انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری، مترجم یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

کوشیدند

پیشنهاد کاربران درباره معنی کوشیدند

نگار ٠٩:١١ - ١٣٩٦/١١/٢٥
تلاش کردند
|

پیشنهاد شما درباره معنی کوشیدندنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات مرتبط با کوشیدند

آیا معنی کوشید مناسب بود ؟ امتیاز مثبت به دیکشنری امتیاز منفی به دیکشنری ( امتیاز : 99% ). ⬆. افزونه دیکشنری فایرفاکس افزونه دیکشنری کروم دیکشنری . . .
چو کوشیدم که حال خود بگویم زبانم برنگردید از نیوشه. شاکر بخاری (از یادداشت به خط مرحوم دهخدا). چند بوی چند ندیم ندم کوش و برون آر دل از غنگ غم. منجیک (از یادداشت . . .
در ادامه بزرگان مکتب اشعری، یعنی باقلانی، جوینی، غزالی و سرانجام، فخر رازی عقل گرایی را تجدید کردند و همانند معتزله در کار تأویل کوشیدند. ابوالحسن اشعری در . . .
و پیلی که حصن قلب بود در بعضی مخائض فروماند و به گل فروشد چندانکه در استخلاص او کوشیدند فایده نداشت. . . (ترجمه ٔ تاریخ یمینی چ 1 تهران ص 71). از آن بیابان ها . . .
قصری است مشهور در شهر غرناطه ( اندلس ) از عهد مسلمانان و آنرا محمد بن احمر بنا کرد و جانشینانش در توسعه و تزیین آن کوشیدند . ( صفت ) مونث احمر . ۱ سرخ رنگ .
و چه کسانی ستمکارتر از کسانی می باشند که از بردن نام خدا در مساجد خدا جلوگیری کردند، و در خرابی آنها کوشیدند؟ آنان را شایسته نیست که در آن درآیند، جز در حال ترس .
آن ها می کوشیدند تا مسلمانان را به بهانه های گوناگون به عقاید گذشته جاهلی بازگردانند که قرآن مسلمانان را از این امر آگاه ساخته، آنان را از پیروی منافقان و یهود برحذر . . .
می کوشیدند تا خفتگان را بیدار و بی خبران را آگاه کنند. می کوشیدند که مکتب زندگی بخش اهل بیت را احیا کنند و نقاب تزویر را از چهره ی زشت دشمنان حق و عدالت به . . .
سوررئالیست ها می کوشیدند با کمک این نیروها، شرایط نابسامان زندگی خود را تغییر دهند. به عقیده آنها اگر نیروهای پنهان روح انسان آزاد گردد، دست یابی به یک زندگی . . .

توضیحات دیگر

معنی کوشیدند
کلمه : کوشیدند
اشتباه تایپی : ;,adnkn
عکس کوشیدند : در گوگل


آیا معنی کوشیدند مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )