برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1316 100 1

کودکستان

/kudakestAn/

معنی کودکستان در لغت نامه دهخدا

کودکستان. [ دَ ک ِ ] (اِ مرکب ) مدرسه ای که به پرورش کودکان (بین 3 تا 6 ساله ) تخصیص دارد. کودکستان پس از مدرسه ٔ دامان مادر و پیش از دبستان قرار دارد. (فرهنگ فارسی معین ). مدرسه مانندی برای پرورش اطفال خردسال که هنوز درخور مدرسه ٔ تهیه یا ابتدایی نباشند. باغچه ٔ اطفال. (یادداشت به خط مرحوم دهخدا).

معنی کودکستان به فارسی

کودکستان
مدرسهای که کودکان سه ساله تاشش ساله را آموزش وپرورش میدهد
( اسم ) مدرسه ای که به پرورش کودکان ( بین ۳ تا ۶ ساله ) تخصیص دارد . توضیح کودکستان پس از مدرس. دامان مادر و پیش از دبستان قرار دارد.

معنی کودکستان در فرهنگ معین

کودکستان
(دَ کِ) (اِمر.) مدرسه ای که به تربیت کودکان (بین ۳ تا ۶ ساله ) اختصاص دارد، مدرسة قبل از دبستان ، پیش دبستانی .

معنی کودکستان در فرهنگ فارسی عمید

کودکستان
محلی برای پرورش و آموزش کودکان سه تا شش ساله.

کودکستان در دانشنامه ویکی پدیا

کودکستان
مهد کودک یا کودکستان نوعی آموزشگاه است که برای نگهداری و پرورش کودکان خردسال و گذار آن ها از محیط خانه به مدرسه ایجاد شده است.
Wikipedia contributors, "Kindergarten," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Kindergarten&oldid=239888535 (accessed September 24, 2008).
نخستین مهد کودک توسط فردریش ویلهلم اوت، در سال ۱۸۳۷ میلادی در شهر باد بلنکنبورگ در ایالت تورینگن در کشور آلمان ایجاد شد.
میرزا جبار عسگرزاده معروف به جبار باغچه بان بنیان گذار نخستین کودکستان ایران در شهر تبریز بود. مهد کودک مرکب از دو واژهٔ عربی مهد به معنای گهواره و کودک فارسی و در مجموع به معنای گهوارهٔ کودک ترجمهٔ واژهٔ غربی آن است که به فارسی می شود باغ کودکان که به اشتباه به مهد کودک ترجمه شده است و در گذشته از واژهٔ فارسی کودکستان استفاده می شد که از نظر معنا صحیحتر از مهد کودک می باشد.
در سال ۱۳۹۰ وزارت آموزش و پرورش با ارسال بخشنامه ای اعلام کرد: اختلاط نوآموزان دختر و پسر در کلاس های پیش دبستانی و مهدهای کودک ممنوع است.
عکس کودکستان
«کودکستان» (انگلیسی: Kindergarten (film)) یک فیلم است.
کودکستان ارامنهٔ تبریز یکی از مراکز آموزشی ارامنهٔ ساکن این شهر است. این بنا در سال ۱۳۵۰ خورشیدی احداث شده و در باغ خلیفه گری ارامنهٔ آذربایجان قرار گرفته است. «رستم وسکانیان» این کودستان را با هزینهٔ «آرسن گاسپاریان» و «رافی گاسپاریان» ساخته است.
کودکستان جنگلی نوعی مرکز آموزش پیش دبستانی برای کودکان بین سنین سه و شش سال است که تقریباً به طور انحصاری در خارج از منزل ارائه می شود. تحت هر شرایط آب و ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کودکستان در دانشنامه آزاد پارسی

تشکیلات آموزشی برای کودکان سه تا پنج ساله. نخستین کودکستان در ۱۸۳۶، در آلمان به همّت فریدریش فروبل تأسیس شد. زمینه سازیِ آموزشِ کودکستانی در کشورهای مختلف، بسیار از هم متفاوت است. در انگلستان، کمتر از نصف جمعیت کودکان سه و چهارساله از آموزش کودکستانی بهره مند می شوند. در فرانسه، همۀ کودکان از ۳سالگی به مدرسۀ مادرانه (= مهدکودک)، که دولت اداره می کند، وارد می شوند. در ژاپن، تعلیمات فقط از ۶سالگی اجباری است، اما ۹۰درصد کودکان را از ۳سالگی در مهدکودکی خصوصی ثبت نام می کنند. در بریتانیا نخستین کودکستان را یک تبعیدی آلمانی، به نام یوهانس رونگه، در ۱۸۵۱ در همپستید، لندن، افتتاح کرد که بر فلسفۀ فروبل مبتنی بود. مارگارت مک میلن (۱۸۶۰ـ۱۹۳۱) و خواهرش ریچل، که در ناحیۀ باراندازان لندن کار می کردند، آموزش کودکستانی را در سال ۱۹۱۱ به فرزندان طبقۀ کارگر تسرّی دادند. قانون آموزش و پرورشِ مصوّب ۱۹۴۴ انگلستان، مهدکودک را اجباری نکرد. با همۀ فشار فزایندۀ والدین از دهۀ ۱۹۶۰ گسترشی کُند صورت پذیرد؛ با این حال در پایان دهۀ ۱۹۸۰، انگلستان هنوز ازلحاظ تدارک محل برای تأسیس کودکستان از اکثر کشورهای اروپایی عقب تر بود. اگرچه ۴۵درصد کودکان سه و چهارساله در ۱۹۹۲ تحت تعلیم بودند، اما فقط نیمی از آنان در کلاس های کودکستان یا مهدکودک واقعی تعلیم می دیدند؛ بقیۀ آن ها کلاس های ابتدایی را می گذراندند. در ایران، مؤسسۀ آموزش و پرورش کودکان در سنین پیش از دبستان، معمولاً برای کودکان پنج و شش ساله بود. در مهدکودک ها و پیش دبستان ها برنامه ها و آموزش هایی جهت رشد و شکوفایی استعداد ها و خلاقیت های کودکان، به ویژه در پیش دبستان ها جهت آماده سازی آنان برای ورود به کلاس اول، تدارک دیده می شود. کودکستان، ممکن است دولتی یا خصوصی، و تمام وقت یا نیمه وقت باشد. مربیان آموزش و پرورش کودکستانی باید متخصص و دارای مجوز چنین آموزش و پرورشی باشند. قدمت تأسیس کودکستان در ایران، به ۱۲۸۹ش، تأسیس کاخ کودکان برای اطفال ارامنه، می رسد، که خانم مارگارت سروریان بنیاد گذار آن بود. جبار عسکرزادۀ باغچه بان، در ۱۳۰۳ش، نخستین کودکستان برای کودکان ایرانی را در تبریز بنیاد نهاد. سپس برسابه هوسپیان، کودکستان برسابه را تأسیس کرد ۱۳۱۰)ش) . نخستین آیین نامۀ کودکستان در ایران، در دویست وچهل وهشتمین جلسۀ شورای عالی معارف ...

معنی کودکستان به انگلیسی

day nursery (اسم)
بچه داری در روز ، کودکستان
kindergarten (اسم)
کودکستان ، باغ کودک ، محل نگهداری کودکان
nursery school (اسم)
کودکستان ، مدرسه بچههای کمتر از پنج سال
preschool (اسم)
کودکستان

معنی کلمه کودکستان به عربی

کودکستان
روضة الاطفال

کودکستان را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی باقری
کودکستانkindergarten
:[ اصطلاح علوم تربیتی]کودکستان نامی است که به آرمانهای باغ کودکان فردریک فروبل آلمانی که در سال1837 تاسیس شد، بر می گردد. این مؤسسه معمولاً برای گروه کودکان پنج ساله و سنین آمادگی تدارک دیده می شود و در بعضی جوامع از ان به عنوان مدارس آمادی (readiness schools) یاد می شود. در جامعه ما نیز اولین کودکستان به کوشش مرحوم جبار عسکرزاده (باغچه بان) در سال 1303 به صورتی ساده تاسیس شد.
در کودکستانها برنامه هایی در جهت برآوردن نیازهای کودکان قبل از ورود به کلاس اول تدارک دیده می شود ، بعضی کودکستانها دولتی و عمومی و بعضی خصوصی هستند . کودکستانها معمولاً به وسیله سیستم مدارس اداره می شوند. و برای کودکان 5 و 6 ساله طراحی شده اند. برنامه ها کودکستانها ممکن است نیم وقت و یا تمام وقت باشند ولی بهرحال برایجاد آمادگی درکودکان تمرکز دارند و عمدتاً هم به وسیله معلمان که مجوز تدریس دارند و مربیان متخصص و به همراه دستیار و فرد کمکی اداره می شوند.

معنی یا پیشنهاد شما



نام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• بنیانگذار نخستین کودکستان در جهان   • اولین مهد کودک در جهان   • صاحب نظر نخستین بنیانگذار کودکستان   • تاریخچه پیدایش مهدکودک   • تاریخچه مهد کودک در جهان   • تاریخ مهد کودک در ایران و جهان   • نام نخستین کودکستان ایرانی   • تعریف مهد کودک   • معنی کودکستان   • مفهوم کودکستان   • تعریف کودکستان   • معرفی کودکستان   • کودکستان چیست   • کودکستان یعنی چی   • کودکستان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کودکستان
کلمه : کودکستان
اشتباه تایپی : ;,n;sjhk
آوا : kudakestAn
نقش : اسم
عکس کودکستان : در گوگل

آیا معنی کودکستان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )