انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1060 100 1

کره شمالی

کره شمالی در دانشنامه ویکی پدیا

کره شمالی
عکس کره شمالی
کشور کره شمالی در بازی های المپیک توانسته ۴۷ مدال در بازی های المپیک تابستانی و ۲ مدال در بازی های المپیک زمستانی کسب کند.
با توجه به اقتصاد ضعیف کره شمالی، عملکرد آن در المپیک خیره کننده است. در سال ۲۰۱۶، از لحاظ تعداد مدال در مقایسه با جی دی پی سرانهٔ آن تعداد قابل توجهی بوده است.
کره شمالی از ۵ تا ۲۱ اوت ۲۰۱۶ در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در ریو دو ژانیرو در برزیل به رقابت پرداختند. کره شمالی در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۸۴ در لس آنجلس به دلیل اتحاد جماهیر شوروی تحریم شرکت نکرده و در نهایت منجر به تحریم دوباره بازی های المپیک تابستانی ۱۹۸۸ در سئول با کره جنوبی بود.
کره شمالی از کشورهای دارنده سلاح هسته ای است. ایالات متحده آمریکا، روسیه، و کره جنوبی نیز گزارش هایی مبنی بر مجهز بودن کره شمالی به سلاح های شیمیایی منتشر کرده اند. کره شمالی تا سال ۲۰۰۳ در پیمان نامه منع گسترش سلاح های هسته ای عضو بود ولی در آن سال به علت آنچه که عدم اجرای کامل توافقات توسط ایالات متحده آمریکا خواند از آن خارج شد. این کشور در ۹ اکتبر سال ۲۰۰۶ ۲۵ مه ۲۰۰۹ 12 فوریه ۲۰۱۳ ۶ ژوئن ۲۰۱۶ و ۹ سپتامبر ۲۰۱۶ آزمایشات اتمی انجام داده است. در سال ۲۰۰۵ پرویز مشرف رئیس جمهور وقت پاکستان تأیید کرد که عبدالقدیر خان پدر بمب هسته ای پاکستان از تهیه کنندگان سانتریفوژهای غنی سازی اورانیوم به کره شمالی بوده است.
۱۰ (برآوردهای کره جنوبی) – ۳۰ هم ارز تی ان تی(Estimation from Jeffrey Lewis of the کالیفرنیا-بر مبنای Middlebury Institute of International Studies)
Yield is always disputed, since North Korea government never announced the exact yield among other factors such as the depth of the test took place and soil condition in the test site.
بر اساس برآوردهای کارشناسان تسلیحات نظامی در کشورهای غربی، برنامه موشکی کره شمالی، پس از تحویل گرفتن چندین فروند موشک اسکاد از سوی مصر، در دوران جنگ سرد آغاز شد.
آزمایش هسته ای سپتامبر ۲۰۱۷ کره شمالی - در ۳ سپتامبر ۲۰۱۷ تلویزیون دولتی کره شمالی اعلام کرد که این کشور بمبی هیدروژنی را با «موفقیت کامل» آزمایش کرده است. به گفته مقام های کره شمالی این بمب به صورت کلاهک هیدروژنی قابل نصب بر روی موشک های بالستیک قاره پیماست. آزمایش اتمی کره شمالی ششمین و بزرگ ترین آزمایش اتمی این کشور است.
تلویزیون دولتی کره شمالی اعلام کرد، آزمایش بمب هیدروژنی خود را در ساعت سه بعدازظهر به وقت محلی انجام داده است. کره شمالی اضافه کرد که با این آزمایش موفقیت آمیز قادر است، این گونه بمب را در کلاهک یک موشک بالستیک، نصب نماید. خبرگزاری رسمی کره شمالی نیز روز ۲ سپتامبر ۲۰۱۷ تصویری از کیم جون اون، رهبر کره شمالی را در حال بازدید از یک سلاح هسته ای قابل نصب روز موشک بالیستیک نشان داد. بی بی سی در ۲ سپتامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد که (رهبر) کره شمالی از یک کلاهک هسته ای هیدروژنی قابل نصب روی موشک قاره پیما بازدید کرده است؛ و از قول خبرگزاری رسمی کره شمالی (کی سی ان ای) گفت تمامی اجزای بمب در کره شمالی تولید گردیده است. توضیح آنکه در بمب هیدروژنی که بسیار قوی تر از بمب اتمی است از همجوشی هسته ای استفاده می شود و چون حجم زیادی ندارد می تواند در کلاهک موشکهای بالستیک نصب گردد.
روز ۳ سپتامبر ۲۰۱۷ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در عکس العمل آزمایش اخیر کره شمالی و خطاب به پیونگ یانگ هشدار داده بود: «همه گزینه ها روی میز است.» با انتشار خبر این آزمایش، دونالد ترامپ اعلام کرد که سیل تسلیحات نظامی را به سوی متحد خود کره جنوبی سرازیر خواهد کرد. او سپس گفت که آماده است تا اجازه فروش میلیاردها دلار سلاح به سئول را صادر کند.
کاخ سفید گفت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ۳ سپتامبر ۲۰۱۷ با مشاوران امنیت ملی خود برای بررسی آزمایش اتمی کره شمالی ملاقات خواهد کرد. سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت ” تیم امنیت ملی این مسئله را از نزدیک مانیتور می کند، ”. او اضافه کرد” رئیس جمهور و تیم امنیت ملی او نشستی برای بررسی بیشتر مسئله امروز خواهند داشت.
پرچم کره شمالی در ۸ سپتامبر ۱۹۴۸ شکل گرفت. ستارهٔ سرخ روی پرچم نشان کمونیسم می باشد. این پرچم در سال ۱۹۴۸ زمانی که کره شمالی به عنوان یک کشور کمونیست استقلال یافت، شکل گرفت. این پرچم از دو رنگ آبی و قرمز در زمینه تشکیل شده است.
람홍색공화국기(발)هانجا: 藍紅色共和國旗(발)MR: ramhongsaek konghwagukki(pal)RR: ramhongsaek gonghwagukgi(bal)홍람오각별기هانجا: 紅藍五角별旗MR: hongramogakpyŏlgiRR: hongramogakbyeolgi인공기
بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، کره شمالی از ۹ استان، ۴ شهرداری و ۲ شهر بزرگ تشکیل گردیده که هر کدام زیر نظر یک شورای منتخب مردم اداره می شود.
استان های کشور کره شمالی از این قرارند: (نام کره ای آنها نخست به خط هانجا (خط چینی کره ای) و سپس به خط هانگول (خط بومی کره ای) در درون پرانتز آمده است).
تیم ملی بسکتبال کره شمالی نماینده کره شمالی در مسابقات بین المللی بسکتبال است. این تیم بالاترین سطح بسکتبال در کشور کره شمالی نیز هست و توانست چند افتخار بین المللی نیز داشته باشد.
تیم ملی فوتبال زنان کره شمالی نمایندهٔ زنان این کشور در ردهٔ ملی است.
کره شمالی قهرمان جام جهانی فوتبال زنان زیر ۲۰ سال در سال ۲۰۰۶ و جام ملت های آسیا در سال های ۲۰۰۱،۲۰۰۳،۲۰۰۸ است.در زمان حضور این تیم در جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۱ و در تاریخ ۷ ژوئیه ۲۰۱۱ فیفا اعلام کرد که دو تن از بازیکنان این تیم با نام های سانگ جانگ سان و جانگ پوک سیم پس از آزمایش دوپینگ و پیش از بازی با کلمبیا به طور موقت تعلیق شده اند. در۱۶ ژوئیه فیفا نتیجهٔ آزمایش دوپینگ سه بازیکن دیگر را از کره جنوبی مثبت اعلام کرد و در نتیجه تمام بازیکنان تیم را مورد آزمایش قرار داد. در ۲۵ آگوست ۲۰۱۱ تیم کره ۴۰۰٫۰۰۰ دولار آمریکا جریمه و از شرکت در رقابت های جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۵ محروم شد.
تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال کره شمالی (به انگلیسی: North Korea national under-23 football team) تیم فوتبال جوانان کشور کره شمالی است و زیر نظر فدراسیون فوتبال کره شمالی فعالیت می کند. این تیم نمایندهٔ کره شمالی در بازی های المپیک و بازی های آسیایی است.
تیم ملی فوتبال کره شمالی
تیم ملی فوتبال جمهوری دموکراتیک خلق کره که در محاوره و رسانه ها به کره شمالی معروف است یک تیم فوتبال بین المللی است که به نمایندگی از کره شمالی به میدان می رود. این تیم زیر نظر فدراسیون فوتبال کره شمالی فعالیت می کند. این تیم دو بار در سالهای ۱۹۶۶ و ۲۰۱۰ به جام جهانی فوتبال راه یافته است. این تیم از اهالی کره شمالی و کره ای های متولد ژاپن تشکیل می شود.
Wikipedia contributors, "Korea DPR national football team," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Korea_DPR_national_football_team&oldid=283545768 (accessed April 13, 2009).
درخشان ترین دوران این تیم در جام جهانی ۱۹۶۶ رقم خورد. آن ها ایتالیا را ۰–۱ شکست داده و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند. در آنجا نیز ۰–۳ از پرتغال پیش افتادند اما با درخشش اوزه بیو و چهار گل او بازی را ۳–۵ واگذار کردند. کره شمالی اولین تیم آسیایی بود که از مرحله گروهی جام جهانی صعود کرد.
سرمربی کنونی این تیم جو تونگ سوپ است که پس از ناکامی این تیم در جام جهانی ۲۰۱۰ جانشین هونگ یونگ جو شد.
لباس کره شمالی همواره لباس سرخ بوده است. لباس دوم تمام سفید بوده است؛ و لباس سوم آبی بوده است.
مختصات: ۴۰°۰۰′ شمالی ۱۲۷°۰۰′ شرقی / ۴۰٫۰۰۰°شمالی ۱۲۷٫۰۰۰°شرقی / 40.000; 127.000
جغرافیای آسیا
جغرافیای کره جنوبی
فهرست شهرهای کره شمالی
کره شمالی با مساحت ۱۲۰۵۶۸ کیلومتر مربع (نود و سومین کشور جهان) نزدیک به نیمی از کشور بریتانیا وسعت دارد. این کشور در نیم کره شمالی در شرق قاره آسیا در کناره غربی دریای ژاپن و شرق خلیج کره و در همسایگی کشورهای کره جنوبی در جنوب چین در شمال و شمال غربی و روسیه در شمال شرقی واقع شده است.
کره شمالی کشوری کوهستانی است که کوه ها در تمام نقاط آن کم و بیش پراکنده اند و جلگه ها بیشتر در کرانه های غربی و نیز در برخی نواحی ساحل شرقی واقع شده اند. از جمله رودهای آن می توان تومن، یالو، چونگچون، توئه دونگ و یسونگ را نام برد. جنگل ها پهنه وسیعی از آن را پوشانده اند. آب و هوای آن در نواحی شمالی معتدل و در سایر نواحی گرم و مرطوب است. کوه پکتو (۲۷۴۴ متر) بلندترین نقطه آن است و رود یالو (۸۰۰ کیلومتر) طولانی ترین رود کره شمالی است.
پایتخت این کشور شهر پیونگ یانگ با ۱٬۵۰۰٬۰۰۰ نفر جمعیت بوده و پرجمعیت ترین شهرهای آن هامهونگ (۴۸۴٬۰۰۰ نفر)، چونگجین (۳۰۶٬۰۰۰ نفر) سینوئیجو (۳۰۰٬۰۰۰ نفر) و ونسان (۲۷۵۰۰۰ نفر) هستند.
حزب کارگران کره شمالی حزبی سیاسی کمونیست در کره شمالی بود. حزب در سال ۱۹۴۶ در پی ادغام دفتر کره شمالی حزب کمونیست کره و حزب خلق نیون ایجاد شد. رئیس حزب کیم تو-بونگ بود. نایب رییسها حزب کیم ایل سونگ و شو نیونگ-ها بود. حزب رودونگ سینمون را منتشر می کرد. در ۱۹۴۹ حزب در حزب کارگران کره ادغام شد.
تیم ملی ایران و تیم ملی کره شمالی تاکنون ۲۲ بار در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند. حاصل این بازیها، ۱۵ پیروزی برای ایران، و ۷ تساوی بوده است
۳ گل : علی دایی
۲ گل : جواد نکونام – مهدی مهدوی کیا – علی کریمی – فرشاد پیوس – بهتاش فریبا – حسین فرکی
۱ گل : کریم انصاری فرد – مهرزاد معدنچی – رحمان رضایی – محرم نویدکیا – سیروس قایقران
در این بازیها جمعاً ۱۳ گل به ثمر رسیده است که سهم ایران ۷ گل و سهم کره شمالی ۶ گل میباشد
اولین بازی بین این دو تیم در تاریخ سیزدهم اردیبهشت ۱۳۵۱ از سری مسابقات مقدماتی المپیک ۱۹۷۲ برگزار شد که با نتیجه ۰ بر ۰ به پایان رسیداین دو تیم در تاریخ پنجم خرداد ۱۳۵۱ بازی برگشت را در تهران انجام دادند که این بازی نیز مساوی شد تا تعیین تیم برنده به بازی سوم بکشدو این بار در تاریخ ۱۳ خرداد در شهر راولپندی پاکستان به مصاف هم رفتند که ایران با نتیجه ۲ بر ۰ برنده و به مرحله بعدی راه یافت
بهترین برد تیم ملی ایران در برابر تیم ملی کره شمالی کسب نتیجه ۲ بر ۰ میباشد که در مسابقات جام ملت های آسیا ۱۹۸۰ حاصل شده استچنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کره شمالی در دانشنامه آزاد پارسی

کُرِۀ شمالی (North Korea)
نمایی از شهر پیونگ یانگ
نمایی از شهر پیونگ یانگ
موقعیت. جمهوری دموکراتیک خلق کره در آسیای شرقی، بخش شمالی شبه جزیرۀ کره و در ساحل غربی دریای ژاپن جای دارد. از شمال به کشور چین، از شرق به دریای ژاپن، از جنوب به کشور کرۀ جنوبی و دریای زرد، و از غرب به خلیج کره محدود شده است. مساحت این کشور ۱۲۲,۷۶۰ کیلومتر مربع و شهر پیونگ یانگ پایتخت آن است.سیمای طبیعی. کشور کوهستانی کرۀ شمالی از درّه هایی باریک و ژرف و چند رشته کوه تشکیل یافته که از شمال شرقی به سوی جنوب غربی کشیده شده اند. رشته کوه های نانگنیم سانمائِک، که از مرزهای شمالی به سوی جنوب کشیده شده، چشمگیرترین عارضۀ طبیعی این کشور است و کوه پاکتو، که در مرز کشور چین قرار دارد، با ارتفاع ۲,۷۴۴ متر بلندترین نقطۀ کشور مزبور به شمار می آید. علاوه بر کوه های مزبور، رشته کوه های هامگیونگ در شمال شرقی، کانگنام در شمال و رشته کوه های دیگری که در سراسر کشور پراکنده اند، استخوان بندی ارتفاعی این کشور را تشکیل می دهند. رودخانه های بسیاری در درّه های تنگ و ژرف کوه های مزبور جریان دارند؛ ازجمله یالو و تومِنکه بخش هایی از مرز کشور چین را تشکیل می دهند و رودخانۀ هان، که قسمتی از کرۀ جنوبی را از این کشور جدا می کند. علاوه بر رودهای مزبور، رودخانه های دیگری چون تایدونگ، چانگچان، یِسانگ و چندین رود دیگر نیز در این سرزمین جریان دارند که بیشترشان به دریای زرد و خلیج کره می ریزند. خلیج تونگجوسان در کرانۀ شرقی، خلیج ساجوسان و نیز دماغۀ چانگ سان در کرانه های غربی، عوارض ساحلی کرۀ شمالی اند و جزیره های سینمی و چو و چند جزیره و جزیرک دیگر، که در آب های سواحل غربی جای دارند، بخشی از این سرزمین محسوب می شوند. کشور کرۀ شمالی به دوازده استان تقسیم شده است و شهرهای مهم آن عبارت اند از پیونگ یانگ هامهونگ، چانگجین، نامپو، و وانسان. اقلیم کرۀ شمالی قاره ای است. تابستان های آن بسیار گرم و زمستان هایش سرد است. میانگین بارندگی سراسری آن حدود ۱,۰۰۰ میلی متر است و تابستان ها فصل بارندگی های شدید در این کشور است. میانگین دمای شهر پیونگ یانگ در دی ماه ۸- درجۀ سانتی گراد، در تیرماه ۲۴ درجۀ سانتی گراد، و میانگین بارندگی سالانۀ آن بالغ بر ۹۱۶ میلی متر است. ۵۱ درصد از مساحت کرۀ شمالی جنگلی است و درختان کاج، سرو، صنوبر، سدر، و کونار پوشش گیاهی آن را تشکیل می دهند. حیات وحش این کشور نیز شامل بز، پلنگ، آهو، خرس، گرگ، روباه، انواع پرنده به ویژه لک لک، عقاب و حواصیل است.
اقتصاد. با این که تلاش دولت کمونیستی کرۀ شمالی بر آن بوده که کشور را به سوی صنعتی شدن و خودکفایی سوق دهد، ولی کمبود نیروی کار تا حدّی مانع رسیدن به این هدف شده است. بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی کرۀ شمالی نقشی ندارد و کشاورزی به صورت اشتراکی، پیشرفت قابل توجهی داشته است. مساحت کشتزارهای این کشور به۱.۷میلیون هکتار بالغ می شود و برنج عمده ترین محصول آن است. ذرت، غلّات، میوه، سبزیجات، دانه های روغنی و پنبه از دیگر محصولات مهم کشاورزی این کشورند و فرآورده های دامی و شیلات جزو اقلام صادراتی آن محسوب می شوند. وسعت جنگل های کرۀ شمالی۶.۲میلیون هکتار و تولید چوب آن ۷میلیون متر مکعب است. کرۀ شمالی از نظر منابع معدنی یکی از غنی ترین کشورهای آسیایی است و زغال، منگنز، آهن، اورانیوم، روی، قلع و مس از کانی های مهم آن محسوب می شوند. آهن عمده ترین کانی این کشور است و محصولات آهنی مهم ترین اقلام صادراتی آن را تشکیل می دهند. الکتریسیتۀ این کشور بیشتر به شیوۀ برقابی تأمین می شود که تولید آن۱۹.۴میلیارد کیلووات ساعت و مصرف سرانۀ آن ۱,۳۹۵ کیلووات ساعت است. ماشین آلات، مواد شیمیایی، سیمان، آهن و فولاد، الیاف مصنوعی، خودرو و کشتی از فرآورده های صنعتی این کشورند و چین بزرگ ترین تأمین کنندۀ نیازهای اولیه آن به شمار می آید.
حکومت و سیاست. نوع حکومت کرۀ شمالی جمهوری تک حزبی با یک نهاد قانون گذاری است. حزب کمونیست تنها حزب کشور است و مجلس عالی خلق کره ۶۸۷ نماینده دارد که صلاحیت آنان را حزب کمونیست تأیید می کند و برای مدت پنج سال انتخاب می شوند. رئیس جمهور که در رأس کشور و در مقام دبیرکلی حزب کمونیست قرار دارد، برای یک دورۀ چهارساله برگزیده می شود. کیم جونگ ایل پس از درگذشت پدرش، کیم ایل سونگ، در ژوئیۀ ۱۹۹۴ به سِمت ریاست جمهوری کشور و دبیرکلی حزب کمونیست کرۀ شمالی تعیین شده است.
مردم و تاریخ. جمعیت کرۀ شمالی حدود ۲۴,۰۵۲,۲۳۱ نفر است (۲۰۰۸) و تراکم نسبی آن به۱۹۶ نفر در کیلومتر مربع می رسد. رشد سالانۀ جمعیت این کشور۰.۵ درصد است و کره ای ها۹۹.۸ درصد از جمعیت آن را تشکیل می دهند. ۶۸ درصد از مردم کرۀ شمالی فاقد مذهب اند و ۵۹ درصد از آنان در شهرها به سر می برند. زبان رسمی این کشور کره ای است. تاریخ کرۀ شمالی همان تاریخ کرۀ جنوبی است با این تفاوت که پس از سقوط ژاپن در ۱۹۴۵ (جنگ جهانی دوم)، ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی یک ماه جلوتر از آن که امریکایی ها دست به کار شوند، کرۀ شمالی را متصرف شد و یک دولت کمونیستی در آن جا تأسیس کرد. در ۹ سپتامبر ۱۹۴۸ کیم ایل سونگ به رهبری حزب کمونیست کرۀ شمالی تعیین شد و زمام امور کشور را در دست گرفت. در ۲۵ ژوئن ۱۹۵۰ کرۀ شمالی به کرۀ جنوبی، که در تصرف امریکا بود، حمله کرد و سازمان ملل پیشروی آن را به سوی جنوب متوقف ساخت. مذاکرات صلح در ژوئیۀ ۱۹۵۳ به نتیجه رسید و نیروهای دوطرف در پشت آخرین خط جبهه متوقف شدند و وزیران دو کشور در دسامبر ۱۹۹۱ طی بیانیه ای تعهد کردند که در امور داخلی یکدیگر دخالت نکنند. کیم ایل سونگ، رهبر کرۀ شمالی، در ۸ ژوئیۀ ۱۹۹۴ درگذشت و پسرش، کیم جونگ ایل، جانشین پدر شد.

نقل قول های کره شمالی

کره شمالی با نام رسمی جمهوری دمکراتیک خلق کره، کشوری در آسیای شرقی در بخش شمالی شبه جزیرهٔ کره.
• «پرچم: پرچم کرهٔ شمالی دارای رنگ های باستانی کشوره کره است. این پرچم دارای دو نوار آبی در بالا و پایین و یک نوار قرمز پهن در وسط است که احتمالاً نشانهٔ دمکراسی است. نوار قرمز به وسیلهٔ دو حاشیهٔ سفید از رنگ های آبی شده و در سمت چپ نوار قرمز در داخل دایره ای سفید، ستاره ای قرمز رنگ وجود دارد که علامت حزب کمونیست در کرهٔ شمالی است. این پرچم در سال ۱۹۴۸ تصویب شده است.» در اثرش چاپ ۱۳۷۰/ ۱۹۹۱م -> رسول خیراندیش

ارتباط محتوایی با کره شمالی

کره شمالی در جدول کلمات

کره شمالی
پیونگ یانگ

کره شمالی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کره شمالی   • مفهوم کره شمالی   • تعریف کره شمالی   • معرفی کره شمالی   • کره شمالی چیست   • کره شمالی یعنی چی   • کره شمالی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کره شمالی
کلمه : کره شمالی
اشتباه تایپی : ;vi alhgd
عکس کره شمالی : در گوگل


آیا معنی کره شمالی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )