انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1011 100 1

پتروشیمی بوعلی سینا

پتروشیمی بوعلی سینا در دانشنامه ویکی پدیا

پتروشیمی بوعلی سینا
شرکت پتروشیمی بوعلی سینا شرکت پتروشیمی ایرانی است، که در زمینه تولید پارازایلین، بنزن، نفتا و گازمایع فعالیت می کند. این شرکت در سال مالی ١٣٩۴ درآمدی بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان کسب نمود و در فهرست یکصد شرکت ایران بر پایه میزان درآمد در رتبه ۶۱ قرار گرفت.
وب گاه رسمی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا
شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در سال ۱۳۸۳ از مشارکت شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و بانک ملت تأسیس گردید و هم اکنون خوراک میعانات گازی مورد نیاز خود را از طریق شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب دریافت و محصولات تولیدی خود را به شرکت های پتروشیمی بندرامام، تندگویان، امیرکبیر، فارابی و پتروشیمی تبریز، ارسال می نماید، همچنین بخشی از محصولات خود را نیز به اروپا، آسیای جنوب شرقی و شمال آفریقا ارسال می کند.
شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در سال ۱۳۸۹ توسط شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس خریداری شد. دفتر مرکزی و کارخانجات این شرکت در شهر ماهشهر، استان خوزستان مستقر می باشد.
در روز چهارشنبه مورخه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۵ پتروشیمی بوعلی سینا - واقع شده در سایت ۴ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی شهرستان بندر ماهشهر در استان خوزستان - دچار آتش سوزی شد. علت آتش سوزی نشتی گاز در مخزن ۸۰۰۱ این واحد پتروشیمی اعلام شد. به دنبال این آتش سوزی تخلیه اضطراری پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی تندگویان در دستور کار مسئولان قرار گرفت. مأموران آتش نشانی توانستند بالاخره پس از ۳ روز تلاش آتش را به طور کامل مهار کنند.
وبگاه رسمی
مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر استان خوزستان قرار دارد و یکی از واحدهای تولیدکننده مواد آروماتیک است که مالک سهام آن شرکت هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس است. خوراک این مجتمع پتروشیمی، نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است که از کارخانجات ان جی ال (۱۰۰۰/۹۰۰ پازنان) متعلق به شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و پتروشیمی امیرکبیر تأمین می شود و در فرایندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات آروماتیک نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می شود.
صبح روز پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵، ساعاتی بعد از مهار آتش سوزی در یکی از برج های مجتمع بوعلی سینا، یکی دیگر از مخازن این مجتمع به علت نشت نفت و حرارت شدید باقی مانده در محل آتش سوزی قبلی آتش گرفت.
بیژن نامدار زنگنه (وزیر نفت ایران) به همراه بیژن عالی پور (مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب) و غلامرضا شریعتی؛ (استاندار خوزستان) که در محل حادثه حضور پیدا کرده بود شایعاتی را مبنی اینکه دلیل آتش سوزی خرابکاری بوده باشد رد کرد و گفت که «حادثه دلیل فنی داشته و اگر نقطه ضعف یا قصوری از سوی کسی انجام شده باشد حتماً پس از بررسی های کارشناسی اعلام می شود.» احتمال خرابکاری در این مجتمع نخستین بار توسط یکی از شبکه های تلویزیونی عرب زبان عنوان شد که مدعی شده بود «گردان های عقاب های اهواز مسئولیت حادثه را به عهده گرفتند.» کمی بعد بخش فارسی وبسایت شبکه العربیه وابسته به عربستان سعودی نیز از احتمال خرابکاری در این مجتمع خبر داد..


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پتروشیمی بوعلی سینا

پتروشیمی بوعلی سینا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پتروشیمی بوعلی سینا   • مفهوم پتروشیمی بوعلی سینا   • تعریف پتروشیمی بوعلی سینا   • معرفی پتروشیمی بوعلی سینا   • پتروشیمی بوعلی سینا چیست   • پتروشیمی بوعلی سینا یعنی چی   • پتروشیمی بوعلی سینا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پتروشیمی بوعلی سینا
کلمه : پتروشیمی بوعلی سینا
اشتباه تایپی : ~jv,adld f,ugd sdkh
عکس پتروشیمی بوعلی سینا : در گوگل


آیا معنی پتروشیمی بوعلی سینا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )