انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 953 100 1

پوتین

/putin/

برابر پارسی: پاژنگ، جمشاک

معنی پوتین در لغت نامه دهخدا

پوتین. (از فرانسوی ، اِ) مأخوذ از فرانسوی ِ بتین . کفش با دیواره های بلند که تا بالای غوزک پا را پوشد. موزه. نیم چکمه.

معنی پوتین به فارسی

پوتین
کفش ساقه بلندکه ساقه آن تامچ پامیرسد، نیم چکمه
( اسم ) کفش ساقه بلند

معنی پوتین در فرهنگ معین

پوتین
[ فر . ] (اِ.) کفش محکم و ساق بلند.

معنی پوتین در فرهنگ فارسی عمید

پوتین
کفش ساقه بلند که ساقۀ آن تا مچ پا می رسد.

پوتین در دانشنامه ویکی پدیا

پوتین
پوتین ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
ولادیمیر پوتین، دومین رئیس جمهور کشور روسیه
چکمه، گونه ای پای افزار
پوتین (فیلم)، فیلمی به کارگردانی عبداله باکیده و نویسندگی هوشنگ جاوید ساختهٔ سال ۱۳۷۰
پوتین (فیلم) فیلمی به کارگردانی عبداله باکیده و نویسندگی هوشنگ جاوید ساختهٔ سال ۱۳۷۰ است.
پوتین نظامی (انگلیسی: Combat boot) چکمه ای نظامی است که سربازان هنگام نبرد یا تمرینات نظامی یا مراسم نظامی نظیر رژه به تن می کنند. در بعضی مواقع پوتین ضدآب نیز تولید می شود. همچنین برای آب و هواهای سخت و مشکل نیز در جهت محافظت از پا پوتین های مناسب ساخته می شود. انواع جنگلی یا کویری و چکمه مخصوص پرش، به صورت تجاری نیز تولید می شوند. همچنین گهگاه به منظور فشن نیز پوشیده می شود.
ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین (متولد ۷ اکتبر ۱۹۵۲ (به روسی: Владимир Владимирович Путин)) رئیس جمهور روسیه است. او دومین و چهارمین رئیس جمهور روسیه بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است.
او رئیس حزب روسیه واحد (از ۱۵ آوریل ۲۰۰۸) است. پوتین از اوت ۱۹۹۹ تاکنون همواره پست ریاست جمهوری یا نخست وزیری روسیه را در اختیار داشته است. او متولد ۷ اکتبر ۱۹۵۲ در شهر سن پترزبورگ (در آن زمان، لنینگراد) است.
ولادیمیر پوتین به عنوان رئیس جمهوری پُرکار شناخته می شود که اقتصاد روسیه را از بحران شدید دهه ۱۹۹۰ به ثبات و رشد قابل توجه در قرن بیست و یکم هدایت کرده است. پوتین پیش از ریاست جمهوری روسیه، سابقه همکاری با کا.گ. ب را در دوران شوروی در کارنامه خود دارد. همچنین عده ای او را به عنوان ورزشکارترین رئیس جمهور دنیا می شناسند.
در روز ۹ اوت ۱۹۹۹ پوتین، رئیس وقت اداره اطلاعات و امنیت روسیه «اف.اس. بی» (جانشین کا.گ. ب) و رئیس شورای امنیت فدراتیو روسیه، صبح به عنوان یکی از سه معاون سرگیی استپاشین، نخست وزیر وقت روسیه برگزیده شد، اما تنها ساعاتی بعد با سقوط دولت استپاشین، به مقام کفالت نخست وزیری رسید و عصر همان روز بوریس یلتسین، رئیس جمهور وقت روسیه که اوضاع مزاحی اش رو به وخامت بود، او را به عنوان جانشین خود به مردم روسیه توصیه کرد.
پیرو حوادث این روز، کمتر از یک هفته بعد، پوتین از پارلمان روسیه به عنوان نخست وزیر رأی اعتماد گرفت، در آخرین روز این سال، ۳۱ دسامبر ۱۹۹۹ رسماً کفیل ریاست جمهوری شد، پستی که به او کمک کرد در انتخابات ماه مه ۲۰۰۰ بر رقبای سرشناسی مانند پریماکوف و یوری لوژکوف پیروز شود. پوتین به مدت دو دوره تا سال ۲۰۰۸ ریاست جمهوری روسیه را بر عهده داشت. در این سال در پی انتخاب دیمیتری مدودف به ریاست جمهوری، پوتین به عنوان نخست وزیر روسیه معرفی شد و تا سال ۲۰۱۲ در این سمت مشغول به کار بود. پوتین در سال ۲۰۱۲ برای سومین بار به ریاست جمهوری روسیه برگزیده شد.
بخاطر داشتن شخصیت و کاریزمای بالای پوتین از وی با عنوان مرد آلفا نیز یاد شده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

معنی پوتین به انگلیسی

boot (اسم)
اخراج ، پوتین ، پوتین یاچکمه ، چاره یا فایده ، موزه
boots (اسم)
پوتین
brogan (اسم)
پوتین ، چکمه ، کفش ، چکمه سنگین پاشنهدار ، لهجه محلی ، کفش خشن و سنگین
brogue (اسم)
فریب ، پوتین ، چکمه ، کفش ، چکمه سنگین پاشنهدار ، لهجه محلی ، کفش خشن و سنگین

معنی کلمه پوتین به عربی

پوتین را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی پوتین

شهریار آریابد ١٢:٥٤ - ١٣٩٧/١٢/١٤
در زبان پارسی برای گونه های کفش ، ایرانیان نام هایی گوناگون داشتند ، چراکه از نخستین مردمانی بودند که برای سازگاری با آب و هوای چندگانه کفشهای درخور نوآوری و از خود برجای گذاشته اند ، کفشهایی چون : موک (چکمه ) ، گیوه ، گالش ، پاتاوه ، دمپایی و پالیک (پوتین ) .
|

پیشنهاد شما درباره معنی پوتیننام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

مهدی صباغ > Neon
مهدی صباغ > V neck
مهران گودرزی > subjective
Sadahy.Fareeba > petrichor
حمید > cutlery
محمد تقي حمزه اي > مقاله
مجید خانی پور > دم اسبی
اشکان > حیاط

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• کفش پوتین   • پدر و مادر ولادیمیر پوتین   • زندگینامه ولادیمیر پوتین   • پوتین زمستانی   • پوتین سربازی   • پوتین زنانه   • ولادیمیر پوتین و همسرش   • پوتین نظامی   • معنی پوتین   • مفهوم پوتین   • تعریف پوتین   • معرفی پوتین   • پوتین چیست   • پوتین یعنی چی   • پوتین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پوتین
کلمه : پوتین
اشتباه تایپی : ~,jdk
آوا : putin
نقش : اسم
عکس پوتین : در گوگل


آیا معنی پوتین مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )