برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1280 100 1

پناهگاه حیات وحش بیستون

پناهگاه حیات وحش بیستون در دانشنامه ویکی پدیا

پناهگاه حیات وحش بیستون
پناهگاه حیات وحش بیستون که از سال ۱۳۴۶ تحت حفاظت بود در سال ۱۳۵۴ با مساحتی برابر ۴۰۶۵۱ هکتار به پناهگاه حیات وحش ارتقا یافت. منطقه ای است کوهستانی و دشتی با دیواره های سنگی و عمیق در استان کرمانشاه منطقه دارای اقلیم مدیترانه ای سرد و نیمه مرطوب معتدل است منطقه از تنوع زیستی بالایی برخوردار است.دره های عمیق و پر آب، چشمه ها و غارهای متعدد دیواره های صخره ای، پوشش گیاهی غنی، گلهای زیبای بهاری، و راههای دسترسی مناسب بیانگر قابلیت بالای منطقه در جلب کوهنوردان، غارنوردان و علاقه مندان به طبیعت هستند.
پناهگاه حیات وحش بیستون وبگاه کویرهای ایران
۳۸۷ گونه گیاهی در منطقه شناسایی شده اند که ۴۲ گونه از آنها انحصاری ایران هستند
در این منطقه تا اوایل دهه ۱۳۶۰ بیش از ده هزار رأس کل وبز وجود داشت و از بهترین زیستگاه های کل وبز و قوچ ومیش محسوب می شد. کل های این منطقه به جهت جثه و طول شاخ کم نظیر بودند. یک کل با طول شاخ ۱۵۲ سانتی متر در این منطقه شکار شده که رکورد جهان محسوب می شود. با این وجود شکار فراوان باعث شده تا نسل کل وبز در این منطقه به کلی منقرض شود.
از دیگر گونه های جانوری این منطقه در گذشته یا اکنون می توان پلنگ، کفتار، خرس قهوه ای، گرگ، شغال، خارپشت گوش بلند، سنجاب ایرانی، کبک، کبک دری، تشی، شاه بوف، دال، چکاوک، سهره و تیهو را نام برد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پناهگاه حیات وحش بیستون را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پناهگاه حیات وحش بیستون   • مفهوم پناهگاه حیات وحش بیستون   • تعریف پناهگاه حیات وحش بیستون   • معرفی پناهگاه حیات وحش بیستون   • پناهگاه حیات وحش بیستون چیست   • پناهگاه حیات وحش بیستون یعنی چی   • پناهگاه حیات وحش بیستون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پناهگاه حیات وحش بیستون
کلمه : پناهگاه حیات وحش بیستون
اشتباه تایپی : ~khi'hi pdhj ,pa fdsj,k
عکس پناهگاه حیات وحش بیستون : در گوگل

آیا معنی پناهگاه حیات وحش بیستون مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )