انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 954 100 1

پن

معنی پن در لغت نامه دهخدا

پن. [ پ َ ] (حرف ربط) بمعنی اما و بمعنی لیکن باشد.(برهان قاطع). ولی. ولیکن. لکن ّ. لکن. لیک. ولیک.

پن. [ پ َ ] (اِخ ) (جزیره ٔ...) جزیره ای در ملانزی در جنوب کالدونی جدید دارای 570 تن سکنه. این جزیره از مستعمرات فرانسه است.

پن. [ پ ِ ] (اِخ ) ویلیام. از فرقه ٔ مذهبی کوئکریسم انگلیسی ، متولد در لندن. قانون گذار پن سیلوانی (1644 - 1718م.). در قاموس الاعلام ترکی آمده است : پن ، پان. مصلح پانسیلوانیای واقع در کشورهای متحده ٔ امریکا میباشد در سال 1644 م. در لندن تولد یافته و در سنه ٔ 1718 م. درگذشته است. وی یکی از امیرالبحرهای انگلیس بود و بجرم حرّیت افکار در امور دینی و سیاسی مطرود خانواده ٔ خویش شد و دوبار به امر دولت محبوس گردید بالاخره وارث تخصیصاتی معادل 400000 فرانک گشت درمقابل این اولیای امور یک قطعه زمین بکر غیر مسکون در آمریکای شمالی به وی دادند و آن همان است که اکنون جمهوریت پانسیلوانیا نام دارد. پن زمین مذکور را با قوانین و نظامات حرّیت پرورانه و عادلانه اداره میکرد و در سایه ٔ معاهدات مناسب اعتماد وحشیان آن سرزمین را نیز بدست آورد و رسم اسارت را لغو کرد و پایه و اساس دولت کشورهای متحد آمریکا همان اصول و قوانین موضوعه ٔ پن میباشد. شهر فیلادلفی را نیز او بنا کرد. وی مردی حکیم و بشردوست بود و تألیفات بسیار دارد.

پن. [ پ ِ ] (اِخ ) توماس. روزنامه نویس انگلیسی متولد در تتفر که سپس به تابعیت فرانسه درآمد و در مجلس کنوانسیون بمناسبت تألیفاتی که در دفاع عقاید جدید داشت عضویت یافت. (1737 - 1809م.).

معنی پن به فارسی

پن
روزنامه نویس انگلیسی
[ گویش مازنی ] /pan pali/ نوعی بام پوش گیاهی شبیه گاله
[ گویش مازنی ] /pan panaa/ میوه ای با پوست بسیار ضخیم و ترش سلطان المرکبات
کرسی بخش در ایالت کت دونور از شهرستان سن بریو
یا اسفار خمسه نخستین کتاب عهد عتیق
[ گویش مازنی ] /pan joo/ پنج دسته ی شالی را در یک جا انباشته کردن
[ گویش مازنی ] /pan chaarek pach/ از انواع دیگ یا ظرفیتی در حدود پنج چارک برنج جهت پخت
مرکز دهستان در ایالت بوت اگارن
[ گویش مازنی ] /pen dar/ پن در
جزیره کوچک از مجمع الجزایر کوک واقع در اقیانوسیه
شهری در روسیه
یکی از ممالک متحده آمریکا
عالم فلکی فرانسوی
ریاضیدان و سیاستمدار فرانسوی
نام شهری واقع در فینیستر از ناحیه کمپر
کمون از بخش اکس
[ گویش مازنی ] /pennoom/ موجی که به ساحل می رسد
پسر المپ یدر نام یکی از سران لشکری یونان در جنگ ایران و یونان
کرسی کامبج در ساحل مکنگ
لوویو یا په پن دندن

پن در دانشنامه ویکی پدیا

پن
پن ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
پی نوشت نوشته ای که پس از پیکرهٔ اصلی یک نامه یا نوشتار به آن افزوده می گردد
پنسیلوانیا
دانشگاه پنسیلوانیا
آرتور پن
شان پن
کریس پن
پن ژیلت
پن بدجلی
ویلیام پن
پن ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
پن (فیلم)
پی نوشت نوشته ای که پس از پیکرهٔ اصلی یک نامه یا نوشتار به آن افزوده می گردد
پنسیلوانیا
دانشگاه پنسیلوانیا
آرتور پن
شان پن
کریس پن
پن ژیلت
پن بدجلی
ویلیام پن
پن (به انگلیسی: Pan) یک فیلم فانتزی ماجراجویی آمریکایی به نویسندگی جیسون فوکس و کارگردانی جو رایت است. در این فیلم بازیگرانی همچون هیو جکمن، گرت هدلند، رونی مارا و آماندا سایفرد ایفای نقش می کنند. داستان فیلم به عنوان پیش درآمدی بر رمان پیتر پن، اثر نویسنده اسکاتلندی جیمز بری، در سال ۱۹۰۴ به شمار می رود. فیلم پن برای نخستین بار در ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۵ در شهر لندن به نمایش در آمد و سپس در ۹ اکتبر ۲۰۱۵، توسط شرکت وارنر برادرز در ایالات متحده اکران شد.
پن استیت ایری (به انگلیسی: Penn State Erie) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان ایری، پنسیلوانیا واقع شده است. پن استیت ایری ۲٫۰ کیلومتر مربع مساحت و ۱٬۶۲۹ نفر جمعیت دارد و ۳۲۶٫۱۴ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
پن استیتس (به انگلیسی: Penn Estates) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان مونرو، پنسیلوانیا واقع شده است. پن استیتس ۴٬۴۹۳ نفر جمعیت دارد.
پن ایر (به انگلیسی: PenAir) یک شرکت هواپیمایی با کد یاتا KS است که در تاریخ ۱۹۵۵ میلادی تأسیس شده است.
فرودگاه بین المللی لوگان
دفتر مرکزی پن ایر در انکوریج، ایالات متحده آمریکا واقع شده است و به ۱۶ مقصد، پرواز مستقیم انجام می دهد.
فرودگاه بین المللی پورتلند
فرودگاه بین المللی تد استیونز انکوریج
فرودگاه کولد بی
فرودگاه دیلینگهام
فرودگاه کینگ سالمون
فرودگاه آنالاسکا
پن (به انگلیسی: Penn) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در Chiltern واقع شده است. پن ۳٬۹۶۱ نفر جمعیت دارد.
پن دایتون بدجلی (به انگلیسی: Penn Dayton Badgley) یک بازیگر آمریکایی متولد ۱ نوامبر ۱۹۸۶ است، از جمله فیلم های معروفی که او درش نقش آفرینی کرده می توان به جان تاکر باید بمیرد، ناپدری و ایزی ای اشاره کرد.
پن ترانچ (به انگلیسی: Pen Tranch) یک منطقهٔ مسکونی در بریتانیا است که در تورواین واقع شده است. پن ترانچ ۱۲٫۰۶ کیلومتر مربع مساحت و ۵٬۹۸۹ نفر جمعیت دارد.
پن تسائو کانگ مو (Pen Ts'ao Kang Mu) نام یک رسالهٔ داروسازی است که در سال ۱۵۹۷ تکمیل و منتشر شد. این رساله ۸۱۶۰ نسخه دارد که بر ۱۸۷۱ ماده که عموماً ریشهٔ گیاهی دارند متکی است. این رساله محتوی تعداد بسیاری از گیاهان دارویی و داروهایی با ریشهٔ حیوانی است که ثابت می کند که چینی ها بیش از هر قوم دیگری این داروها را می شناخته و به کار می برده اند.
پن جیلت (به انگلیسی: Penn Jillette) (متولد ۵ مارس ۱۹۵۵) شعبده باز آمریکایی، کمدین، موسیقی دان و نویسندهٔ مشهور شده در برنامه «پن و تلر» است. او در کارهایش به نقد طنزآمیز خرافات و عقایدی که به نظر او غلط هستند می پردازد. او مدافع بیخدایی، شک گرایی علمی، لیبرترینیسم و بازار آزاد است.
تازه ترین کتاب جیلت با نام خدا نه! نشانه هایی که شاید همین حالا بیخدا باشید و دیگر قصه های جادویی در ۱۶ اکتبر ۲۰۱۱ منتشر شد، و در هفته اول در پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار گرفت.
پن د لوپ (به لاتین: Pont-de-Loup) یک منطقهٔ مسکونی در بلژیک است که در ازوپرل واقع شده است.
پن رز (به انگلیسی: Penrose) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان فرمونت، کلرادو واقع شده است. پن رز ۴۶٫۲ کیلومتر مربع مساحت و ۳٬۵۸۲ نفر جمعیت دارد و ۱٬۶۲۷ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
پن مار (به انگلیسی: Pen Mar) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان فرانکلین، پنسیلوانیا واقع شده است. پن مار ۱٫۹۳ کیلومتر مربع مساحت و ۹۲۹ نفر جمعیت دارد و ۳۷۹٫۷۹ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
پن-وای-گنت (انگلیسی: Pen-y-ghent) تپه ای در یورک شر دالاس در انگلستان است. این تپه کوچکترین تپه از سه قله یورک شر با 694 متر می باشد.
پن ولی (به انگلیسی: Penn Valley) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان نوادا، کالیفرنیا واقع شده است. پن ولی ۵٫۴۹۵ کیلومتر مربع مساحت و ۱٬۶۲۱ نفر جمعیت دارد و ۴۲۷ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
پن وین (به انگلیسی: Pennwyn) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان برکس، پنسیلوانیا واقع شده است. پن وین ۷۸۰ نفر جمعیت دارد.
پن یان (به انگلیسی: Penn Yan) یک روستا در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان ییتس، نیویورک واقع شده است. پن یان ۶٫۰ کیلومتر مربع مساحت و ۵٬۱۵۹ نفر جمعیت دارد و ۲۲۲ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
آرتور هیلر پن ‏(به انگلیسی: Arthur Hiller Penn)‏ (۲۷ سپتامبر ۱۹۲۲ - ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۰) کارگردان و تهیه کننده آمریکایی بود. او بیشتر به خاطر کارگردانی فیلم بانی و کلاید (۱۹۶۷) شناخته شده است.
اروینگ پن (به انگلیسی: Irving Penn) عکاس اهل ایالات متحده آمریکا بود.
بخش لتور-دو-پن (به فرانسوی: Arrondissement de La Tour-du-Pin) یک بخش در فرانسه است که در ایزر واقع شده است.
پاتریس دو لا تور دو پن (به فرانسوی: Patrice de la Tour du Pin) شاعر قرن بیستم میلادی اهل فرانسه است.
پنوم پن پایتخت کشور کامبوج و بزرگ ترین شهر این کشور است. جمعیت پنوم پن یک و نیم میلیون نفر است.
پنوم پن از سال ۱۴۳۴ میلادی در کنار رود مکونگ بنا شده و از زمان استعمار فرانسه در کامبوج، پایتخت این کشور بوده است. این شهر از دهه ۱۹۲۰ یکی از زیباترین شهرهای ساخته شده توسط فرانسویان در هندوچین به شمار می آمد و «مروارید آسیا» لقب گرفته بود. امروزه تعدادی از ساختمان های استعماری فرانسوی در بلوار اصلی شهر پابرجا هستند.
شاخص توسعه انسانی پنوم پن از میانگین کشوری بالاتر است. با این وجود بسیاری از ساکنان شهر پنوم پن، پایتخت کامبوج در واقع مهاجرین نواحی روستایی این کشور هستند که در جریان چندین دهه جنگ خانه و مزارع خود را از دست داده و به این شهر پناه آورده اند. وجود میلیون ها مین ضد نفر که در جای جای خاک این کشور کار گذاشته شده عملاً مانع از زندگی مردم در مزارعی که ده ها سال به حال خود رها شده اند، است. بخشی از این مهاجران زندگی خود را با فروش زباله و یافتن وسایل دست دوم از میان زباله های شهر پنوم پن می گذرانند. حلبی آبادهایی که آنها ساکن آن هستند نیز در مجاورت محل تخلیه زباله شهر پنوم پن قرار دارد.
پیتر پن یک شخصیت کارتونی است که توسط رمان نویس و نمایشنامه نویس اسکاتلندی جیمز بری خلق شده است.
چه پن (به اسپانیایی: Chepén) یک شهر در پرو است که در Chepén Province واقع شده است.
شهر دو پن (به فرانسوی: De Panne) در شهرستان ورن در استان فلاندری غربی در منطقه فلاندری در کشور بلژیک واقع شده است.
ژان ماری لو پن (به فرانسوی: Jean-Marie Le Pen) (متولد ۲۰ ژوئن ۱۹۲۸ در بریتنی، فرانسه) یک سیاستمدار راست گرا و ملی گرای فرانسوی و بنیانگذار و رهبر جبهه ملی فرانسه تا سال ۲۰۱۱ است.
زک پن (به انگلیسی: Zak Penn)، (متولد ۱۹۶۸) فیلم نامه نویس و کارگردان آمریکایی می باشد. پن کارگردان و نویسنده حادثه در لاک نس(۲۰۰۴) و بزرگ (۲۰۰۸) و یکی از نویسنده ها مردان ایکس: آخرین ایستادگی(۲۰۰۶) بوده است. او همچنین خالق سریال علمی-تخیلی آفاز می باشد.
شان پن (به انگلیسی: Sean Penn) (زاده ۱۷ اوت ۱۹۶۰) بازیگر و کارگردان آمریکایی است. شان پن دو بار برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شده است.
مختصات: ۱۷°۵۹′۱۹″ شمالی ۰۷۶°۴۹′۲۶″ غربی / ۱۷.۹۸۸۶۱° شمالی ۷۶.۸۲۳۸۹° غربی / 17.98861; -76.82389
فرودگاه تینسون پن (به انگلیسی: Tinson Pen Aerodrome) یک فرودگاه همگانی با کد یاتا KTP است که یک باند فرود آسفالت دارد. این فرودگاه در شهر کینگستون کشور جامائیکا قرار دارد .
فرودگاه بین المللی پِنوم پِن (به انگلیسی: Phnom Penh International Airport) یک فرودگاه همگانی و نظامی با کد یاتا PNH است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۳۰۰۰ متر است. این فرودگاه در شهر پنوم پن کشور کامبوج قرار دارد و در ارتفاع ۱۲ متری از سطح دریا واقع شده است.
پن قناتی است که در روستای هوک از توابع بخش سمیرم سفلی، شهرستان شهرضا در استان اصفهان قرار دارد.
لئو پن (انگلیسی: Leo Penn؛ ۲۷ اوت ۱۹۲۱(1921-08-27) – ۵ سپتامبر ۱۹۹۸(1998-09-05)) یک هنرپیشه، کارگردان، فیلم نامه نویس، و تهیه کننده اهل ایالات متحده آمریکا بود.
از فیلم ها یا مجموعه های تلویزیونی که وی در آن ها نقش داشته است می توان به گمشده در فضا اشاره نمود.
لور پن (به انگلیسی: Lower Penn) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در South Staffordshire واقع شده است. لور پن ۹۹۸ نفر جمعیت دارد.
لو پن یک نام خانوادگی برتانی است که ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
ژان-ماری لو پن
مارین لو پن
ماریون مارشال-لو پن
مارین لو پن (به فرانسوی: Marine Le Pen) با نام کامل ماریون آن پرین لو پن (به فرانسوی: Marion Anne Perrine Le Pen)، (متولد ۵ اوت ۱۹۶۸ در نوی-سور-سن) سیاستمدار فرانسوی، و رهبر جبهه ملی فرانسه از ۱۶ ژانویه ۲۰۱۱ است. حرفه او وکالت است. او دختر جوانتر ژان-ماری لوپن و همچنین خاله ماریون مارشال-لو پن است. او از سال ۲۰۰۴ تاکنون عضو پارلمان اروپا ست.
او در ۲۰۱۰، کاندید رهبری جبهه ملی فرانسه شد که در ۵ اکتبر ۱۹۷۲ توسط ژان-ماری لو پن بنیان گذاشته شد. او در کنگره جبهه ملی در تور، اندرولووار موفق شد جانشین ژان-ماری لو پن بشود. او در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۱، با ۶۷٫۶۵٪ (۱۱٬۵۴۶ رای) به عنوان دومین رئیس جبهه ملی برگزیده شد.
او از پدر ملی گرای خود، بسیار دمکرات تر و انعطاف پذیرتر توصیف شده است؛ او می خواهد مهاجرت را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش دهد، در حالی که پدرش می خواست آن را کلاً متوقف کند. به هرحال، او همچون پدرش، شدیداً مخالف ازدواج همجنسگرایان و اوتانازی است.
او در آوریل ۲۰۱۱ در فهرست تایم ۱۰۰ که هر ساله توسط مجله تایم انتشار می یابد در رتبه ۷۱ مین فرد تأثیر گذار سال ۲۰۱۱ میلادی قرار گرفت.
او در آوریل سال ۲۰۱۲ از سوی جبهه ملی فرانسه نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شد و توانست با کسب ۶٬۴۲۱٬۴۲۶ رأی (معادل ۱۷٫۹۰٪ کل آرا) در رتبه سوم قرار گیرد که در تاریخ مبارزات سیاسی جبهه ملی فرانسه تا آن تاریخ بی نظیر بود.
در تلاشی دیگر در ژوئن ۲۰۱۲ از حوزه انتخابیه یازدهم پا-دو-کاله وارد کارزار انتخابات مجلس فرانسه ۲۰۱۲ شد که رقابت را با اختلاف حدود ۱۰۰ رأی واگذار کرد و نتوانست به مجلس راه یابد. البته در همین انتخابات دو نماینده از فهرست جبهه ملی فرانسه از دیگر حوزه های انتخاباتی به مجلس فرانسه راه یافتند.
ماریون مارشال لو پن (متولد ۱۰ دسامبر ۱۹۸۹) (به فرانسوی: Marion Maréchal Le Pen) سیاستمدار، دانشجوی حقوق فرانسوی و عضو جبهه ملی، است. او از ژوئن ۲۰۱۲ نماینده مجمع ملی فرانسه از حوزه انخابیه سوم وکلوز (شهرستان ایولین در ناحیه ایل-دو-فرانس) است. او جوانترین نماینده مجلس در تاریخ فرانسه مدرن است. او فرزند ساموئل مارشال و یان لو پن دختر دوم ژان-ماری لو پن و خواهرزاده مارین لو پن، رهبر این جبهه است. او به عنوان چهره جدید و نسل سوم جبهه ملی شناخته می شود.
مارشی ان ا پن (به لاتین: Marchienne-au-Pont) یک منطقهٔ مسکونی در بلژیک است که در شارلروآ واقع شده است. مارشی ان ا پن ۶٫۶۴ کیلومتر مربع مساحت و ۱۶٬۷۳۹ نفر جمعیت دارد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پن

پن در جدول کلمات

ساخته گاس ون سنت با نق ش آفرینی شون پن و جیمز فرانکو
میلک
فیلمی از شان پن با حضور آنتونی هاپکینز
قول
فیلمی از شون پن با بازی جک نیکلسون
قول
فیلمی از دیوید فینچر با نقش آفرینی شون پن و مایکل داگلاس
بازی
فیلمی از شون پن با حضور جک نیکلسون و هلن میرن
قول

پن را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی پن

سجادیه ١٣:٥٨ - ١٣٩٨/٠٤/٢١
پِن در گویش یزدی یعنی مقعد= پیزی
|

پیشنهاد شما درباره معنی پننام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• پن چیست   • پن پوست خشک   • انواع پن   • پن مایع   • پن فیلم   • پن لایه بردار فولیکا   • پن پوست چرب   • تفاوت پن و صابون   • معنی پن   • مفهوم پن   • تعریف پن   • معرفی پن   • پن یعنی چی   • پن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پن
کلمه : پن
اشتباه تایپی : ~k
عکس پن : در گوگل


آیا معنی پن مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )