برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1277 100 1

کوتنا

معنی کوتنا در لغت نامه دهخدا

کوتنا. [ ت ِ ] (اِخ ) دهی از دهستان بیشه سر است که در بخش مرکزی شهرستان شاهی واقع است و 1500 تن سکنه دارد. (فرهنگ جغرافیایی ایران ج 3).

معنی کوتنا به فارسی

کوتنا
[ گویش مازنی ] /kootenaa/ چوبی پارو مانند که برای کوبیدن پارچه به کار رود - چوبی شبیه گرز که برای کوبیدن بر سر گوه استفاده می شود & & از توابع بیشه سر واقع در منطقه ی قائم شهر

کوتنا در دانشنامه ویکی پدیا

کوتنا
مختصات: ۳۶°۲۷′۶″ شمالی ۵۲°۵۵′۳۲″ شرقی / ۳۶٫۴۵۱۶۷°شمالی ۵۲٫۹۲۵۵۶°شرقی / 36.45167; 52.92556
کوتنا، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم شهر در استان مازندران ایران روستای زیبای کوتنا (کوه تنها) در ۷ کیلومتری شهرستان قائمشهر قرار دارد. کوتنا مرکز دهستان کوهساران بوده و از روستاهای اطراف آن می توان به :میانرود، قادیکلا، اهنگرکلا، کرچنگ و شهرک نساجی را نام برد. کوتنا از شمال به روستای تلوک و از جنوب با روستای قادیکلای بزرگ و آهنگر کلای بیشه سر و گل افشان و از شرق با روستاهای کرچنگ و ریکنده و سید ابو صالح و سیف کتی و پرچینک و از غرب با روستای ساروکلا همسایه است. روستا به وسیله مناطق یورسی در شمال و کراتی در شرق و پهلنگ لم در غرب محصور شده.
این روستا در کوهساران قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۲۲۱نفر (۳۳۶خانوار) بوده است.
{ کوتنا به معنی کوتن در گویش محلی همان زدن می باشد. }
کوتنا هُرا (به چکی: Kutná Hora) شهری در منطقه بوهمیای مرکزی کشور جمهوری چک است که جمعیت آن در سال ۲۰۰۷ میلادی ۲۱٫۳۷۳ نفر بوده است.
فهرست شهرهای جمهوری چک
دهستان کوتنا (به لاتین: Kehtna Parish) یک دهستان در استونی است که در شهرستان راپلا واقع شده است.
فهرست شهرهای استونی
دهستان کوتنا ۵۰۷٫۳ کیلومترمربع مساحت و ۵٬۱۸۲ نفر جمعیت دارد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کوتنا را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

سیدحسین اخوان بهابادی
kotena/ یا کوتنای که در گویش شهرستان بهاباد تشکیل شده از کت /kot/به معناي سوراخ و نا /na/ مخفف کلمه ی نای و به معناي تحت لفظی نایی که سوراخ دارد یا سوراخ نای است و اصطلاحا به معناي لوله های سفالی (استفاده بیشتر در قدیم) و لوله های سیمانی برای استفاده در جوی آب تا بتوان روی آن پل زدو اتومبیل بتواند از روی آن عبور کند یا بعنوان مدخل آب به باغ از زیر دیوار گفته می شود.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کوتنا   • مفهوم کوتنا   • تعریف کوتنا   • معرفی کوتنا   • کوتنا چیست   • کوتنا یعنی چی   • کوتنا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کوتنا
کلمه : کوتنا
اشتباه تایپی : ;,jkh
عکس کوتنا : در گوگل

آیا معنی کوتنا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )