برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1293 100 1

پراگرسیو راک ایتالیایی

پراگرسیو راک ایتالیایی در دانشنامه ویکی پدیا

پراگرسیو راک ایتالیایی
پراگرسیو راک ایتالیایی سبکی مشتق از موسیقی پراگرسیو راک بود که در اوایل دهه ۷۰ شکل گرفت. این زیرسبک مشترکات زیادی با نوع بریتانیایی پراگرسیو راک داشت اما ویژگی ها خاص خود را نیز به دست آورد که سبب تمایز آن از پراگرسیو راک بریتانیایی شد.
موسیقی ایتالیا
پراگرسیو راک
نئو پراگ
در اوایل تا اوسط دهه ۷۰، ایتالیا یکی از چندین کشور اروپایی بود که به این سبک تمایل نشان داد. بسیاری از گروه های انگلیسی مانند ون در گراف جنریتور، جنسیس و جنتل جاینت پیش از آن که در وطن خود به شهرت برسند، در ایتالیا شناخته شده بودند. در نتیجه گروه های پراگرسیو راک ایتالیایی با بار غنی پا به این صحنه گذاشتند و برخی از آن ها توجهی در حدود جهانی به سوی خود جلب نمودند؛ مانند گابلین، له اورمه، پرمیاتا فورنریا مارکونی، اریا و بانکو دل موتو سوکورسو. البته بیشتر این گروه ها حداقل در درون ایتالیا به به شهرت رسیدند.
زمانی که دیسک های سی دی به بازار عرضه و ظهور اینترنت در دهه ۱۹۹۰ به دست آوردن اطلاعات در مورد این سبک را ساده تر کرد، این گروه ها توسط عدهٔ بسیاری کشف شده و شروع به کسب هواداران از سراسر جهان کردند. چاپ مجدد آلبوم ها بسیار موفق بوده و حتی تعدادی از ضبط ها که در زمان خود مجال عرضه نیافته بودند، در دهه ۱۹۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ برای نخستین بار بر روی سی دی عرضه شدند. اکتشاف این گروه ها توسط طرفدارانی از سراسر جهان برخی گروه ها مانند «سلسته» را مجاب کرد تا بار دیگر اعضای اصلی را به گرد خود جمع کرده و به ادامه کار بپردازند با این وجود که در زمان خود، حتی در ایتالیا هم، نسبتاً ناشناخته بودند. بسیاری از گروه هایی که پیش از آن به کار خود خاتمه داده بودند، در دهه ۹۰ تجدید حیات شدند و موسیقیدانان آن بار دیگر به کار در مایه استانداردهای دهه ۷۰ پرداختند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پراگرسیو راک ایتالیایی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پراگرسیو راک ایتالیایی   • مفهوم پراگرسیو راک ایتالیایی   • تعریف پراگرسیو راک ایتالیایی   • معرفی پراگرسیو راک ایتالیایی   • پراگرسیو راک ایتالیایی چیست   • پراگرسیو راک ایتالیایی یعنی چی   • پراگرسیو راک ایتالیایی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پراگرسیو راک ایتالیایی
کلمه : پراگرسیو راک ایتالیایی
اشتباه تایپی : ~vh'vsd, vh; hdjhgdhdd
عکس پراگرسیو راک ایتالیایی : در گوگل

آیا معنی پراگرسیو راک ایتالیایی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )