انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1090 100 1

کاستاریکا

کاستاریکا در دانشنامه ویکی پدیا

کاستاریکا
مختصات: ۹°۵۶′ شمالی ۸۴°۵′ غربی / ۹٫۹۳۳°شمالی ۸۴٫۰۸۳°غربی / 9.933; -84.083
۴۰ درصد سفیدپوست
۳۱ درصد: مستیزو
۱۷ درصد مولاتو
۴ درصد سرخ پوست
یک درصد زردپوست
غیره
کاستاریکا با نام رسمی جمهوری کاستاریکا کشوری است واقع در آمریکای مرکزی. پایتخت این کشور شهر سان خوزه (کاستاریکا) و واحد پول آن کولون کاستاریکا می باشد.
جمعیت این کشور ۴ میلیون ۳۰۰ هزار نفر و زبان رسمی آن اسپانیایی است. ۴۰ درصد از مردم آن سفیدپوست، ۳۱ درصد مستیزو (دورگه سفید و سرخ پوست) و بقیه از دیگر نژادها هستند. سفیدپوستان کاستاریکا، بیشتر اسپانیایی تبار هستند.
شاخه کاتولیک رومی از مسیحیت مذهب رسمی کاستاریکا است. ۷۰ درصد مردم این کشور کاتولیک، حدود ۱۴ درصد پروتستان و ۱۱٫۳ درصد بی دین هستند.
عکس کاستاریکا
فهرست استان های کاستاریکا
https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Provinces_of_Costa_Rica&oldid=595480436
اویانکا کاستاریکا، (به انگلیسی: Avianca Costa Rica) شرکت هواپیمایی حامل پرچم کاستاریکا است، که در سال ۱۹۴۵ توسط خطوط هوایی سراسری آمریکا تأسیس شد و در حال حاضر به عنوان زیرمجموعه ای از خطوط هوایی اویانکا، روزانه به ۳۵ مقصد، در آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی، پروازهای مستقیم دارد.
دفتر مرکزی شرکت اویانکا کاستاریکا در شهر سان خوزه، کاستاریکا قرار دارد و فرودگاه بین المللی خوآن سانتاماریا، قطب این شرکت هواپیمایی به شمار می آید. شرکت اویانکا کاستاریکا در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۲۱ فروند هواپیمای جت مسافربری است.
ایر کاستاریکا (به انگلیسی: Air Costa Rica) یک شرکت هواپیمایی است که در تاریخ ۲۰۱۵ میلادی تأسیس شده و در تاریخ ۰۲۰۱۵-۱۲-۰۱ ۱ دسامبر ۲۰۱۵ فعالیتش را آغاز کرده است. دفتر مرکزی ایر کاستاریکا در سان خوزه، کاستاریکا واقع شده است و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین المللی خوآن سانتاماریا قرار دارد.
پرچم کاستاریکا برای اولین بار در ۰۱۹۰۶-۱۱-۲۷ ۲۷ نوامبر ۱۹۰۶ به رسمیت شناخته شد. به عنوان پرچم ملی جمهوری کاستا ریکا شناخته می شود و همچنین دارای تناسب ۳:۵ می باشد. این پرچم بر پایهٔ طرحی از سال ۱۸۴۸ میلادی شکل گرفت. نشان ملی کاستاریکا در میان این پرچم دیده می شود که به آن جنبهٔ استفادهٔ نظامی می دهد ولی در حالت عادی از پرچم بدون نشان نیز استفاده می شود.
کاستاریکا
پرچم تایلند
فهرست شعارهای ملی
فهرست سرودهای ملی کشورها
پرچم کنونی کاستاریکا گرچه در ابتدای امر در سال ۱۹۰۶ به تصویب قانون گذاران این کشور رسید، ولیکن در سال های ۱۹۶۴ و ۱۹۹۸ تغییراتی جزئی در آن ایجاد شد و نشان کشور را به آن افزودند.
پرچم تایلند شباهت بسیاری به پرچم کاستاریکا دارد و تنها اختلافاتی جزئی در سایز نوارهای رنگین آن هاست.
در بیشتر دوران استعماری، کاستاریکا ناحیه ای در جنوب استان ژئواستراتژیک گواتمالا بود که به طور اساسی بخشی از ولایت اسپانیای نو (شامل مکزیک کنونی) بود، اما در عمل به عنوان یک نهاد عمدتاً مستقل در امپراطوری اسپانیا شناخته می شد. به همین ترتیب، سرزمین کنونی کاستاریکا تا سال ۱۸۲۳ پرچم های مختلف امپراتوری اسپانیا و مکزیک را بر خود دید.
تئاتر ملی کاستاریکا (اسپانیایی: Teatro Nacional de Costa Rica) یک سالن نمایش در شهر سان خوزه، کاستاریکا است.
این تئاتر که در سال ۱۸۹۷ تأسیس شده دارای یک سالن به ظرفیت ۱۱۴۰ نفر است.
تولید قهوه در تاریخ کاستاریکا نقش مهمی ایفا کرده و همچنان برای اقتصاد این کشور مهم است. در سال ۲۰۰۶ قهوه سومین محصول صادراتی کاستاریکا بود. پس از چندین دهه صادرات آن به نخستین محصول نیز ارتقا یافت. در سال ۱۹۹۷ بخش کشاورزی ۲۸ درصد از نیروی کار را استخدام کرد و ۲۰ درصد از کل تولید ناخالص ملی کاستاریکا را شامل می شد. تولید در سال ۱۹۸۸ از ۱۵۸۰۰۰ تن به ۱۶۸۰۰۰ تن در سال ۱۹۹۲ افزایش یافت. از بزرگترین مناطق کشت می توان به استان سان خوزه، استان آلاخوئلا، استان اردیا، استان پونتارناس و استان کارتاگو اشاره کرد. قهوه به کشورهای دیگر در جهان صادر می شود. در حال حاضر کاستاریکا به عنوان یک کشور کوچک کمتر از ۱ درصد از تولید قهوه در جهان را تأمین می کند. در سال ۲۰۱۵ ارزش صادرات قهوه ۳۰۵٫۹ میلیون دلار بود. تولید قهوه در سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۳ میلادی ۱۳٫۷ درصد افزایش یافته است، در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی ۱۷٫۵ درصد کاهش یافته است، اما انتظار می رود در سال بعد ۱۵ درصد افزایش یابد.
تولید قهوه در کشور در سال ۱۷۷۹ در مسیتا مرکزی آغاز شد که دارای شرایط مناسب خاکی و آب و هوایی برای مزارع قهوه بود. . قهوه عربیکا برای اولین بار از طریق شبه جزیره عربستان و به طور مستقیم از کشور اتیوپی وارد اروپا شد. در قرن نوزدهم دولت کاستاریکا به شدت محصولات قهوه را تشویق کرد و این صنعت را به یک رژیم استعماری را از طریق سازماندهی تولید برای صادرات در مقیاس وسیع به طور اساسی تبدیل کرد. دولت برای هر کسی که خواهان برداشت و تلید بود، زمین های کشاورزی را برای کشاورزان عرضه کرد؛ بنابراین سیستم کشت قهوه در کشور در قرن نوزدهم به طور عمده در نتیجه سیاست دولت بود. به زودی قهوه به عنوان منبع اصلی درآمد پیش از تولید کاکائو، تنباکو و شکر در اوایل سال ۱۸۲۹ تبدیل شد.
تولید قهوه در کشور کار ارزان و فصلی است: مهاجران نیکاراگوئه اغلب در این بخش کار می کنند. درآمدی که در کشور پرداخت می شود بسیار کم است، اغلب به اندازه ۱٫۵ دلار در هر سبد برداشت می شود، اما دستمزد آن کمتر از بسیاری از صنایع دیگر در بخش های اصلی کاستاریکا نیست.
دانه های قهوهٔ کاستاریکا در میان بهترین ها در جهان محسوب می شوند. به نظر می رسد که تارازو به عنوان یکی از محبوب ترین دانه های قهوه در کاستاریکا شناخته می شود. در سال ۲۰۱۲ قهوه تارازو گران ترین قهوه به فروش رفته در ۴۸ فروشگاه از استارباکس در ایالات متحده آمریکا بوده است.
تیم ملی فوتبال زنان کاستاریکا نماینده این کشور در ردهٔ ملی است. این تیم تحت نظارت فدراسیون فوتبال کاستاریکا اداره می شود. این تیم به همراه تیم گواتمالا یکی از برترین تیم های ملی فوتبال زنان در آمریکای مرکزی است.
Official website
FIFA profile
تیم ملی فوتبال زنان کاستاریکا اولین بازی ملی خود را در سال ۱۹۹۰ و زمانی که آمریکای مرکزی برای گسترش فوتبال زنان با مشکل روبرو بود انجام داد. موفقیت تیم ملی مردان این کشور باعث شد تا فدراسیون فوتبال باور بیشتری به تیم زنان بکند. اولین تورنومنت این تیم در سال ۱۹۹۱ و در بازی های قهرمانی کونکاکاف زنان بود که از مرحله گروهی حذف شد.
با این وجود تیم کاستاریکا در کونکاکاف ۱۹۹۸ و بازیهای پان آمریکن ۱۹۹۹ به موفقیت هایی دست یافت و مدال برنز را دریافت کرد. اما پس از آن آنها بار دیگر در سایه موفقیت تیم مردان وارد سری جدید از مشکلات شدند.
بار دیگر این تیم در بازیهای کونکاکاف ۲۰۱۴ زنان و پس از باخت ۶–۰ به تیم زنان آمریکا موفق شد به مدال نقره دست یابد. تیم کاستاریکا اولین بازی خود را در جام جهانی در سال ۲۰۱۵ و در کشور کانادا تجربه کرد که برای این تیم تاریخ ساز بود و باعث محبوبیت آنها شد.
تیم ملی فوتبال کاستاریکا نمایندهٔ کشور کاستاریکا در مسابقات بین المللی است که زیر نظر فدراسیون فوتبال کاستاریکا فعالیت می کند.
کونکاکاف
فیفا
اولین بازی رسمی این تیم در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۱۹۲۱ میلادی در برابر تیم ملی فوتبال السالوادور برگزار شده است.
تیم ملی والیبال زنان کاستاریکا تیم ملی والیبال زنان کشور کاستاریکا است.
تیم ملی والیبال کاستاریکا می تواند به موارد زیر اشاره داشته باشد:
تیم ملی والیبال مردان کاستاریکا تیم ملی والیبال مردان کشور کاستاریکا است.
تیم ملی والیبال زنان کاستاریکا تیم ملی والیبال زنان کشور کاستاریکا است.چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کاستاریکا در دانشنامه آزاد پارسی

کاسْتاریکا
رجوع شود به:کوستاریکا

نقل قول های کاستاریکا

کاستاریکا با نام رسمی جمهوری کاستاریکا، کشوری در آمریکای مرکزی.
• «پرچم کنونی : در سال ۱۸۲۳ پنج کشور آمریکای مرکزی رنگ های آبی و سفید را به عنوان رنگ پرچم های خود پذیرفتند (دیگر کشورها عبارت بودند از السالوادور، گواتمالا، هندوراس و نیکاراگوآ). کشور کاستاریکا بعدها برای تمایز خود از کشورهای مذکور نوار قرمز رنگی را به رنگ های فوق افزود و بدین ترتیب رنگ های پرچم کاستاریکا از بالا به پایین آبی، سفید، قرمز، سفید و آبی است ولی پهنای نوار قرمز دو برابر رنگ های دیگر است .» در اثرش چاپ ۱۳۷۰/ ۱۹۹۱م -> رسول خیراندیش

کاستاریکا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

کمیل قیصری ٢١:٢٤ - ١٣٩٦/٠٦/٢٢
ساحل غنی(اسپانیایی)
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کاستاریکا   • مفهوم کاستاریکا   • تعریف کاستاریکا   • معرفی کاستاریکا   • کاستاریکا چیست   • کاستاریکا یعنی چی   • کاستاریکا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کاستاریکا
کلمه : کاستاریکا
اشتباه تایپی : ;hsjhvd;h
عکس کاستاریکا : در گوگل


آیا معنی کاستاریکا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )