انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1092 100 1

پردیسان

پردیسان در دانشنامه ویکی پدیا

پردیسان
پردیسان نام منطقهٔ هشتم شهرداری قم است که در جنوب غربی شهر قم قرار دارد. این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی تأسیس شد و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد. منطقه پردیسان در تاریخ سی ام بهمن ماه سال ۷۵ به عنوان محدوده خدمات شهری شهر قم اضافه شد. این منطقه در سرشماری سال ۱۳۹۰ خورشیدی، ۱۱٬۷۸۰ نفر و در سال ۹۱ جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر جمعیت داشته پیش بینی می شود به علت وجود مسکن مهر قم در این ناحیه به سرعت بر جمعیت آن افزوده می شود. پیش بینی می شود جمعیت این منطقه به زودی به ۱۵٬۰۰۰ نفر برسد.
بانک ملی شعبه پردیسان (بلوار شهروند)
درمانگاه شهرک پردیسان (بلوار اندیشه، خیابان اندیشه ۷)
داروخانه دکتر محدث (بلوار اندیشه، خیابان اندیشه ۷)
بانک مسکن شعبه شهرک پردیسان (بلوار اندیشه)
مجتمع قضایی پردیسان (بلوار اندیشه)
مجتمع قضایی پردیسان (بلوار اندیشه)
مرکز فرهنگی شهید ربانی (بلوار امام علی)
پردیسان در مرکز ایران جای داشته و در جنوب غربی شهر قم است. پردیسان حدود ۱۷ کیلومتر تا مرکز شهر قم فاصله دارد.
* بانک اطلاعات و سایت خبری پردیسان آنلاین(شهرک پردیسان)
پردیسان به سه منطقهٔ شهری تقسیم شده است:
عکس پردیسان
مختصات: ۳۵°۴۴′ شمالی ۵۱°۲۱′ شرقی / ۳۵٫۷۳۳°شمالی ۵۱٫۳۵۰°شرقی / 35.733; 51.350دره ای در غرب پردیسان   درهٔ پردیسان
پارک طبیعت پردیسان وابسته به سازمان حفاظت محیط زیست، مشهورترین پارک طبیعت ایران که در شهر تهران در محدودهمنطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد.
این پارک در شمال غربی تهران واقع شده است، از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران محدود می شود. بزرگراه یادگار امام در راستای شمالی/جنوبی، این بوستان را به دو بخش تقسیم می کند که پیوند آن ها به وسیله دو پل برقرار شده است.
از امکانات این بوستان می توان به موزه تنوع زیستی، موزه آب و باغ وحش اشاره کرد. وجود موزه تنوع زیستی با انواع حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده، و بعضاً زنده، یکی دیگر از جذابیت های این پارک جنگلی است. ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست ایران نیز در قسمت جنوبی این بوستان قرار دارد.
مرکز تکثیر و بازپروری یوز آسیایی واقع در پارک جنگلی پردیسان با هدف نگهداری و تحقیق در سایتی به مساحت ۱٫۵ هکتار راه اندازی شده است.
مرکز تکثیر، سکونت گاه دو یوز آسیایی به نام های کوشکی و دلبر است که به ترتیب در بهمن سال ۸۶ و فروردین سال ۹۰ به دلیل تعقیب و گریز دامداران و سگ های گله در سن تقریبی ۳ الی ۴ ماهگی از مادر جدا شدند و وارد این مرکز شدند.
دست اندرکاران طرح حفاظتی تحقیقاتی درصدد هستند تا امکان زادآوری این دو حیوان را تحت اسارت فراهم سازند. البته بر پایهٔ داده های منتشر شده از طرف موسسه زیست شناسی حفاظتی اسمیتسونین احتمال زادآوری در شرایط اسارت، کم است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پردیسان

پردیسان را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پردیسان   • مفهوم پردیسان   • تعریف پردیسان   • معرفی پردیسان   • پردیسان چیست   • پردیسان یعنی چی   • پردیسان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پردیسان
کلمه : پردیسان
اشتباه تایپی : ~vndshk
عکس پردیسان : در گوگل


آیا معنی پردیسان مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )