برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1138 100 1

ژولیوس سزار

ژولیوس سزار در دانشنامه ویکی پدیا

ژولیوس سزار
گایوس ژولیوس سزار (به لاتین: Gaius Iulius Caesar، تلفظ: گایوس یولیوس کایسار)، ژول سزار یا قیصر (زادهٔ ۱۲ یا ۱۳ ژوئیه ۱۰۰ پیش از میلاد - درگذشتهٔ ۱۵ مارس ۴۴ پیش از میلاد) «دیکتاتور» و رهبر نامدار سیاسی و نظامی جمهوری روم بود. ژولیوس سزار پسر گایوس ژولیوس سزار سوم و آئورلیا کوتا بود.
کورنلیا (۸۴
۶۹ پ.م. ; مرگ کورنلیا)
پومپیا (۶۷
۶۱ پ.م. ; طلاق)
کالپورنیا (۵۹
۴۴ پ.م. ; مرگ سزار)
او در کنار کراسوس و پمپی یکی از فرماندهان سه گانه روم بود. اکثر مورخان گشایش سرزمین گل به دست او را یکی از مهم ترین وقایع دوران باستان و آغازگر شکل گیری تمدن کنونی فرانسه می دانند. او همچنین رهبری نخستین لشکرکشی روم به بریتانیا را در دست داشت اگرچه گرفتاری هایش با سنا و پمپی آن را بی سرانجام گذارد. او همچنین لژیون هایش را به آن سوی رود روبیکون رهبری نمود.
وی در پی جنگ داخلی بزرگ روم که خود در ۴۹ (پیش از میلاد) به راه انداخت فرمانروای بی چون و چرای روم گشت. پس از آن به اصلاحاتی کلان در جمهوری روم دست زد و راه به سوی خودکامگی پیمود. این کارها دوست پیشین سزار مارکوس یونیوس بروتوس و دسته ای دیگر از سناتورها را به کشتن سزار برانگیخت. کشتن سزار چندی بیشتر جمهوری روم را پایدار نگهداشت. دو سال پس از مرگ او سنای روم وی را یکی از خدایان روم شناخت.
گایوس ژولیوس سزار نسب خود را به یولیوس آسکاینوس، پسر آینیاس، پسر ونوس، دختر ژوپیتر می رساند. دودمان یولیانوس در عین تنگدستی از کهنترین و والاتبارترین خانواده های روم بود. مادرش آورلیا زنی باوقار و خردمند بود که خانه کوچک خود را در محله بدنام سوبورا که پر از میکده و روسپی خانه بود با صرفه جویی اداره می کرد. پدر وی نیز گایوس ژولیوس سزار بود که در سال ۸۵ قبل از میلاد به طور ناگهانی هنگام پوشیدن کفش درگذشت.
عکس ژولیوس سزار
ژولیوس سزار دیکتاتور و رهبر نامدار سیاسی و نظامی جمهوری روم بود.
ژولیوس سزار (نمایش نامه)، اثر ویلیام شکسپیر
ژولیوس سزار (فیلم ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ژولیوس سزار

ژولیوس سزار را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ژولیوس سزار   • مفهوم ژولیوس سزار   • تعریف ژولیوس سزار   • معرفی ژولیوس سزار   • ژولیوس سزار چیست   • ژولیوس سزار یعنی چی   • ژولیوس سزار یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ژولیوس سزار
کلمه : ژولیوس سزار
اشتباه تایپی : C,gd,s schv
عکس ژولیوس سزار : در گوگل

آیا معنی ژولیوس سزار مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )