انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1047 100 1

پیرو

/peyrow/

مترادف پیرو: امت، تابع، سالک، صحابه، طرفدار، مرید، مقلد، هواخواه، هوادار، تعقیب، درپی

معنی پیرو در لغت نامه دهخدا

پیرو. [ پ َ / پ ِ رَ / رُو ] (نف مرکب ) تابع. پس رو. (مهذب الاسماء). مقتفی. مقتدی. مقلد. تبع. (منتهی الارب ). مأموم. شیعه. تالی. زامل. (منتهی الارب ). منساق. اثف.(منتهی الارب ) : بیعت کردم. بسید خود... بیعت فرمانبرداری و پیرو بودن. (تاریخ بیهقی ص 315).
پیرو دل باش و مده دل بکس
خود تن تو زحمت راه تو بس.
نظامی.
پیک دلی پیرو شیطان مباش
شیر امیری سگ دربان مباش.
نظامی.
درود ملک بر روان تو باد
بر اصحاب و بر پیروان تو باد.
سعدی.
مشو پیرو غول و وهم و خیال
به افسون خربط مشو در جوال.
نزاری قهستانی.
قوم یزدان فاذار گفتند که راه ما پیرو راه تست بفرمای تا چه مصلحت دیده ای. (ترجمه ٔ تاریخ قم ص 34).
کسی که پیرو دانا نشد زهی نادان.
کاتبی.
صد شکر که ما پیرو اصحاب رسولیم
در شرع دگرراهنما را نشناسیم.
فیضی هندی.
مطراق. الشی ٔ. پیرو و مانند و نظیر چیزی. اجرار؛ تبعیت کردن کسی را در سرود و پیرو او گردیدن. فسکله ؛ پیرو گردیدن. عقبله ؛ پیرو و پس آینده. مناسقة؛ پنهان پیروی یکدیگر کردن : هوطلح نساء؛ او پیرو زنان است. (منتهی الارب ).

پیرو. (اِ) کیسه. (اوبهی ). چخماخ :
زر ز پیرو سبک برون آورد
داد درویش را و خوب آورد (کذا).
بهرامی.

پیرو. (اِ) گونه ای از سرو کوهی. و این نام در گرگان به این درخت دهند و نام آن در درفک و شیرکوه ، اَرَبس و اَربَز باشد و در دیلمان : اَبَرسک. و در نور و کجور: ریس. و در رودسر: اَرَس. و قدما آنرا سرو جبلی و عرعر و شیزی نام میداده اند. این درختچه طالب نواحی مرتفع و مرز فوقانی جنگلهاست. و در پل زنگوله و کجور و زیارت گرگان و کتول و زرین گل از 1200 تا 2300 گز ارتفاع دیده شده است. در زیارت و علی آباد نیز ژونی پروس کمونیس را بنام پیرو میخوانند. نیز رجوع به جنگل شناسی ساعی ج 2 ص 253 شود.

پیرو. (اِخ ) ده کوچکی است از دهستان حشون بخش بافت شهرستان سیرجان. واقع در 30هزارگزی باختر بافت و 2هزارگزی جنوب راه فرعی بافت به سیرجان. کوهستانی سردسیر. دارای 35 تن سکنه. (فرهنگ جغرافیائی ایران ج 8).

پیرو.(اِخ ) دهی از دهستان انگهران بخش کهنوج شهرستان جیرفت واقع در 270هزارگزی ، جنوب کهنوج ، سرراه مالرو انگهران به جاسک. کوهستانی ، گرمسیر. دارای 1500 تن سکنه. آب آن از رودخانه. محصول آن خرما. شغل اهالی زراعت و راه آن مالرو است. (فرهنگ جغرافیائی ایران ج 8).

پیرو. [ ی ِ رُ ] (اِخ ) بازیگر بازیهای پانتمیم با لباس سفید و رخسار آردآلوده.

معنی پیرو به فارسی

پیرو
تابع، ازپی رونده، دنبال کسی روان شدن، متابعت ، پیرکوچک اندام
( اسم ) نام چند گونه سر و کوهی که در جنگلهای شمال ایران موجودند و عبارتند از: الف - جونی پروس کمونیس - که در گرگان پیرو و در درفک و شیر کوه اربساربزو در دیلمان ابرسک ودرنور وکجورریس ودر رودسر ارس خوانده میشودسرو جبلیعرعر شیزی . ب - جونی پروس دیپریسا ج - جونی پروس هیمیس فایریسا د - جونی پروس ابلونگا ه - جونی پروس پیگمی یا
بازیگر بازیهای پانتمیم با لباس سفید و رخسار آرد آلوده
[FU] [حمل ونقل دریایی] ← حالت پیرو
[ گویش مازنی ] /piroo/ سه روز دیگر - گونه ای سرو کوهی با نام علمی joonjeroos
[subordinate clause, embedded clause] [زبان شناسی] بند وابسته به بند پایه در بندهای مرکب متـ . بند وابسته dependent clause
[ گویش مازنی ] /pas piroo/ چهار روز دیگر
[ گویش مازنی ] /pasin piroo/ پنج روز دیگر
[ گویش مازنی ] /pishek piroo/ هفت روز بعد
[trailing wheelset] [حمل ونقل ریلی] چرخ ـ محوری که معمولاً بعد از چرخ ـ محور پیشرو قرار می گیرد و نیروی محرکه به آن وارد نمی شود
[follow-up mode, follow-up] [حمل ونقل دریایی] حالتی از سامانۀ سکان که در آن سامانه دستورهای دورافزار سکان را اجرا می کند و اگر سکان به وسط یا هر وضعیت دیگری برگردد، تیغۀ سکان فوراً از فرمان داده شده پیروی می کند و به وضعیت جدید می رسد اختـ . پیرو FU
[lagging strand] [زیست شناسی-ژن شناسی و زیست فنّاوری] رشته ای از دِنا که به طور گسسته به دنبال همتاسازی رشتۀ پیشرو ساخته میشود
[caster angle, caster] [قطعات و اجزای خودرو، مهندسی بسپار- تایر] زاویۀ بین خط قائم محور چرخ و محوری که به چرخ فرمان می دهد
ده کوچکی است از دهستان بکش بخش فهلیان و ممسنی شهرستان کازرون واقع در ۲۳ هزار گزی جنوب فهلیان کنار رودخانه کنی .

معنی پیرو در فرهنگ معین

پیرو
(پَ یا پِ رُ یا رَ) (ص فا.) پس رو، دنبال رو.
(اِمصغ .) پیر کوچک اندام .
(اِ.) کیسه ، کیسة پول .

معنی پیرو در فرهنگ فارسی عمید

پیرو
۱. کیسه.
۲. کیسۀ پول.
۱. آن که از پی دیگری می رود.
۲. ازپی رونده، تابع.
نوعی سرو کوهی در جنگل های شمال ایران.

پیرو در دانشنامه اسلامی

پیرو سرافا در سال ۱۸۹۷ در شهر «تورینو» ایتالیا به دنیا آمد و سرانجام در سال ۱۹۸۳ درگذشت. وی اقتصاددان معروفی بود و در صدد برآمد با استفاده از تکنیک های جدید تحلیل، جنبه هایی از اقتصاد کلاسیک را نوسازی و از آن اعاده حیثیت کند. سرافا حامی نظر فرا کینزیان و مدافع آنان بود و هم نقدی کارساز بر اندیشه های مارشال وارد می نماید.
سرافا به سال ۱۸۹۷ در شهر «تورینو» ایتالیا به دنیا آمد. او در اوایل کار به انتشار نوشته هایی از فیلسوف مارکسیست ایتالیایی پرداخت. در سال ۱۹۲۱، در جریان سفر به انگلیس با کینز (John Maynard Keynes: ۱۸۸۳-۱۹۴۶) آشنا شد. سرافا تدریس در دانشگاه را از دانشگاه کاگلیاری در ساردنی شروع کرد و سپس در کمبریج به همکاری با کینز پرداخت و در حلقه کلوپ معروف کینز درآمد؛ که در آن عده ای از اقتصاددانان جوان از جمله جون رابینسون (Joan Robinson ۱۹۰۳-۱۹۸۳) جمع می شدند و درباره ی نظرات کینز گفتگو می کردند.
قدیری اصل، باقر، سیر اندیشه های اقتصادی، تهران، انتشارات دانشگاه تهران، ۱۳۷۶، چاپ نهم، ص۷۹۵.
نظام اقتصادی در عصر آلفرد مارشال (Alfred Marshall: ۱۸۴۲-۱۹۲۴) مبتنی بر بازار رقابت کامل و تعادل رقابتی و بازدهی افزایش تولید بود. از آنجایی که بازار، شکل کنونی خود را نداشت، ظرفیت تولیدی محدود بود؛ به طوری که عرضه هر تولید کننده در مقایسه با کل صنعت بسیار ناچیز بود. ولی وضعیت اقتصادی بدین منوال ادامه نیافت؛ زیرا بنگاه های تولیدی که به صورت واحدهای کوچک اقتصادی فعالیت می کردند، رفته رفته درهم آمیخته شدند و از ترکیب آنها شرکت های کوچک به وجود آمد. با پیشرفت فنّی که در اواخر قرن نوزدهم حاصل شد، این شرکت ها به تدریج در همدیگر ادغام شدند و در نتیجه شرکت های بزرگ صنعتی به صحنه ی اقتصادی پا نهادند. قوانین عرضه و تقاضا در بازار به هم خورد و نیروهای بزرگ تولیدکننده و مصرف کننده عرضه و تقاضا را در انحصار خود درآوردند. به این ترتیب این تحولات موجب شد که علمای اقتصاد به فکر تجدید نظر در اصول اقتصادی مارشال بیفتند و قوانین جدیدی را در جهت عملکرد خردی اقتصاد طرح کنند. این تحولات از دو جهت قابل بررسی است. این تحولات با مقاله سرافا شروع شد. وی در این مقاله قوانین بازده که توسط اقتصاددانان کلاسیک مطرح شد، و توسط مارشال مورد مطالعه قرار گرفت، اثبات نمود که باید در شرایط رقابت ناقص بررسی شود. دومین تحولات خردی اقتصاد بعد از مارشال با آثار اقتصاددانانی مانند ویلفرد پارتو در مورد نظریه رفتار مصرف کننده و منحنی های بی تفاوتی شروع و گسترش یافت و توسط فرنسیس اجورث به علم اقتصاد اضافه شد. سپس توسط هیکس (John R. Hicks: ۱۹۰۴-۱۹۸۹) به صورت هندسی بیان شد و ساموئلسون (Paul A. Samuelson) متولد ۱۹۱۵ نیز تحت نظریه رجحان موکد، به روش دیگری آن را بیان نمود.
تفضلی، فریدون، تاریخ عقاید اقتصادی (از افلاطون تا دوره معاصر)، تهران، نی، ۱۳۷۵، چاپ دوم، ص۲۸۱-۲۸۲.
سرافا به لحاظی ادامه دهنده راه ریکاردو و مدون کننده اندیشه های وی است. ولی به نتایجی متفاوت از ریکاردو می رسد و از این جهت، حامی نظر فرا کینزیان و مدافع آنان می گردد و هم نقدی کارساز بر اندیشه های مارشال وارد می نماید. ریکاردو در تحلیل های خود گندم را کالای پایه می گیرد که هم کالای تولیدی (بذر) است و هم کالای مصرفی؛ ولی سرافا با گذار از یک مدل یک کالایی به یک مدل چند کالایی، نتایج تحلیل را تغییر می دهد، مضافا به اینکه مزد حقیقی برای شرایط تکنیکی تعیین نمی شود.
قدیری اصل، باقر، سیر اندیشه های اقتصادی، تهران، انتشارات دانشگاه تهران، ۱۳۷۶، چاپ نهم ص۷۹۶.
...

پیرو در دانشنامه ویکی پدیا

پیرو
پیرو یا اَربَس (نام علمی: Juniperus communis)، (به انگلیسی: common juniper)، گونه ای از ارس است که بیشترین گستردگی را در میان درختان چوبی دارا است و از نیمکرده شمالی از جنوب آرکتیک تا کوهستان های عرض جغرافیایی ۳۰ درجه شمالی در شمال آمریکا، اروپا و آسیا می روید. این درخت از اروپای مرکزی تا اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، شمال آمریکا از ماساچوست تا آلاسکا و نیومکزیکو می روید.
این درخت در ایران در مناطق شمالی و در استان های گرگان (رادکان، کتول، علی آباد به طرف کوه های شاهوار، قلعه ماران و خوش ییلاق)، مازندران (گردنه گدوک نزدیک فیروزکوه، گردنه کندوان سیاه بیشه، دره چالوس و پل زنگوله)، گیلان (ایسپیلی، منجیل و رودبار) و آذربایجان (ارسباران،اطراف کلیبر و خداآفرین) می روید.
تا ارتفاع ۱۵ متر بلند می شود و راست یا خیزان است. پوستی قهوه ای تیره دارد. شاخه های جوان سه وجهی اند. برگ های سوزنی، نوک تیز و نوک گزا به طول ۸ تا ۱۴ سانتی متر و عرض ۱ تا ۲ میلی متر دارد. گل ها اغلب دوجنسی اند و مخروط ماده تخم مرغی یا تقریباً کروی برنگ آبی آسمانی تیره دارد که قطری بین ۶ تا ۹ میلی متر دارد. دانه ها اغلب سه تایی و مستطیلی هستند و نوک کُند دارند.
عکس پیرو
پیرو ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
پیرو (استودیو)
پیرو (کمیک)
پیِرو (به ژاپنی: 株式会社ぴえろ Kabushiki-gaisha Piero، به انگلیسی: Pierrot Co., Ltd.‎) یک استودیوی انیمه در ژاپن است که در سال ۱۹۷۹، توسط تعدادی از کارمندان سابق Tatsunoko Production بنیان نهاده شد.
بلیچ
فوتبالیست ها
ناروتو
توکیو غول
نام پیرو (پیه رو) از یک شخصیت دلقک در نمایش های اروپایی به همین نام گرفته شده است.
Wikipedia contributors, "Studio Pierrot," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Studio_Pierrot&oldid=205326693 (accessed April 21, 2008).
پیرو (به انگلیسی: Pyro) یک شخصیت تخیلی و ابرتبه کارانه در کتاب های کامیک می باشد. این کاراکتر به دست کریس کلیرمونت و جان بیرن خلق شده و در مردان-اکس غیرطبیعی شماره ۱۴۱ام (ژانویه ۱۹۸۱) معرفی شد.
وی همچنین عضو گروه های خلافکارانه ای چون برادری جهش یافتگان شیطانی و نیروی آزادی است.
جدا از کتاب های کامیک، شرکت مارول از پیرو در دیگر کالاهای خود از جمله پوشاک، اسباب بازی، ورق بازی، انیمیشن های تلویزیونی و بازی های رایانه ای استفاده کرده است.
این شخصیت دشمن مردان-ایکس است.
پیرو بادامک (به انگلیسی: Cam follower) قطعه ای است که به صورت طراحی شده تا بادامک بتواند روی آن بلغزد و حرکت چرخشی بادامک را به نوسانات عمودی تبدیل کند، تا با این روش حرکت رفت برگشتی تکرار پذیر با دوره تناوب معین برای مقصودی خاص ایجاد گردد. (مانند حرکت بادامک و سوپاپ در موتور درون سوز)
پیرو بادامک را از نظر شکل ظاحری به چند دسته زیر تقسیم می کنند.
۱- پیرو غلتکی
۲-پیرو نوک تیز
پیرو پولی (به انگلیسی: Piero Poli) (زادهٔ ۹ اکتبر ۱۹۶۰) شناگر اهل ایتالیا است.
فهرست شناگران رکورددار المپیک
فهرست رکوردهای جهانی شنا
پیرو پیچونی (انگلیسی: Piero Piccioni; ۶ دسامبر ۱۹۲۱ – ۲۳ ژوئیه ۲۰۰۴(2004-07-23)) نوازنده پیانو و آهنگساز ایتالیایی بود.
پیرو پیچونی در پیمونت، تورین متولد شد. وقتی او داشت بزرگ می شد پدرش آتیلیو پیچونی (عضو برجسته حزب دموکرات مسیحی ایتالیا با دولت پس از جنگ ایتالیا)، به کرات او را به شنیدن کنسرت در استودیوهای رادیو در فلورانس می برد. او که از بچگی به جاز گوش می داد (او خیلی آرت تیتوم و چارلی پارکر را دوست می داشت) و بدون حضور در آکادمی موسیقی به یک موسیقیدان خود آموخته با استعتداد تبدیل شد.
پیچونی کار خود را در ۱۷ سالگی با گروه Big Band در رادیو آغاز کرد. او ب ه شدت در نواختن جاز از آهنگسازان کلاسیک سده بیستم و سینمای آمریکا تأثیر گرفته است. در میان آن ها می توان به فرانک کاپرا، آلفرد هیچکاک، بیلی وایلدر، جان فورد نام برد. او نوشتن آهنگ را توسط خودش یادگرفت و به زودی قادر به چاپ کردن برخی از کارهای خود شد. پیرو پیچونی برای وارد شدن به دنیای فیلم در دهه پننچاه به رم آمد. زمانی که او یک وکیل دعاوی تأمین حقوق فیلم برای توزیع کنندگان ایتالیایی مانند تیتانوس و د. لورنتیس بود. در خلال آن زمان، میکل انجلو آنتونیونی او را برای کارآموزی موسیقی فیلم مستندی که توسط لوئیجی پولیدورو کارگردانی می شد فراخواند. اولین موسیقی پیچونی برای فیلم بلند جانی فرانچولینی به نام دنیا آن ها را محکوم خواهد کرد بود. او رابطه کاری دوستانه خود را با کارگردانی چون فرانچسکو رزی و آلبرتو سوردی گسترش داد و گروه حرفه ای و شحصی قوی را با آن ها به وجود آورد. بسیاری از کارگردانان به دنبال پیچونی برای فیلم خود بودند: ماریو رزی، ماریو مونیچلی، آلبرتو لاتوادا، لوئیجی کومینچینی، لوکینو ویسکونتی ، آنتونیو پیر آنجلی، برناردو برتولوچی، روبرتو روسلینی، ویتوریو دسیکا، دینو ریسی و دیگران.
پیچونی جوایز با اعتبار زیادی از جمله جایزه دیوید دوناتلو را برای فیلم «به سوی سرنوشت غیرمعمول، روی امواج آبی تابستان» (۱۹۷۵) و جایزه روبان نقره ای برای فیلم «سالواتوره جولیانو» به کارگردانی فرانچسکو رزی (۱۹۶۳)، جایزه بین المللی لومیر ۱۹۹۱، جایزه آنا مانیانی ۱۹۷۵ و جایزه ویتوریو دسیکا را در سال ۱۹۷۹ کسب کرد.
پیرو دلا فرانچسکا (۱۴۱۲ – ۱۲ اکتبر ۱۴۹۲) هنرمند و ریاضی دان دورهٔ رنسانس بود که هندسه را به طور عینی در نقاشی هایش وارد کرد.
پیرو دلا فرانچسکا وب گاه Artchive.com
آلدوس هاکسلی، نویسنده بریتانیایی، در مقاله «بهترین تصویر» از نقاشی رستاخیز اثر پیرو دلا فرانچسکا با عنوان «بهترین تصویر جهان» یاد کرده است.
پیرو دی برناردی (ایتالیایی: Piero De Bernardi؛ ۱۲ آوریل ۱۹۲۶ – ۸ ژانویه ۲۰۱۰(2010-01-08)) یک فیلم نامه نویس اهل ایتالیا بود. وی بین سال های ۱۹۵۴ تا ۲۰۱۰ میلادی فعالیت می کرد.
اسمش را آندره آ می گذاریم
ارواح – به سبک ایتالیایی
ازدواج به سبک ایتالیایی
پیرو دی کوزیمو (ایتالیایی: Piero di Cosimo; ۲ ژانویه ۱۴۶۲(1462-01-02) – ۲۲ آوریل ۱۵۲۲(1522-04-22)) نقاش فلورانسی دوره رنسانس ایتالیا بود. او را بیشتر با نقاشی های تمثیلی و اساطیری اش که در سبک کواتروچنتوی متأخر آفرید، می شناسند. از نقاشی های مشهورش می توان مرگ پروکریس و پرترهٔ سیمونتا وسپوچی را نام برد.
پیرو ربادنگو (به انگلیسی: Piero Rebaudengo) (زاده ۱۳ اکتبر ۱۹۵۸) مدیر و کارشناس اهل ایتالیا بازیکن سابق تیم ملی والیبال ایتالیا است. او مدال برنز بازی های بازی های المپیک تابستانی ۱۹۸۴ را همراه با تیم ملی ایتالیا به دست آورد است. ربادنگو از سال ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۶ عضو تیم ملی ایتالیا بود. او در حال حاضر یکی از اعضای کنفدراسیون والیبال اروپا می باشد و مدتی هم مشاور امور بین الملل فدراسیون والیبال ایران بود. او از آوریل سال ۲۰۱۴ به عنوان مدیر عامل باشگاه والیبال بلو ورونا منصوب شد.
آسیاب پیرو مربوط به سده های متأخر دوران های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان دنا، بخش مرکزی، شهر سی سخت واقع شده و این اثر در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۱۹۱۳۲ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آلساندرو دل پیرو (به ایتالیایی: Alessandro Del Piero) با نام های مستعار الکس، پینتوریکیو (زاده ۹ نوامبر ۱۹۷۴ - کونلیانو) بازیکن فوتبال بازنشسته ایتالیاییاست که برای باشگاه یوونتوس و تیم ملی ایتالیا در پست مهاجم کاذب بازی می کرد. او از سال ۲۰۱۵ به عنوان کارشناس فوتبال در شبکه اسکای اسپرت ایتالیا فعالیت می کند.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است و آمار به روز شده در تاریخ ۹ December ۲۰۱۴.
او اولین بازی ملی خود را در یورو ۹۶ مقابل روسیه انجام داد.
پله، از دل پیرو در فیفا ۱۰۰ نام برده است. فیفا ۱۰۰ یک لیستی از ۱۲۵ بازیکن بزرگ بازیکن فوتبال است که پله برای جشن صد سالگی فیفا انتخاب کرده است. ستاره برزیلی رونالدینهو از وی به عنوان الگوی خود نام برده است. او همچنین توسط آرای جشن طلایی یوفا به عنوان بهترین بازیکن اروپایی در ۵۰ سال گذشته انتخاب شد. الکس در سال ۲۰۰۰ به عنوان پر درآمدترین بازیکن فوتبال دنیا شناخته شد. به غیر از سه جایزهٔ مردانگی که در ایتالیا به الکس تعلق گرفته، او برندهٔ جایزهٔ پای طلایی هم شده که به بازیکنانی تعلق می گیرد که از لحاظ اخلاقی و تکنیکی بهترین باشند.
دل پیرو معمولاً به عنوان مهاجم کمکی بازی می کند ولی گاهی هم در پست تره کوارتیستا یعنی بازیکن خلاق پشت دو مهاجم مورد استفاده قرار می گیرد. با اینکه او قامت کوتاهی دارد ولی بسیار خلاق است، پاس گل های زیادی می دهد و گل های فراوانی نیز به ثمر می رساند و فقط یک گلزن صرف نیست. او در ضمن بهترین ضربه آزاد زن دنیاست؛ که لقب شاه ضربات ایستگاهی به او داده شده است که حتی دیوید بکام مرد لحظه ها می گوید هنوز نتوانستم مانند دل پیرو ضربه ایستگاهی بزنم. هوادارن یووه به نقطه ای از زمین بازی لقب محوطهٔ دل پیرو داده اند که در واقع جایی در سمت چپ محوطهٔ حریمهٔ حریف است که الکس همواره گل های زیادی را از آن منطقه به ثمر رسانده است.
جنین پیرو (انگلیسی: Jeanine Pirro؛ زادهٔ ۲ ژوئن ۱۹۵۱) چهره تلویزیونی، دادستان، قاضی و سیاستمدار سابق جمهوری خواه در نیویورک است. پیرو هم اکنون مجری برنامه عدالت با قاضی جنین در فاکس نیوز است.
او نخستین قاضی زن انتخاب شده به دادگاه شهرستان وستچستر، نیویورک است و پیش از انتخابش نخستین دادستان ناحیه ای زن شهرستان وستچستر بود. پیرو در مقام دادستان به خاطر پرونده های خشونت خانگی و جرایم علیه سالمندان توجهات زیادی را به خود جلب کرد. او در سال ۲۰۰۶ مدت کوتاهی برای کسب نامزدی حزب جمهوریخواه در انتخابات مجلس سنای ایالات متحده آمریکا علیه هیلاری کلینتون رقابت کرد ولی متعاقباً از آن رقابت خارج شد و نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات دادستانی کل نیویورک در سال ۲۰۰۶ شد که آن رقابت را در انتخابات سراسری به اندرو کوئومو واگذار کرد.
خطای یادکرد: خطای یادکرد: برچسب <ref> برای گروهی به نام «nb» وجود دارد، اما برچسب <references group="nb"/> متناظر پیدا نشد. ().
در لوکوموتیوهای بخار به چرخ یا اکسلی که از خود نمی چرخد و در پشت چرخ های پیشران و چرخ های پیشرو قرار گرفته، چرخ پیرو می گویند.
اکسل (محور) چرخ پیرو معمولاً بر روی هزارچرخ (بوژی) پیرو قرار می گیرد.
Huddlestone, Eugene L; George M Smerk . Uncle Sam's Locomotives: The USRA and the Nation's Railroads. Indiana University Press, p.40. ISBN 0-253-34086-1.
سان جیووانی ا پیرو (به ایتالیایی: San Giovanni a Piro) یک کومونه در ایتالیا است که در استان سالرنو واقع شده است. سان جیووانی ا پیرو ۳۷ کیلومتر مربع مساحت و ۳٬۸۶۸ نفر جمعیت دارد.
فردریک پیرو (فرانسوی: Frédéric Pierrot؛ زادهٔ ۱۷ سپتامبر ۱۹۶۰) هنرپیشه اهل کشور فرانسه است. وی از سال ۱۹۸۶ تاکنون در بیش از ۸۵ فیلم و نمایش تلویزیونی ظاهر شده است.
از فیلم هایی که وی در آن نقش داشته است می توان به اعلان جنگ، همیشه موتسارت، جوان و زیبا، مارگریت و ژولین و بازگشتگان اشاره کرد.
قلعه پیرو، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ممسنی در استان فارس ایران است.
این روستا در دهستان بکش یک قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۶۳۹ نفر (۱۳۴خانوار) بوده است.
مارینا پیرو (ایتالیایی: Marina Pierro؛ زادهٔ ۱۹۶۰ (۵۸–۵۹ ساله)) هنرپیشه اهل ایتالیا است که بیشتر با والرین بروفچیک همکاری داشت.
از فیلم هایی که در آن نقش داشته می توان مرگ زنده و دکتر جکیل و زنان را نام برد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پیرو در دانشنامه آزاد پارسی

پیِرو (Pierrot)
پیِرو
شخصیت مرد در پانتومیم. پیِرو از پدرولینوی کُمدیا دلارته ایتالیایی نشئت می یابد. در فرانسه، او به صورت عاشقی رنگ پریده درآمد که کت وشلوار سفید گشاد با یقۀ طوقی می پوشید و زیر نور قرص ماه، زانوی غم در بغل می گرفت. در انگلستان، پیِروی گوشه گیر به گروهی از زنان و مردان کلاه بوقی به سر تبدیل شد که پیش تر هنرمندانی معروف بودند که در کنار دریا برنامه اجرا می کردند.
فرانسه. پیِروی ایتالیایی اصلی آدم خُل وضعی بود، که کت و شلواری سفید و بدقواره می پوشید و کلاه لبه شُلی می گذاشت. این شخصیت را جوزپّه جیراتونه، که حدود ۱۶۶۵ به یک گروه نمایش ایتالیایی در پاریس پیوست، وارد فرانسه کرد. به زودی پیِرو، در بازارهای پاریس، با استقبال تماشاگران مواجه شد، و به هیئت یک آدم ساده لوح روستایی باقی ماند که صورتش با تأثیرپذیری از کارهای تورلوپَن، بازیگر فارسهای فرانسوی، با آرد سفید می شد؛ تا این که ژان دبورا در نمایش های میم خود در فونامبوله از او قهرمانی ساخت با شخصیتی مفلوک و معصوم که امروز نیز متداول است.
انگلستان. در همان زمان ها، پیِرو، که به نمایش آرلکنی انگلستان راه یافته بود، حضور خود را در اوایل دهۀ ۱۹۰۰ در گروه بازیگران نقش پیِرو که در کنار دریا برنامه اجرا می کردند، نمودی مضاعف بخشید. لباس های نمایشی سفید مردان در جامۀ سفید پرچین و شکن دختران بازتاب پیدا کرد؛ هردو کلاه لبه دار به سر می گذاشتند، علاوه بر آن مردان روسری ابریشمی سیاه رنگی می گذاشتند که محکم از بالای کاسۀ سرکشیده می شد، و کُتی که یقه طوقی به رنگ روشن و دکمه های گوناگون و سرآستین های چین دار داشت. مظهر کمال این صورت از نمایش، که شامل آوازهای خنده دار و جدی، رقص، شعبده بازی، و نمایش های کوتاه است، «حماقت های پلیسیه» بود که در اوایل دهۀ ۱۹۰۰ به لندن راه یافت. دِیو بِرنابی (۱۸۸۱ـ۱۹۴۹) اجرای موفقی از نمایش پیِرو را به همراه گروه «خوش بینان» در دهۀ ۱۹۲۰ به روی صحنه آورد. اکنون شخصیت های پیِرو تقریباً از میان رفته اند.

ارتباط محتوایی با پیرو

پیرو در جدول کلمات

پیرو
تابع
پیرو حضرت موسی
یهودی
پیرو حضرت موسی (ع)
یهودی, کلیمی
پیرو دین اسلام
مسلمان
پیرو دین موسی
یهودی , کلیمی
پیرو دین موسی(ع)
یهود
پیرو شدن
تابع شدن
پیرو مانی
مانوی
پیرو متر
حرارت سنج
پیرو موسی
یهودی

معنی پیرو به انگلیسی

satellite (اسم)
ماه ، پیرو ، انگل ، قمر مصنوعی
adherent (اسم)
موافق ، طرفدار ، پیرو ، هواخواه
follower (اسم)
تابع ، پیرو ، ملتزم ، شاگرد ، عشقبیاز ، تعقیب کننده ، دنبالگر
disciple (اسم)
موافق ، طرفدار ، پیرو ، هواخواه ، سالک ، حواری ، شاگرد ، مرید
impersonator (اسم)
پیرو
cohort (اسم)
پیرو ، گروه ، هم کار
henchman (اسم)
طرفدار ، پیرو ، مرید ، نوکر
juniper (اسم)
پیرو ، سرو کوهی
following (صفت)
پیرو ، متوالی ، زیرین ، متعاقب ، شرح ذیل
succedent (صفت)
پیرو ، متوالی ، متعاقب ، متاخر
sequacious (صفت)
تابع ، پیرو ، نرم ، چکش خور ، اهل تقلید ، لوله شو ، نصیحت پذیر
sequent (صفت)
تابع ، پیرو ، ناشی ، پی در پی

معنی کلمه پیرو به عربی

پیرو
تابع , شجرة العرعر , نصير سياسي
مراقب
محافظ
ارثذوکسي

پیرو را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

امیرمهدی ٠٤:١١ - ١٣٩٦/٠١/٠٥
تابع ،دنبال کسی روان شدن
|

احد مطلبی ٠٧:٥٩ - ١٣٩٧/٠٩/٢٧
پی رو پی =دنبال پیرو=دنباله رو
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• سایت پیرو   • معنی تابع وپیرو   • پیرو نامه   • افتابگردان   • پیرو در نامه نگاری   • معنی پیروان در جدول   • کشور پیرو   • پیروزی   • مفهوم پیرو   • تعریف پیرو   • معرفی پیرو   • پیرو چیست   • پیرو یعنی چی   • پیرو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پیرو
کلمه : پیرو
اشتباه تایپی : ~dv,
آوا : peyrow
نقش : اسم
عکس پیرو : در گوگل


آیا معنی پیرو مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )