انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1017 100 1

کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی

کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در دانشنامه ویکی پدیا

کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی
کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی یا کتابخانهٔ مجلس طی نزدیک به یک قرن، یکی از کتابخانه های مهم و مطرح ایران بوده و اهمیت آن به دلیل گنجینه های ارزشمندی است که در بخش های خطی، موزه، اسناد و منابع چاپی دارد.
۲۳ آذر ۱۲۶۱(آتش سوزی)
۲ تیر ۱۲۸۷(بمباران)
۱۸ آذر ۱۳۱۰(آتش سوزی)
۱۵ آذر ۱۳۷۳(آتش سوزی)
تلاش کتابداران این کتابخانه به ویژه در فهرست نویسی کتاب های خطی، سنگی و چاپی به خوبی پیش رفت و تقریباً نزدیک به صددرصد رسید. در بخش نشریات نیز فهرست جامعی از موجودی انتشار یافت. همین طور در بخش اسناد، بیش از نود درصد اسناد موجود فهرست شده و اطلاعات در اختیار کاربران قرار گرفت. در این کتابخانه صدها هزار کتاب چاپی از کهنه و نو، فارسی، عربی و لاتین به کتابخانه وجود دارد.
کتابخانهٔ مجلس شورای اسلامی که در حال حاضر بیش از ۵۷۰ هزار کتاب چاپی، ۲۸ هزار کتاب خطی، بیش از پنج هزار عنوان نشریهٔ ادواری و میلیون ها برگ سند در آن نگهداری می شود، نهادی با سابقهٔ بیش از یک صد سال است که بخش مهمی از میراث ماندگار تمدن کهنسال و بزرگ ایران را بر دوش می کشد و بر اساس رسالت تاریخی که بر عهده اش نهاده شده، یعنی پشتیبانی اطلاعاتی از فرایند قانونگذاری و حمایت از پژوهش در حوزهٔ علوم انسانی، همواره چشم به راه پویندگانی از قافلهٔ علم و آگاهی بوده است.
این بنای آگاهی به اراده دوستدارانی از خبرگان فرهنگ و ادب در جمع مجلسیان منتخب مردم در اوائل تأسیس حکومت مشروطه، هم زمان با استقرار مجلس و اراده حاکمیت قانون در ایران شکل گرفت و اینگونه، اولین کتابخانهٔ پارلمانی آسیا با اندکی مسامحه عمری به قدمت تاریخ تأسیس مجلس قانونگذاری (۱۲۸۵ ش) در این سرزمین دارد.
عکس کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی   • مفهوم کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی   • تعریف کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی   • معرفی کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی   • کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی چیست   • کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی یعنی چی   • کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی
کلمه : کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی
اشتباه تایپی : ;jhfohki l,ci , lv;c hskhn l[gs a,vhd hsghld
عکس کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی : در گوگل


آیا معنی کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )