برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1343 100 1

پنی سیلین

/penisilin/

معنی پنی سیلین در لغت نامه دهخدا

پنی سیلین. [ پ ِ ] (فرانسوی ، اِ) داروی ضدمیکروب قوی که از کشت نوعی کپک بدست می آید.

معنی پنی سیلین در فرهنگ معین

پنی سیلین
(پِ) [ فر . ] (اِ.) نوعی آنتی بیوتیک که به صورت پودر، پماد، آمپول و قرص برای از بین بردن میکرب ها و باکتری ها مورد استفاده قرار گیرد.

معنی پنی سیلین در فرهنگ فارسی عمید

پنی سیلین
نوعی داروی آنتی بیوتیک که اثر شدیدی در کشتن بسیاری از میکروب ها دارد. در معالجۀ ذات الریه و زخم های چرک آلود و امراض مقاربتی به کار می رود. آن را به صورت محلول تزریق می کنند یا مانند گَرد روی زخم می پاشند. از یک قسم کفک موسوم به «پنیسیلیوم نوتاتوم» گرفته می شود. &delta، در سال ۱۹۲۹ در لندن توسط دکتر فلمینگ کشف شد.

پنی سیلین در دانشنامه ویکی پدیا

پنی سیلین
پنی سیلین (به انگلیسی: Penicillin) که با نام(pen و PCN) نیز شناخته می شوند، دسته ای از آنتی بیوتیک ها شامل پنی سیلین جی(به صورت تزریق وریدی)، پنی سیلین وی (به صورت خوراکی)، بنزیل پنی سیلین">پروکائین بنزیل پنی سیلین و بنزاتین بنزیل پنی سیلین (به صورت تزریق ماهیچه ای) است. پنی سیلین ها از نخستین داروهای ساخته شده جهت درمان بیماری های ناشی از باکتری های بیماری زا بودند که همچنان به صورت وسیع کاربرد دارد. پنی سیلین ها نخستین بار در سال ۱۹۲۸ توسط دانشمند اسکاتلندی الكساندر فلمينگ کشف شد و با تلاش دانشمندان دیگری چون هوارد والتر فلوری و ارنست بوریس چاین در سال ۱۹۴۲ به صورت انبوه به بازار عرضه شد.
US: B (بدون خطر در پژوهش های غیر-انسانی)
ویژگی مشترک همه پنی سیلین ها وجود حلقه بتا-لاکتام در ساختار آن است که به آنتی بیوتیک های بتا-لاکتام مشهور هستند.
حدود ۱۰٪ از افراد مصرفکننده از این دارو به پنی سیلین حساسیت نشان می دهند که ضروریست پیش از مصرف مورد بررسی قرار بگیرند.
پنی سیلین ها گروهی از داروهای آنتی بیوتیک هستند که در برابر ارگانیسم های آسیب پذیر به خصوص باکتریهای گرم مثبت به کار می روند. پنی سیلین ها اولین گروه از دسته آنتی بیوتیک های بتالاکتام هستند.
عکس پنی سیلین
بنزاتین بنزیل پنی سیلین (انگلیسی: Benzathine benzylpenicillin) که با نام بنزاتین پنی سیلین جی نیز شناخته می شود یک آنتی بیوتیک از دسته پنی سیلین ها است که در درمان طیف گسترده ای از بیماری های ناشی از باکتری های بیماری زا کاربرد دارد. این دارو به طور ویژه در درمان گلودرد استرپتوکوکی، دیفتری، سیفلیس و بیماری یاز کاربرد داشته و به صورت تزریق عضلانی مصرف می شود.
US: B (بدون خطر در پژوهش های غیر-انسانی)
این آنتی بیوتیک در فهرست داروهای ضروری سازمان جهانی بهداشت قرار داشته و به طور عمومی مصرف آن در دوره بارداری ایمن شناخته می شود.
شامل واکنش های آلرژیک از جمله آنافیلاکسی و درد در ناحیه تزریق است.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پنی سیلین در دانشنامه آزاد پارسی

پنی سیلین (penicillin)
هر یک از گروه ترکیبات آنتی بیوتیک (باکتری کُش) که از کپک های تصفیه شدۀ جنس پنی سیلیوم (به ویژه پنی سیلیوم نوتاتوم) به دست می آیند یا به طریقۀ مصنوعی تولید می شوند. پنی سیلین نخستین آنتی بیوتیکی بود که توسط الکساندر فلمینگ کشف شد؛ این آنتی بیوتیک طیف وسیعی از باکتری ها را که بسیاری از آن ها موجب بیماری در انسان می شوند، نابود می کند. افزایش مقاومت میکروب های بیماری زا و بروز واکنش های آلرژیک در بیماران کاربرد نوع اصلی پنی سیلین را محدود می کند. از ۱۹۴۱ تاکنون آنتی بیوتیک های بسیاری از خانوادۀ پنی سیلین کشف شده که مخصوص میکروب های خاص است و دربرابر آن ها مقاوم ترند.

ارتباط محتوایی با پنی سیلین

معنی پنی سیلین به انگلیسی

penicillin (اسم)
پنی سیلین

معنی کلمه پنی سیلین به عربی

پنی سیلین
بنسلين

پنی سیلین را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• آمپول پنی سیلین 1200   • قرص پنی سیلین   • عوارض آمپول پنی سیلین 800   • انواع پنی سیلین   • نحوه تزریق پنی سیلین   • موارد مصرف پنی سیلین   • مدت زمان اثر آمپول پنی سیلین   • پنی سیلین 633   • معنی پنی سیلین   • مفهوم پنی سیلین   • تعریف پنی سیلین   • معرفی پنی سیلین   • پنی سیلین چیست   • پنی سیلین یعنی چی   • پنی سیلین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پنی سیلین
کلمه : پنی سیلین
اشتباه تایپی : ~kd sdgdk
آوا : penisilin
نقش : اسم
عکس پنی سیلین : در گوگل

آیا معنی پنی سیلین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )