انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1038 100 1

کمبریج

/kembrij/

معنی کمبریج در لغت نامه دهخدا

کمبریج. [ ک َ ] (اِخ ) شهری است در انگلستان که دانشکده ٔ معروف انگلستان در آن واقع است و 81500 تن سکنه دارد. (ازلاروس ).

کمبریج. [ ک َ ] (اِخ )شهری است در ممالک متحده امریکای شمالی. در ماساچوست و بر کنار رود شارل واقع است و 120700 تن سکنه دارد. دانشگاه هاروارد که از کهن ترین دانشگاههاست بسال 1636 میلادی در این شهر پایه گذاری گردید. (ازلاروس ).

معنی کمبریج به فارسی

کمبریج
یکی از شهرهای معروف ایالات متحده آمریکا واقع در ایالت ماساچوستس کنار رود چارلز که دارای ۱٠۷۷٠٠٠ سکنه و دانشگاه معروفی است بنام [ دانشگاه هاروارد ] .
در کمبریج ( انگلستان ) تاسیس ۱۲۵۷ م . زبان عربی نیز در آن تدریس میشود .

کمبریج در دانشنامه ویکی پدیا

کمبریج
کمبریج (به انگلیسی: Cambridge) شهری دانشگاهی و مرکز اداری استان کمبریج شایر در انگلستان است. این شهر در ناحیه انگلیای شرقی (به انگلیسی: East Anglia) و در کناره رود کم و در حدود ۸۰ کیلومتری شمال لندن واقع شده است. بر مبنای سر شماری سال ۲۰۱۱ جمعیت کمبریج بالغ بر ۱۲۳٬۸۶۷ نفر شامل ۲۴٬۴۸۸ نفر دانشجو می شود. کمبریج بعد از پیتربورو دومین شهر پرجمعیت استان کمبریج شایر و پنجاه و چهارمین شهر بزرگ بریتانیا به حساب می آید.
شواهد باستان شناسی مبنی بر زیست انسان ها در عصر برنز و دوران رومیان در این ناحیه موجود است. در زمان وایکینگ ها این شهر به یکی از مراکز مهم تجاری مبدل گشت. قوانین شهرداری از سده ۱۲ میلادی در کمبریج حاکم بوده گرچه تا سال ۱۹۵۱ میلادی عنوان شهر به آن اعطا نشده بود. کمبریج شهرت خود را بیشتر به واسطه دانشگاه کمبریج کسب کرده است که در سال ۱۲۰۹ تأسیس و همواره یکی از پنج دانشگاه برتر دنیا بوده است. از دیدنی ها و مکان های مشهور این شهر می توان آزمایشگاه کاوندیش، عبادتگاه کینگز کالج و کتابخانه مرکزی دانشگاه که همه جزئی از دانشگاه هستند را نام برد.
بافت جمعیت در کمبریج به طور قابل ملاحظه ای در ایام و ترم دانشگاه تغییر می کند، بنابراین سنجش آن می تواند مشکل باشد.
در سرشماری سال ۲۰۰۱ که در طول دوره تحصیلی برگزار شد، ۸۹٫۴۴ درصد از ساکنان کمبریج خود را سفیدپوست معرفی کردند، در مقایسه با میانگین ملی که ۹۲٫۱۲ درصد است. در بین جمعیت دانشگاه، ۸۴ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی و ۸۰ درصد از فارغ التحصیلان به عنوان سفیدپوست (شامل دانشجویان داخلی و خارجی) شناخته شدند.
عکس کمبریج
کمبریج یا کیمبریج، شهری در انگلستان است. همچنین، کمبریج در موارد زیر کاربرد دارد:
دانشگاه کمبریج، دانشگاهی معتبر در انگلستان
انتشارات دانشگاه کمبریج، انتشاراتی وابسته به دانشگاه کمبریج
کالج مسیح دانشگاه کمبریج، یکی از کالج های تشکیل دهندهٔ دانشگاه کمبریج
کمبریج (به انگلیسی: Cambridge) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در نیویورک واقع شده است. کمبریج ۱٬۸۷۰ نفر جمعیت دارد و ۱۵۱٫۱۸ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
سیارک ۲۵۳۱ (به انگلیسی: 2531 Cambridge، نامگذاری:1980LD) دو هزار و پانصد و سی و یکمین سیارک کشف شده است که در ۱۱ ژوئن ۱۹۸۰ کشف شد.
سیارک در دادگان اجرام کوچک ناسا
قدر مطلق سیارک برابر ۱۰٫۹۰ است.
کمبریج آنالیتیکا (انگلیسی: Cambridge Analytica) یا به اختصار CA یک شرکت سهامی خاص است که با ترکیب داده کاوی و تحلیل داده ها در فرایندهای انتخاباتی و سیاسی، خدماتی مربوط به ارتباطات راهبردی ارائه می دهد. این شرکت در سال ۲۰۱۳ به عنوان زیرمجموعه شرکت لابراتورهای ارتباطات راهبردی (گروه اس سی ال) و با هدف شرکت در انتخابات ایالات متحده آمریکا تأسیس شد. در سال ۲۰۱۴ کمبریج آنالیتیکا در ۴۴ انتخابات در آمریکا دخالت داشت.
دروغ پراکنی
رفتار گله ای
تحلیل پیشگویانه
راست
اس سی ال تا سال ۲۰۱۳ به اسناد محرمانه وزارت دفاع بریتانیا دسترسی داشته و در گذشته نیز قراردادی با وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا داشته است.
خانواده رابرت مرسر، سرمایه دار محافظه کار آمریکایی، مالک بخشی از این شرکت است. کمبریج آنالیتیکا دفترهایی در لندن، نیویورک، و واشینگتن، دی.سی. دارد. مدیرعامل این شرکت الکساندر نیکس است و استیو بنن، مشاور سابق دونالد ترامپ، زمانی معاون مدیرعامل در این شرکت بود.
در سال ۲۰۱۵ مشخص شد که سناتور آمریکا تد کروز در کارزار انتخاباتی اش برای ریاست جمهوری آمریکا از خدمات تحلیل داده این شرکت استفاده کرده است. در سال ۲۰۱۶ و پس از برچیده شدن کارزار کروز، شرکت کمبریج آنالیتیکا به خدمت کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ درآمد و در پیروزی او در این انتخابات مؤثر بود. این شرکت همچنین در کارزار برکسیت (مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) نقش داشته است. فعالیت های کمبریج آنالیتیکا و نقش و تأثیر آن ها تحت بررسی قضایی در هر دوی این کشورها قرار دارد.
کمبریج(به انگلیسی: Cambridge) شهری در شهرستان واشینگتون ایالت آیداهو است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی ۳۲۸ نفر بوده است.
فهرست شهرهای آیداهو
موقعیت جغرافیایی شهرها و مناطق اطراف به شرح زیر است:
کیمبریج (به انگلیسی: Cambridge) شهری در ایالت آیووا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۸۲۷ نفر بوده است.
فهرست شهرهای آیووا
کمبریج، انتاریو (به انگلیسی: Cambridge) یک شهر در کانادا است که در انتاریو واقع شده است.
فهرست شهرهای کانادا
کمبریج ۱۲۶٬۷۴۸  نفر جمعیت دارد و ۳۲۹ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
کمبریج(به انگلیسی: Cambridge) شهری در ایالت اوهایو کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱۰٬۶۳۵ نفر بوده است.
فهرست شهرهای اوهایو
کمبریج (به انگلیسی: Cambridge) یک روستا در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان هنری، ایلینوی واقع شده است. کمبریج ۵٫۱۷ کیلومتر مربع مساحت و ۲٬۱۶۰ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
کمبریج، باربادوس (به انگلیسی: Cambridge, Barbados) منطقه ای مسکونی در پَریشِ سنت جوزف در کشور باربادوس.
فهرست شهرها و روستاهای باربادوس
آستین کمبریج (Austin Cambridge) خودرویی است که در سال های ۱۹۵۴ تا ۱۹۷۱/>۷۲۶،۰۶۱تولید شده است.
طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور عقب بوده است.
آسوکا کمبریج (انگلیسی: Asuka Cambridge؛ زادهٔ ۳۱ مهٔ ۱۹۹۳) یک دونده اهل ژاپن است.
آسوکا کمبریج در اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی
آسوکا کمبریج در وبگاه all-athletics.com
از افتخارات وی میتوان به کسب مدال نقره ۱۰۰×۴ متر امدادی در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ اشاره کرد.
اچ ام اس کمبریج ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
اچ ام اس کمبریج (۱۶۶۶)
اچ ام اس کمبریج (۱۶۹۵)
اچ ام اس کمبریج (۱۷۵۵)
اچ ام اس کمبریج (۱۸۱۵)
مختصات: ۵۲°۱۱′۱۸″شمالی ۰°۰۷′۵۵″شرقی / ۵۲٫۱۸۸۲°شمالی ۰٫۱۳۲۰°شرقی / 52.1882; 0.1320
The Press' reply to the Alms for Jihad Controversy: http://www.thebookseller.com/blogs/43397-why-cup-acted-responsibly.html
انتشارات دانشگاه کمبریج (به انگلیسی: Cambridge University Press) یک ناشر دانشگاهی وابسته به دانشگاه کمبریج است که در سال ۱۵۳۴ میلادی توسط هنری هشتم تأسیس گردید. این انتشارت قدیمی ترین ناشر فعال در جهان است. مراکز اصلی آن در کمبریج، نیویورک، ملبورن، مادرید، کیپ تاون، سائوپائولو، دهلی نو، توکیو، و سنگاپور است که در بسیاری از کشورهای دیگر هم دفاتری دارد. این ناشر در سال ۱۵۸۴ وارد بازار نشر شده است.
ای اس-۴۵ کمبریج (به انگلیسی: Airspeed_Cambridge) یک هواگرد ملخ پیشین تک موتوره از نوع نظامی پیشرفته ساخت شرکت Airspeed Limited است. هواگرد ای اس-۴۵ کمبریج نخستین پروازش را در ۱۹ فوریه ۱۹۴۱ میلادی انجام داد. در مجموع، تعداد ۲ فروند از این هواگرد ساخته شده است.
فهرست هواگردها
پلیموث کمبریج (Plymouth Cambridge) خودرویی است که در سال های ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۳تولید شده است.
این خودرو در کلاس خودرو سایز بزرگ قرار گرفته، است.
تئاتر کمبریج (انگلیسی: Cambridge Theatre) یک سالن نمایش در لندن، انگلستان است.
این سالن تئاتر که در خیابان ارلام قرار دارد در سال ۱۹۳۰ میلادی تأسیس شده و جزئی از تئاتر وست اند محسوب می شود. تئاتر کمبریج دارای ۱۲۳۱ نفر ظرفیت می باشد.
تاریخ آفریقای جنوبی کمبریج (به انگلیسی: The Cambridge History of South Africa) مجموعه ای مشتمل بر ۲ جلد است که جلد نخست آن در سال ۲۰۰۹ و جلد دوم در سال ۲۰۱۱ منتشر شده و به تاریخ آفریقای جنوبی می پردازد.
Volume 1: From Early Times to 1885. 2009. Edited by Carolyn Hamilton, Bernard K. Mbenga, and Robert Ross. ISBN 9780521517942
Volume 2: 1885–1994. 2011. Edited by Robert Ross, Anne Kelk Mager, and Bill Nasson. ISBN 9780521869836
تاریخ آفریقای کمبریج (به انگلیسی: The Cambridge History of Africa) مجموعه ای ۸ جلدی است که در سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۶ میلادی منتشر شده و به تاریخ قارهٔ آفریقا می پردازد.
جان دانلی فیگ
رولاند اولیور
هر جلد این مجموعه توسط فرد مختلفی ویراستاری شده است، اما ویراستاری عمومی مجموعه را جان دانلی فیگ و رولاند اولیور برعهده داشتند.
تاریخ اسلام کمبریج (به انگلیسی: Cambridge History of islam) در ۴ جلد توسط محققین غربی در مورد رشد اسلام و چگونگی ریشه گرفتن آن در خاورمیانه می پردازد. ویراستاران ارشد همه مجلدات پیتر مالکوم هولت، آن لمبتون و برنارد لوئیس هستند و تاریخ انتشار آن ۱۹۷۷ است.
جلد 1A- سرزمین های مرکزی اسلامی از دوران پیش از اسلام تا جنگ جهانی اول
جلد 1B- سرزمین های مرکزی اسلامی از ۱۹۱۸
جلد 2A- شبه قاره هند، جنوب شرقی آسیا، آفریقا و ممغرب اسلامی
جلد 2B- جامعه و تمدن اسلامی
تاریخ ایران کمبریج


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کمبریج در دانشنامه آزاد پارسی

رجوع شود به:کیمبریج

کمبریج را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• دانشگاه کمبریج در کدام کشور است   • دانشگاه کمبریج آمریکا   • رشته های دانشگاه کمبریج   • دانشگاه کمبریج دانشآموختگان برجسته   • شرایط تحصیل در دانشگاه کمبریج   • کمبریج دیکشنری   • شهر کمبریج آمریکا   • بازیگر دزدان دریایی کارائیب   • معنی کمبریج   • مفهوم کمبریج   • تعریف کمبریج   • معرفی کمبریج   • کمبریج چیست   • کمبریج یعنی چی   • کمبریج یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کمبریج
کلمه : کمبریج
اشتباه تایپی : ;lfvd[
آوا : kembrij
نقش : اسم خاص مکان
عکس کمبریج : در گوگل


آیا معنی کمبریج مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )