔ وی به قدیس فرانسیس آسیزی ایتالیایی است که در قرن ۱۳ میلادی زندگی می کرده و حامی فقرا بوده است
عکس پاپ فرانسیس


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس ( ۱۹۳۶ ) با نام اصلی خورخه ماریو برگولیو (به اسپانیایی: Jorge Mario Bergoglio) رهبر سریر مقدس؛ حکومت مرکزی کلیساهای کاتولیک جهان، است. او از سال ۱۹۹۸ بعنوان سراسقف بوئنوس آیرس بخدمت پرداخت و در سال ۲۰۰۱ مقام کاردینالی را از پاپ ژان پل دوم دریافت کرد. برگولیو در سال ۲۰۱۳ به جای بندیکت شانزدهم به عنوان پاپ انتخاب شد و لقب فرانسیس را برای خود برگزید.
• «بگذارید از بیان این حقیقت نگران نباشیم که جهان در جنگ است زیرا صلح را گم کرده است.»
• «خشونت با اردوگاه آشویتس به پایان نرسید، بلکه امروز هم انسان ها تحت شکنجه هستند.»
• «این جهان نیازمند بخشش است. بسیاری از مردم گرفتار خشم و نفرت اند. برای اینکه آن ها قادر به بخشش نیستند. آن ها به جای اینکه دنبال شادی و صلح و صفا باشند زندگی خود و زندگی اطرافیانشان را خراب می کنند.»
• «همهٔ ادیان، جوامع و مذاهب باید دست در دست هم به تقویت فرهنگ مدارا در میان مردم کمک کنند.»
• «در این مکان ، زادگاه شهزادهٔ صلح، می خواهم از شما، رئیس محمود عباس و رئیس شیمون پرز دعوت کنم تا برای دعایی از صمیم قلب یکجا شوید و از خدا بخواهیم تا صلح را هدیه کند.»
• «مواردی وجود دارد که مورد رضای حضرت مسیح (ع) نیست، مانند ازدواج هایی که در آن زوجین برای آزادی و راحتی بیشتر زاد و ولد نمی کنند. فرهنگ رفاه طلبانه ای که ده سال پیش ما را متقاعد به عدم زاد و ولد کرده، تا راحت تر و با آزادی بیشتر زندگی کنیم... شاید نگهداری از یک سگ و یا دو گربه راحت تر باشد ولی بدین ترتیب عشق و محبت به سوی این حیوانات می رود، اما سرانجام زندگی به پیری و تلخی تنهایی می رسد. وفاداری در خانواده در لحظات زیبا و سخت، باید وجود داشته باشد و سعی بر حل مشکلات کند.»
• «یکی از چالش های عصر جدید این است که بتوانیم بدون آسیب رسانی به جهان آفرینش به توسعه دست یابیم.»
• «کسی حق ندارد به نام خدا خشونت ورزی کند. قتل به نام خدا توهینی زشت به مقدسات بوده و تبعیض به نام خدا کاری غیرانسانی است.»
• «در عصر کنونی به دستاور ارزشمندی رسیده ایم و آن این است که تجربیات اصیل دینی توسط گروه های افراطی تحریف شده و تفاوت میان فرقه های مختلف مورد استفاده ابزاری واقع شده است.»
• «نباید کسی فکر نکندبا نیات خشونت بار و تجاوزکارانه می تواند پشت خداوند پنهان شود.»
• «هیچ کس نباید از دین در راستای محروم کردن انسان ها از حقوق اولیه شان استفاده کند و حق زندگی و آزادی دینی از مهم ترین حقوق اساسی انسان هاست.»
• «اینترنت فرصت های زیادی جهت دیدار و همکاری های همگانی فراهم می کند. اینترنت می تواند با ما را به یکدیگر نزدیک سازد و ارتباط به شکل جدید آن می تواند مردم را با یکدیگر متحد سازد. اینترنت می تواند در نشر پیام الهی و ایجاد تفاهم کمک های شایانی کند... اینترنت می تواند منجر به انزوای انسان ها از نزدیکان و همسایگانشان شود.»
• «استفاده از ظرفیت های آنلاین برای برقراری ارتباط میان دین باوران به این معنی است که تأیید کنیم دیگران هم چیزهای ارزشمندی برای گفتن دارند؛ نه به این معنی که عقاید خود را سرزنش کنیم، بلکه تصدیق کنیم که عقاید ما تنها دیدگاه های معتبر موجود در جهان نیستند».
• «رایانه ها، گفتگوهای متنی، شبکه های اجتماعی و گپ زنی ها کاملاً می تواند شکلی از ارتباطات انسانی باشد.»
• «پیدایش و گسترش اینترنت، گشایشی بزرگ برای بشریت و نه فقط برای دنیای فناوری است. ارتباطات دیجیتال در عصر امروز باید مانند مرهمی بر دردهای انسانی باشد، یا همچون شرابی ناب که به قلب انسان آرامش می دهد.»
• «ما نباید بعد شهوانی عشق را در هیچ صورتی به عنوان امری محتوم یا خبیث تلقی کنیم که لاجرم در خانواده به آن گردن گذاشته می شود، بلکه باید آن را به عنوان هدیه ای آسمانی دریابیم.»
• «هیچ نهادی نباید به خود اجازه دهد که دیدگاه های خود دربارهٔ خانواده و تعداد ایده آل فرزندان را به دیگران تحمیل کند... هرکسی حق دارد که هویت خود را حفظ کند، بدون آن که از نظر ایدئولوژیک تحت استعمار دیگران باشد.»
• «ما مردم این قاره ترسی از خارجی ها نداریم، چرا که بسیاری از ما زمانی خود خارجی بوده ایم»
• «در ساخت یک ملت ما باید نکته ای را به رسمیت بشناسیم؛ این که با طرد ذهن خصومت گرا و با مشارکت و همیاری متقابل در ارتباط مداوم با دیگران باشیم.»
• «در دورانی که زورمداران جهان برای توجیه و تداوم سلطه، از مجموعه ای از قالب های مفهومی ضد صلح، ضدکرامت انسانی و ضدآرمان های بشری کمک می گیرند و خشونت های مذهبی، فرقه ای و نژادی را افزایش می دهند و در زمانه ای که گفتمان های دین ستیزانه و خشونت و افراط ابعاد مادی و معنوی زندگی انسان و جامعه امروز را هدف قرار داده و نابردباری تبدیل به معضل بشریت شده است، تنها آموزه های رفیع انبیاء الهی و اندیشه های دینی است که می تواند ناجی انسان ها و راهنمای آنان برای گذر از مرحله نابردباری به مرحله تعاون و همکاری مشترک باشد.» پیام حسن روحانی به مناسبت آغاز سال نوی مسیحیان به پاپ فرانسیس اول

پاپ فرانسیس را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پاپ فرانسیس   • مفهوم پاپ فرانسیس   • تعریف پاپ فرانسیس   • معرفی پاپ فرانسیس   • پاپ فرانسیس چیست   • پاپ فرانسیس یعنی چی   • پاپ فرانسیس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پاپ فرانسیس
کلمه : پاپ فرانسیس
اشتباه تایپی : ~h~ tvhksds
عکس پاپ فرانسیس : در گوگل


آیا معنی پاپ فرانسیس مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )