برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1227 100 1

کاباره

/kAbAre/

مترادف کاباره: بار، رستوران، مشروب فروشی، میخانه، میکده

برابر پارسی: میکده

معنی کاباره در لغت نامه دهخدا

کاباره. [ رَ / رِ ] (اِ) بعضی فرهنگهای اخیر این صورت را بمعنی غار و شکاف و جای تاریک آورده اند. این لغت همان «کاباره » با کاف فارسی است و با کاف تازی صحیح نمی نماید. رجوع به «گاباره » شود.

کاباره. [ رِ ] (فرانسوی ، اِ) میکده. دکان مشروب فروشی (شراب فروشی ). خرابات. حانوت. میخانه. شرابخانه.

معنی کاباره به فارسی

کاباره
میکده، میخانه، دکان نوشابه فروشی
( اسم ) میکده میخانه مشروب فروشی .
میکده دکان مشروب فروشی
( اسم ) کاباره ای که در آن همراه موسیقی رقص کنند .

معنی کاباره در فرهنگ معین

کاباره
(رِ) [ فر. ] (اِ.) میکده ای که در آن رقص و آواز و موسیقی هم هست .

معنی کاباره در فرهنگ فارسی عمید

کاباره
مکانی تفریحی که در آن برنامه های رقص و موسیقی برای مشتریان اجرا می شود.

کاباره در دانشنامه ویکی پدیا

کاباره
کاباره نام مکانی عمومی و سرپوشیده است که در آن بر روی سکویی اجرای نمایش موزیک، آواز، تئاتر، رقص یا کمدی می شود و تماشاگران بر روی صندلی هایی در پیرامون سکو نشسته و به خوردن و آشامیدن می پردازند.
کافه
بار
دیسکو  تابلوی مولن روژ، اثر تولوز لوترک در سال ۱۸۹۲ میلادی.
باشگاه کمدی (Comedy club)
واژه کاباره حرف تصغیر از camera لاتین است و معنی آن می شود «اتاق کوچک». این واژه لاتین به صورت camberette به فرانسوی شمالی قدیم راه یافت و از آنجا به صورت cabret به هلندی میانه و از آن طریق به دیگر زبان ها راه یافت.
از مراکز تجمع کاباره ها در تهران قدیم، خیابان لاله زار بود. کاباره های معروف آن زمان عبارت بودند از کاباره مولن روژ و کاباره میامی و در شیراز کاباره کازابا معروفیت داشت. در زبان عوام به کاباره، گاه «رقاص خانه» هم گفته می شد.
معروف است که قدیمی ترین کاباره ایران کاباره شکوفه نو بوده که در زمان ناصرالدین شاه با نام کاباره شکوفه توسط شخصی بنام حجازی تأسیس که در آن ایام با نام کاباره شکوفه حجازی شناختهٔ شده بعدها کاباره شکوفه به شکوفه نو تغییر نام و مدتها معروفترین و درخشان ترین کاباره ایران که جایگاه اجرای معروف ترین هنرمندان بوده است. این کاباره در زمان انقلاب سال ۵۷ توسط مردم انقلابی همزمان با کارخانه آبجو سازی شمس به آتش کشیده شد.
عکس کاباره
کاباره ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
کاباره (فیلم ۱۹۷۲)
کاباره (فیلم ۱۹۲۷)
«کاباره» (انگلیسی: Cabaret (1927 film)) یک فیلم صامت به سبک درام جنایی است که در سال ۱۹۲۷ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به گیلدا گری اشاره کرد.
۲۶ مارس ۱۹۲۷ (۱۹۲۷-03-۲۶)
کاباره (فیلم ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کاباره در دانشنامه آزاد پارسی

کاباره (cabaret)
مجموعۀ نمایشی، ترکیبی از هجو و آواز که در کافه ها یا بارها اجرا می شد. برنامه های کاباره، که از اواخر قرن ۱۹ از مکان هایی چون مولن روژ در پاریس برخاستند، استقبالِ نویسندگان و هنرمندان پیشتاز (آوانگارد) را در پی داشت. در آلمان، برلین به مرکز کاباره در دهۀ ۱۹۲۰ تبدیل شد که بیش از پیش وجهۀ سیاسی می گرفت. بعدها نازی ها این وضعیت را سرکوب کردند. در بریتانیا، گروه تئاتر کیمبریج فوت لایتز، جنگ نمایش هجوی را در نمایش آن سوی حاشیه (۱۹۶۱) احیا کرد. پس از آن از ترکیب برنامه های کاباره و کمدی متفاوت نسل تازه ای از هنرمندان جدی، به ویژه از گروه کُمدیْ اِستور در لندن، در دهۀ ۱۹۸۰ شکل گرفت.

ارتباط محتوایی با کاباره

معنی کاباره به انگلیسی

cabaret (اسم)
میخانه ، میکده ، کاباره ، شادخانه
nightclub (اسم)
کاباره

معنی کلمه کاباره به عربی

کاباره
ملهي , نادي ليلي
نادي ليلي

کاباره را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

آرین
کاباره نام مکانی عمومی و سرپوشیده است که در آن بر روی سکویی اجرای نمایش موزیک، آواز، تئاتر، رقص یا کمدی می شود و تماشاگران بر روی صندلی هایی در پیرامون سکو نشسته و به خوردن و آشامیدن می پردازند.
واژه کاباره حرف تصغیر از camera لاتین است و معنی آن می شود «اتاق کوچک». این واژه لاتین به صورت camberette به فرانسوی شمالی قدیم راه یافت و از آنجا به صورت cabret به هلندی میانه و از آن طریق به دیگر زبان ها راه یافت.
در ایران [ویرایش]
از مراکز تجمع کاباره ها در تهران قدیم، خیابان لاله زار بود. کاباره های معروف تهران قدیم عبارت بودند از کاباره مولن روژ و کاباره میامی و در شیراز کاباره کازابا معروفیت داشت. در زبان عوام به کاباره، گاه «رقاص خانه» هم گفته می شد.
معروف است که قدیمی ترین کاباره ایران کاباره شکوفه نو بوده که در زمان ناصرالدین شاه با نامه کاباره شکوفه توسط شخصی بنام حجازی تاسیس که در آن ایام با نام کاباره شکوفه حجازی شناخته ی شده بعدها کاباره شکوفه به شکوفه نو تغییر نام و مدتها معروفترین و درخشان ترین کاباره ایران که جایگاه اجرای معروف ترین هنرمندان بوده است.این کاباره در زمان انقلاب سال ۵۷ در توسط مردم انقلابی همزمان با کارخانه آبجو شمس به آتش کشیده شد.[نیازمند منبع]
جُستارهای وابسته [ویرایش]
کافه
بار
دیسکو
باشگاه کمدی (Comedy club)
منبع [ویرایش]
Wikipedia contributors, "Cabaret," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Cabaret&oldid=198557985
در ویکی انبار پرونده هایی دربارهٔ کاباره موجود است.
رده های صفحه:

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• کاباره در تهران   • کاباره دبی   • کاباره امریکا   • کاباره میامی   • کاباره ترکیه   • کاباره شکوفه نو   • کاباره های تایلند   • کاباره تهران دبی   • معنی کاباره   • مفهوم کاباره   • تعریف کاباره   • معرفی کاباره   • کاباره چیست   • کاباره یعنی چی   • کاباره یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کاباره
کلمه : کاباره
اشتباه تایپی : ;hfhvi
آوا : kAbAre
نقش : اسم
عکس کاباره : در گوگل

آیا معنی کاباره مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )