برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1307 100 1

کامل الزیارات

کامل الزیارات در دانشنامه اسلامی

کامل الزیارات
ابن قولویه در آغاز کتاب، تمام راویان آن را توثیق کرده است. این نکته به دانشمندان شیعه کمک می کند تا به آن دسته از راویانی که در کتاب های رجالی، نامی ندارند و فقط در اسناد کامل الزیارات قرار گرفته اند راحتتر اعتماد کنند.
کتاب کامل الزیارات شامل 843 حدیث می باشد که در 108 باب تنظیم شده است. این کتاب یکی از ارزشمندترین مجموعه های حدیثی در زمینه زیارت و از منابع غنی عاشورا پژوهی می باشد که مهمترین روایات این بخش را در خود جای داده است.
مؤلف این کتاب، انگیزه نگارش آن را این گونه بیان می فرماید: «انگیزه من در نگارش این کتاب، تقرب به درگاه الهی و پیامبر اسلام و امام علی و حضرت فاطمه و ائمه اطهار صلوت الله علیهم اجمعین بوده و تلاش کرده ام با نشر معارف اهل بیت علیهم السلام و نقل ثواب زیارت آن بزرگواران، به جمیع اهل ایمان هدیه ای تقدیم کرده باشم».
این یادگار ماندگار شیعه بیش از هزار سال است که مورد توجه محدثین و فقهای عظیم الشأن عالم اسلام بوده و امروزه همچنان در صدر کتاب های درجه یک شیعه قرار دارد. بحارالانوار، مفاتیح الجنان و اکثر کتاب های زیارت و دعا و منابع عاشورایی از جمله آثاری هستند که از این کتاب بهره برده اند.
جعفر بن قولویه قمی نویسنده کامل الزیارات، از برجسته ترین چهره های راویان شیعه و فقیهان امامیه، در قرن چهارم هجری است که در شهر مقدس قم به دنیا آمد و از اساتید بزرگی همچون احمد بن ادریس اشعری قمی، پدرش محمد بن قولویه، محمد بن یعقوب کلینی، محمد بن حسن صفار و علی بن بابویه (پدر شیخ صدوق) بهره برده است.
شیخ مفید از ممتازترین شاگردان ابن قولویه است که از او ستایش فراوان کرده است. یکی از عبارات شیخ مفید این گونه است: «خداوند شیخ مورد اعتماد ما، ابوالقاسم جعفر بن محمد بن قولویه را تأیید فرماید».
او در سفر به کشور مصر، از محضر درس علمای آنجا مانند: ابوالفضل محمد بن احمد بن ابراهیم جعفی صابونی مصری نیز بهره برد.
کامل الزیارات
کامل الزیارات یا «جامع الزیارات» و «کتاب الزیارات»، تألیف شیخ ابوالقاسم جعفر بن محمد بن قولویه قمی، با تصحیح عبدالحسین امینی و غلامرضا عرفانیان یزدی، مجموعه احادیث و روایات اهل ...

کامل الزیارات در دانشنامه ویکی پدیا

کامل الزیارات
کامل الزیارات یا کامل الزیارات و الذریعه مجموعه بزرگی از احادیث و روایات از اهل بیت دربارهٔ شیوه زیارت پیامبر اسلام و امامان به تألیف ابن قولویه است. این کتاب شامل ۸۴۳ حدیث در ۱۰۸ باب می باشد. یکی نکات مثبت این کتاب این است که تمامی راویان حدیث توسط ابن قولویه بررسی شده اند و دانشمندان شیعه به راحتی می توانند به روایات این کتاب اعتماد کنند.
آشنائی با منابع دست اول شیعه (کامل الزیارات)، سایت حوزه
عباسعلى مردى. «آثار ماندگار، کامل الزیارات». افق حوزه، نشریه حوزه علیمه قم. دریافت شده در ۴ ژانویه ۲۰۱۱.
خرافات وفور در زیارات قبور
متن کامل کتاب کامل الزیارات (عربی)
عکس کامل الزیارات


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کامل الزیارات در دانشنامه آزاد پارسی

کامِلُ الزیارات
(یا: کامل الزیارة) کتابی به عربی، در ثواب و آداب زیارات، تألیف شیخ ابوالقاسم جعفر بن قولَوَیْه قمی. این کتاب از معتبرترین آثار شیعی و متضمن احادیثی مهم در شناساندن اهل بیت (ع) و زیارت نامه هایی با سندهای صحیح و متن های قوی است. بارها در عراق و ایران و لبنان چاپ شده است.

ارتباط محتوایی با کامل الزیارات

کامل الزیارات را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

بهمن عنایتی کاریجانی
هو
اثر ابن قولویه.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کامل الزیارات   • مفهوم کامل الزیارات   • تعریف کامل الزیارات   • معرفی کامل الزیارات   • کامل الزیارات چیست   • کامل الزیارات یعنی چی   • کامل الزیارات یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کامل الزیارات
کلمه : کامل الزیارات
اشتباه تایپی : ;hlg hgcdhvhj
عکس کامل الزیارات : در گوگل

آیا معنی کامل الزیارات مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )