انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1084 100 1

پیانو (فیلم)

پیانو (فیلم) در دانشنامه ویکی پدیا

پیانو (فیلم)
پیانو (به انگلیسی: The Piano) فیلمی درام به کارگردانی جین کمپیون و محصول سال ۱۹۹۳ میلادی است. داستان فیلم به مقطعی از زندگی یک بانوی پیانیست لال به نام «آدا» در اواسط قرن نوزدهم میلادی می پردازد. آدا (با بازی هالی هانتر) به همراه دختر خردسالش به جزیره ای دوردست می روند تا با مردی که پیش از آن هیچ گاه او را ندیده ازدواج کند. دیگر نقش آفرینان اصلی فیلم پیانو هاروی کایتل، سَم نیل و آنا پاکوین هستند.
نگاهی به فیلم پیانو. مجله متن نو
پیانو در چهل و سومین دورهٔ جشنوارهٔ کَن (۱۹۹۳) ۲ جایزهٔ مهم نخل طلای کن (بهترین فیلم) و بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد. این فیلم در در ۶۶اُمین دورهٔ اهدای جوایز اسکار (۱۹۹۴) نامزد دریافت ۸ جایزهٔ اسکار بود که در رقابت با فیلم هایی هم چون فهرست شیندلر و فیلادلفیا، برندهٔ ۳ جایزهٔ اسکار شد. جین کمپین که به غیر از کارگردانی، فیلمنامهٔ پیانو را هم نوشته بود، جایزه اسکار بهترین فیلم نامه اوریژینال را از آن خود کرد. او در آن سال نامزد دریافت اسکار بهترین کارگردانی هم بود و دومین «کارگردان زن» در تاریخ مراسم اسکار به شمار می آید که نامزد دریافت این جایزه بوده است. هالی هانتر برندهٔ اسکار بهترین بازیگر زن شد و آنا پاکوین (بازیگر خردسال فیلم) هم اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد.
موسیقی متن فیلم پیانو را مایکل نایمن ساخته است. نایمن در سال ۱۹۹۳ برای موسیقی متن این فیلم جایزهٔ بهترین موسیقی متن را از انستیتوی فیلم استرالیا و انجمن منتقدان فیلم شیکاگو دریافت کرد. موسیقی متن پیانو که در سال ۱۹۹۴ و در قالب آلبوم ساندترک فیلم، با برچسب ویرجین رکوردز روانهٔ بازار شد بیش از ۱ میلیون نسخه فروش داشت و نام نایمن را به عنوان یک آهنگساز برجسته در سطح بین المللی مطرح کرد. این آلبوم ۱ سال، پرفروش ترین اثر «جدول آلبوم های کلاسیک بیلبورد» بود.
عکس پیانو (فیلم)
معلم پیانو (به فرانسوی: La Pianiste) فیلمی به کارگردانی میشائیل هانکه است که سال ۲۰۰۱ بر اساس رمان پیانیست، نوشتهٔ الفریده یلینک، برندهٔ جایزهٔ نوبل ادبیات ۲۰۰۴ ساخته شده است.
۱۴ مه ۲۰۰۱ (۲۰۰۱-05-۱۴) (کن)
۵ سپتامبر ۲۰۰۱ (۲۰۰۱-09-۰۵) (فرانسه)
۱۱ اکتبر ۲۰۰۱ (۲۰۰۱-10-۱۱) (آلمان)
اریکا در دوران میانسالی استاد موسیقی کلاسیک در کنسرواتوار موسیقی وین است. او هنوز مجرد است و با مادری سرکوبگر زندگی می کند که همیشه در پی اعمال سلطه بر اوست. امیال و گرایش های جنسی اریکا برآورد نشده و او درگیر عقده های جنسی است و با تماشای فیلم های سکسی و چشم چرانیِ سکسی خود را ارضا می کند. والتر، هنرآموز جوان، به او اظهار عشق می کند، اما اریکا خواستار اعمال سلطهٔ جنسی بر اوست و او را به تبعیت از فرامین بیمارگونه اش فرامی خوانَد. مبارزه ای جنسی برای اعمال سلطهٔ جنسی میان آن دو اوج می گیرد که سر به خودآزاری و دیگرآزاری و ویرانگری می زند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پیانو (فیلم)

پیانو (فیلم) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پیانو (فیلم)   • مفهوم پیانو (فیلم)   • تعریف پیانو (فیلم)   • معرفی پیانو (فیلم)   • پیانو (فیلم) چیست   • پیانو (فیلم) یعنی چی   • پیانو (فیلم) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پیانو فیلم
کلمه : پیانو (فیلم)
اشتباه تایپی : ~dhk, (tdgl)
عکس پیانو (فیلم) : در گوگل


آیا معنی پیانو (فیلم) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )