انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 892 100 1

معنی کاتالوگ به فارسی

کاتالوگ
فهرست، فهرست اسامی یاصورت قیمت اشیائ

معنی کاتالوگ در فرهنگ معین

کاتالوگ
(لُ) [ فر. ] (اِ.) ۱ - دفترچه ای که طرز کار دستگاهی را نشان دهد، کارنما. (فره ). ۲ - فهرست ، فهرست راهنمای اشیاء، بروشور، کالانما (فره ).

معنی کاتالوگ در فرهنگ فارسی عمید

کاتالوگ
۱. فهرست کالاها یا تولیدات یک مؤسسه یا نمایشگاه.
۲. دفترچه ای که در آن طرز کار قسمت های مختلف یک دستگاه توضیح داده می شود.

کاتالوگ در دانشنامه ویکی پدیا

کاتالوگ
کاتالوگ ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
کاتالوگ ستاره ای
فارماکوپه
برگه دان
کالانما
کاتالوگ رِزونه (به فرانسوی: Catalogue raisonné) به اطلاعات مرتبط با مجموعه آثار شناخته شده یک نقاش یا تندیس گر گفته می شود که به وسیلهٔ یک شخص یا نهادی به غیر از خود هنرمند، منتشر شده باشد. کاتالوگ رِزونه، وام واژه ای فرانسوی است که به دلیل جاافتادگی در زبان حرفه ای هنر، به همین شکل مورد استفاده قرار می گیرد.
کاتالوگ ستارگان درخشان (به انگلیسی: Bright Star Catalogue) که به دلیل های تاریخی به نام های گوناگون دیگری هم شناخته می شود فهرستی از مجموعهٔ ستارگان بر پایهٔ درخشندگی آن هاست. این کاتالوگ حاوی دادگانی در مورد ۹۱۱۰ ستاره ای است که همه از قدر ۶٫۵ پرنورتر هستند؛ که تقریباً همهٔ ستارگانی که با چشم غیر مسلح به راحتی از زمین قابل مشاهده هستند را شامل می شود. در واقع تنها ۱۰۹۶ قلم از این درخشندگان ستاره هستند. ۱۰ درخشندهٔ دیگر نواختر یا ابرنواختر، و ۴ جرم غیر ستاره ای نیز این کاتالوگ را می سازند: خوشه ستاره ای کروی توکان ۴۷ در صورت فلکی توکان، خوشه ستاره ای کروی ان جی سی ۲۲۸۱، و خوشه ستاره ای باز در صورت فلکی ارابه ران، و مسیه ۶۷ در صورت فلکی خرچنگ.
کاتالوگ ستاره ای، نوشتاری مربوط به ستاره شناسی است که فهرستی از ستارگان را در خود دارد. در ستاره شناسی، به بسیاری از ستارگان، فقط با یادکرد شمارهٔ کاتالوگ آن ستاره اشاره می شود. در دوران باستان فهرست های زیادی از ستارگان به دلایل و هدف های مختلف ایجاد شده اند که بابلیان، یونانیان، چینیان، ایرانیان و عرب ها پیش گامان آن بودند. (تمام کاتالوگ های مدرن از سایت ناسا قابل دانلود هستند).
از کاتالوگ های قدیمی، می توان به کاتالوگ ابرخس اشاره کرد. وی اولین کسی بود که ستارگان را بر اساس میزان نورشان دسته بندی کرد و پایه گذار سیستم گروه بندی ستارگان بر حسب قدر ظاهری آن ها شد.
کاتالوگ عمومی جدید شناخته شده ترین فهرست اجرام عمقی آسمان است. این فهرست بالغ بر ۸٬۰۰۰ جرم آسمانی می شود. این فهرست در سال ۱۸۸۰ و توسط جان لودیگ امیل دریر و بر اساس رصدهای ویلیام هرشل ایجاد شد. البته بعداً اجرام زیادی به آن افزوده شد.
کاتالوگ موضوعیِ شوبرت یا فهرست راهنمای دویچ (به انگلیسی: Schubert Thematic Catalogue، به آلمانی: Deutsch-Verzeichnis) فهرستی موضوعی و شماره گذاری شده از همهٔ آثار موسیقاییِ فرانتس شوبرت، آهنگساز بزرگ اتریشی، به ترتیبِ تاریخِ تصنیفِ آثار است که آن را اُتو اِریش دویچ، موسیقی شناس اتریشی، گرد آورده است. نخستین نسخهٔ این فهرست راهنما در سال ۱۹۵۱، به زبان انگلیسی، و با اختصارِ حرفِ "D" یا ".D" (حرفِ اولِ نامِ «دویچ») منتشر شد. نسخهٔ دوم این فهرست، با تجدیدنظر، در سال ۱۹۷۸ و به زبان آلمانی منتشر شد.
کاتالوگ هنری دراپر (به انگلیسی: Henry Draper Catalogue) (HD) یک کاتالوگ ستاره ای است که بین سال های ۱۹۱۸ تا ۱۹۲۴ منتشر شد و حاوی ۲۲۵٬۳۰۰ ستاره است. هر نامی از ستارگان که با HD شروع شود ستاره ای از این کاتالوگ است. بعدا نسخه کاملتری از آن با نام هنری دراپر پیشرفته (HDE:Henry Draper Extension), بین سال های ۱۹۲۵ تا ۱۹۳۶ منتشر شد, که 46,850 بیشتر داشت و بعدتر کاتالوگ هنری دراپر پیشرفته چارت (HDEC:Henry Draper Extension Charts), در بین سال های ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۲ منتشر شد و ستارگان آن در چارت قرار داشتند و ۸۶٬۹۳۳ ستاره بیشتر داشت و در کل 359,083 ستاره دسته بندی شدند. کاتالوگ اولیه تقریبا تمام ستارگان آسمان را تا قدر ظاهری ۹ را در خود داشت اما اضافه هایی که به آن اضافه شدند فقط ناحیه های خاصی از آسمان را در بر می گرفت.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

معنی کاتالوگ به انگلیسی

catalog (اسم)
کاتالوگ ، فهرست ، کتاب فهرست ، فهرست نامه ، فهرست مدون
repertory (اسم)
انبار ، مخزن ، کاتالوگ ، فهرست
catalogue (اسم)
کاتالوگ ، کتاب فهرست ، فهرست نامه ، فهرست مدون

معنی کلمه کاتالوگ به عربی

کاتالوگ
دليل , ذخيرة فنية

کاتالوگ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی کاتالوگ

مجید شفیعی ٠٤:٠٩ - ١٣٩٦/١٠/٠٢
کار نما
|

H.r ٠٩:٤٨ - ١٣٩٧/١٠/٢٩
بروشور
|

شهریار آریابد ١٠:١٩ - ١٣٩٨/٠١/٢٢
در پارسی " پهرستار " درنسک : فرهنگ برابرهای پارسی واژگان بیگانه از ابوالقاسم پرتو.
|

پیشنهاد شما درباره معنی کاتالوگنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

Bahar > of course
محمد > hostile verbal
ℳ.ც > Northen
Qumars > کیومرث
گمشو دیوونه > located
مهسا خسروی > get even
هانا خصم کوب > درپی
آرام > prize possission

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• قیمت طراحی کاتالوگ   • طراحی کاتالوگ صنعتی   • نمونه کاتالوگ   • نرم افزار طراحی کاتالوگ   • کاتالوگ لایه باز   • معنی کاتالوگ   • آموزش طراحی کاتالوگ   • کاتالوگ چیست   • مفهوم کاتالوگ   • تعریف کاتالوگ   • معرفی کاتالوگ   • کاتالوگ یعنی چی   • کاتالوگ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کاتالوگ
کلمه : کاتالوگ
اشتباه تایپی : ;hjhg,'
آوا : kAtAlog
نقش : اسم
عکس کاتالوگ : در گوگل


آیا معنی کاتالوگ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )