انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1067 100 1

کنینگ

کنینگ در دانشنامه ویکی پدیا

کنینگ
در اسطوره های اسکاندیناوی کهن گاه برای اشاره به یک مفهوم به جای استفاده از اسم و واژه مربوط به آن، یک ترکیب توصیفی معمولاً دوکلمه ای به کار می بردند که به این ترکیب، کِنینگ (نروژی کهن: kenning) یا شناسه گفته می شود. برای نمونه در برخی قطعات این اسطوره ها به جای دریا گفته می شد «راه نهنگ» یا به جای کشتی از عبارت «گراز امواج» استفاده می شد.
دگرنامی
بخش گویی
به عبارت دیگر، کنینگ یا شناسه نوعی بیان و تفصیل غیرمستقیم در غالب یک واژه ترکیبی است که برای به کارگیری یک زبان تمثیلی به جای یک اسم تک جزئی و بهم چسبیده استفاده می شود. این نوع استعاره که در زبان اسکاندیناوی کهن کِنینگ نامیده می شود می تواند چکیدهٔ یک اسطوره باشد، و یکی از ویژگی های اساسی شعر درباری اسکاندیناوی است. به معنای ساده تر کنینگ شکلی از استعمال واژه های زائد است که با استفاده از تصاویر در ریشهٔ افسانه ها و روایات قومی، آن ها را تبدیل به چیزی جدا از عنوان روزمره آن ها بکند و معمولاً نیز از دو کلمه تشکیل می شود. کنینگ به شدت با اسکاندیناوی کهن، و بعدها با زبان ایسلندی و اشعار آنگلوساکسون مرتبط است.
از مثال هایی ساده برای کنینگ می توان به «مرد حلقه ها»؛ کنینگی برای توصیف پادشاه، چون پادشاهان کسانی بودند که حلقه ها و دیگر زیور آلات خود را به پیروانشان می دادند؛ استفاده از «موی سیف»، «خون بهای سمور آبی» یا «آتش دریا» به جای طلا؛ اشاره به ایزد تیر با عناوینی همچون «ایزد یک دست» یا «تغذیه کننده گرگ»؛ «دشمن گرگ» اشاره به اودین دارد که با گرگ فنریر در نبرد فرجامین راگناروک روبرو می شود؛ «مهاجم مار» ایزد آذرخش ثور است که با مار دریایی یورمونگاند چندین بار در اساطیر اسکاندیناوی دست و پنجه نرم کرده است؛ ثور پسر اودین و یورد است، بنابراین «مادر مهاجم مار» اشاره به یورد دارد؛ هودر «ایزد نابینا»، «کشندهٔ بالدر» و «پرتاب کنندهٔ شاخه دارواش» که همگی به تراژدی بالدر مربوط می شود، اشاره کرد. با این حال، کنینگ معمولاً پیچیده تر و مبهم تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.
کنینگ (به انگلیسی: Kenning) نام یک یکای منسوخ شده در واحدهای اندازه گیری سلطنتی بود که به منظور اندازه گیری خشکبار مورد استفاده قرار می گرفت. این یکا بیانگر جرمی به اندازه تقریبا نصف بوشل بوده است.
ویکی پدیای انگلیسی
کنینگ، نوا اسکوشیا (به انگلیسی: Canning, Nova Scotia) یک منطقهٔ مسکونی در کانادا است که در شهرستان کینگز، نوا اسکوشیا واقع شده است. کنینگ ۲٬۵۸۹ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای کانادا
این کنینگ (انگلیسی: Iain Canning؛ زادهٔ ۲۳ ژوئیهٔ ۱۹۷۹) یک تهیه کننده اهل انگلستان است.
وی همچنین برندهٔ جوایزی همچون جایزه اسکار بهترین فیلم برای فیلم سخنرانی پادشاه شده است.
جورج کنینگ (انگلیسی: George Canning; ۱۱ آوریل ۱۷۷۰ – ۸ اوت ۱۸۲۷(1827-08-08)) سیاست مدار و نخست وزیر بریتانیا بوده است. وی از ۱۰ آوریل تا ۸ اوت ۱۸۲۷ نخست وزیر بریتانیا بوده.
Beales, Derek. 'Canning, George (1770–1827)', Oxford Dictionary of National Biography, Oxford University Press, Sept 2004; online edn, Jan 2008, accessed 1 May 2010.
Dixon, Peter. George Canning: Politician and Statesman (London: Weidenfeld and Nicolson, 1976).
Hinde, Wendy. George Canning (London: Purnell Books Services, 1973).
Hunt, Giles. The Duel: Castlereagh, Canning and Deadly Cabinet Rivalry (London, I.B. Tauris, 2008).
Lee, Stephen M. George Canning and Liberal Toryism, 1801–1827 (Woodbridge, Boydell & Brewer, 2008).
Marshall, Dorothy. The Rise of George Canning (London: Longmans, Green and Co., 1938).
Muir, Rory. Britain and the Defeat of Napoleon (Yale University Press, 1996).
Perkins, Bradford. "George Canning, Great Britain, and the United States, 1807–1809," American Historical Review (1957) 63#1 pp. 1–22 in JSTOR
Temperley, H.W.V. The Foreign Policy of Canning, 1822-1827: England, the Neo-Holy Alliance, and the New World (1925) online
وی همچنین برندهٔ جوایزی همچون همکار انجمن سلطنتی شده است.
سارا کنینگ (به انگلیسی: Sara Canning) (زادهٔ ۱۴ ژوئیه ۱۹۸۷) یک بازیگر تلویزیونی کانادایی است
کنینگ در سال ۱۹۸۷ در نیوفاندلند، کانادا دیده به جهان گشود، او فرزند وین و داف کنینگ است، او در آلبرتا رشد یافت. او اکنون در ونکوور کانادا زندگی می کند.
او فعالیت خود را در زمینهٔ بازیگری از ۲۰۰۸ آغاز کرده است.
او بیشتر به دلیل بازی در نقش جنا سامرز در سریال آمریکایی خاطرات خون آشام مشهور شد


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کنینگ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کنینگ   • مفهوم کنینگ   • تعریف کنینگ   • معرفی کنینگ   • کنینگ چیست   • کنینگ یعنی چی   • کنینگ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کنینگ
کلمه : کنینگ
اشتباه تایپی : ;kdk'
عکس کنینگ : در گوگل


آیا معنی کنینگ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )