برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1300 100 1

پیانو (فیلم)

پیانو (فیلم) در دانشنامه ویکی پدیا

پیانو (فیلم)
پیانو (به انگلیسی: The Piano) فیلمی درام به کارگردانی جین کمپیون و محصول سال ۱۹۹۳ میلادی است. داستان فیلم به مقطعی از زندگی یک بانوی پیانیست لال به نام «آدا» در اواسط قرن نوزدهم میلادی می پردازد. آدا (با بازی هالی هانتر) به همراه دختر خردسالش به جزیره ای دوردست می روند تا با مردی که پیش از آن هیچ گاه او را ندیده ازدواج کند. دیگر نقش آفرینان اصلی فیلم پیانو هاروی کایتل، سَم نیل و آنا پاکوین هستند.
نگاهی به فیلم پیانو. مجله متن نو
پیانو در چهل و سومین دورهٔ جشنوارهٔ کَن (۱۹۹۳) ۲ جایزهٔ مهم نخل طلای کن (بهترین فیلم) و بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد. این فیلم در در ۶۶اُمین دورهٔ اهدای جوایز اسکار (۱۹۹۴) نامزد دریافت ۸ جایزهٔ اسکار بود که در رقابت با فیلم هایی هم چون فهرست شیندلر و فیلادلفیا، برندهٔ ۳ جایزهٔ اسکار شد. جین کمپین که به غیر از کارگردانی، فیلمنامهٔ پیانو را هم نوشته بود، جایزه اسکار بهترین فیلم نامه اوریژینال را از آن خود کرد. او در آن سال نامزد دریافت اسکار بهترین کارگردانی هم بود و دومین «کارگردان زن» در تاریخ مراسم اسکار به شمار می آید که نامزد دریافت این جایزه بوده است. هالی هانتر برندهٔ اسکار بهترین بازیگر زن شد و آنا پاکوین (بازیگر خردسال فیلم) هم اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد.
موسیقی متن فیلم پیانو را مایکل نایمن ساخته است. نایمن در سال ۱۹۹۳ برای موسیقی متن این فیلم جایزهٔ بهترین موسیقی متن را از انستیتوی فیلم استرالیا و انجمن منتقدان فیلم شیکاگو دریافت کرد. موسیقی متن پیانو که در سال ۱۹۹۴ و در قالب آلبوم ساندترک فیلم، با برچسب ویرجین رکوردز روانهٔ بازار شد بیش از ۱ میلیون نسخه فروش داشت و نام نایمن را به عنوان یک آهنگساز برجسته در سطح بین المللی مطرح کرد. این آلبوم ۱ سال، پرفروش ترین اثر «جدول آلبوم های کلاسیک بیلبورد» بود.
عکس پیانو (فیلم)
معلم پیانو (به فرانسوی: La Pianiste) فیلمی به کارگردانی میشائیل هانکه است که سال ۲۰۰۱ بر اساس رمان پیانیست، نوشت ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پیانو (فیلم)

پیانو (فیلم) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پیانو (فیلم)   • مفهوم پیانو (فیلم)   • تعریف پیانو (فیلم)   • معرفی پیانو (فیلم)   • پیانو (فیلم) چیست   • پیانو (فیلم) یعنی چی   • پیانو (فیلم) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پیانو فیلم
کلمه : پیانو (فیلم)
اشتباه تایپی : ~dhk, (tdgl)
عکس پیانو (فیلم) : در گوگل

آیا معنی پیانو (فیلم) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )