برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1343 100 1

کشتی (ورزش)

کشتی (ورزش) در دانشنامه ویکی پدیا

کشتی (ورزش)
کُشتی نوعی ورزش است که در آن دو انسان غیر مسلح با یکدیگر گلاویز شده و برای به زمین زدن یا بی تعادل و امتیاز گرفتن از همدیگر تلاش می کنند.
مچ اندازی
کشتی کچ
هنرهای رزمی ترکیبی
پانکریشن
کشتی حرفه ای
سومو
اتحادیه جهانی کشتی (UWW)
المپیک تابستانی">کشتی در بازی های المپیک تابستانی
کشتی یکی از قدیمی ترین و فراگیرترین ورزش های جهان است و احتمالاً در دوران ماقبل تاریخ با تغییر شکل در جنگ های تن به تن و جایگزین کردن مرگ یا صدمات شدید با یک پیروزی نمادین ایجاد شده است. شواهد بسیاری از حضور کشتی در تمامی تمدن های آغازین بشری وجود دارد. البته اولین بار در یونان باستان به یک ورزش واقعی تبدیل و در سال ۷۰۴ پ. م وارد المپیک شد. در المپیک باستان قهرمان کشتی پس از قهرمان پرتاب دیسک مهم ترین پهلوان یونان شمرده می شد. داستان رقابت اودیسه و آژاکس که هومر در ایلیاد روایت کرده است از قدیمی ترین و باشکوه ترین داستان های مربوط به کشتی است.
کشتی بانوان مانند کشتی مردان رشد کرده و تفاوتی از جهت پیشرفت آن در ابتدا نداشته است اما در دوران مدرن قدری از کشتی مردان عقب تر افتاده است.
سبک های متنوعی از کشتی در کشورهای مختلف دنیا تمرین می شود. از مهم ترین سبک های ملی و محلی کشتی می توان به انواع کشتی با کمربند شامل گلیما در ایسلند، شوینگن در سوئیس، گوراش در آسیای میانه و نیز سومو و جوجیتسو در ژاپن، و سامبو در روسیه اشاره کرد.در ایران نیز کشتی با چوخه یکی از رشته های محلی و بومی می باشد .
عکس کشتی (ورزش)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با کشتی (ورزش)

کشتی (ورزش) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کشتی (ورزش)   • مفهوم کشتی (ورزش)   • تعریف کشتی (ورزش)   • معرفی کشتی (ورزش)   • کشتی (ورزش) چیست   • کشتی (ورزش) یعنی چی   • کشتی (ورزش) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کشتی ورزش
کلمه : کشتی (ورزش)
اشتباه تایپی : ;ajd (,vca)
عکس کشتی (ورزش) : در گوگل

آیا معنی کشتی (ورزش) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )