برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1251 100 1

پوشش در مصر باستان

پوشش در مصر باستان در دانشنامه ویکی پدیا

پوشش در مصر باستان
منظور از پوشش در مصر باستان اشاره به پوشاک مورد استفادهٔ مردمان مصر باستان از پایان دوران نوسنگی (از ۳۱۰۰ پیش از میلاد) تا سرنگونی پادشاهی بطلمیوس و مرگ کلئوپاترا در سال ۳۰ پیش از میلاد دارد. لباس های مصریان بسیار رنگارنگ بود و با سنگ های قیمتی و زینت آلات همراه بود آنها در طراحی لباس هایشان هم به زیبایی و هم به آسایش توجه می کردند به گونه ای که در هوای گرم بیابان، لباس ها به اندازهٔ کافی خنک باشند.
پوشاک در جهان باستان
در مصر باستان، کتان پرکاربردترین پارچه در میان مردم بود و به خنکی بدن کمک می کرد. پارچه کتانی از ریسندگی و بافندگی گیاه کتان بدست می آید هنر ریسندگی، بافندگی و خیاطی برای مردم در جوامع مصری بسیار مهم بود. گاهی رنگ های گیاهی به لباس ها داده می شد اما معمولاً لباس ها رنگ طبیعی خودشان را داشتند. پشم برای مصریان شناخته شده بود اما ناپالوده دانسته می شد و تنها ثروتمندان از پارچه هایی که از الیاف حیوانی بدست آمده بود استفاده می کردند آن هم برای موقعیت های خاص مانند پوشیدن به عنوان بالاپوش، در غیر این صورت پوشیدن آن یک تابو دانسته می شد برای نمونه در معابد و جاهای مقدس ممنوع بود.
کشاورزان، کارگران و مردم با شرایط متوسط، معمولاً شنتی (لباسی همانند دامن از جنس کتان) می پوشیدند اما برده ها کاملاً برهنه کار می کردند.
پوشش فرعون ها به خوبی در تاریخ ثبت شده است آنها معمولاً پوست حیواناتی مانند پلنگ یا شیر را به عنوان نشانی از جایگاه شان به تن می کردند.
عکس پوشش در مصر باستان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پوشش در مصر باستان

پوشش در مصر باستان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پوشش در مصر باستان   • مفهوم پوشش در مصر باستان   • تعریف پوشش در مصر باستان   • معرفی پوشش در مصر باستان   • پوشش در مصر باستان چیست   • پوشش در مصر باستان یعنی چی   • پوشش در مصر باستان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پوشش در مصر باستان
کلمه : پوشش در مصر باستان
اشتباه تایپی : ~,aa nv lwv fhsjhk
عکس پوشش در مصر باستان : در گوگل

آیا معنی پوشش در مصر باستان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )