برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1289 100 1

کول (زبان برنامه نویسی)

کول (زبان برنامه نویسی) در دانشنامه ویکی پدیا

کول (زبان برنامه نویسی)
کول (زبان برنامه نویسی) (COOL مخفف Classroom Object Oriented Language) یک زبان برنامه نویسی است که به وسیلهٔ الکساندر ایکن برای استفاده در پروژهٔ درس کامپایلر طراحی شد. با اینکه که COOL برای یک پروژهٔ درسی، به اندازهٔ کافی جمع وجور است، اما خیلی از ویژگی های زبان های برنامه نویسی جدید مثل شی ها، قابلیت مدیریت حافظهٔ خودکار، نوع بندی ایستا به طور قوی و بازتاب آسان را داراست.
مرجع مترجم کول با سی پلاس پلاس نوشته شده و به طور کامل با ابزار دامنهٔ عمومی ساخته شده است. این مرجع برای SPIM، شبیه ساز MIPS (میپس)، کد تولید می کند؛ بنابراین این زبان باید به راحتی با سایر بسترهای نرم افزاری ارتباط برقرار کند. این زبان برای آموزش کامپایلر در بسیاری از مراکز آموزشی از جمله دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (جایی که برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت) و دانشگاه شهید بهشتی ایران استفاده شده است و نرم افزار آن نیز پایدار است.
این زبان ارتباطی با زبان COOL موجود در CLIPS ندارد.
ازآنجایی که هدف اصلی این زبان، استفاده در آموزش است، خیلی از ویژگی های زبان های برنامه نویسی کلی تر را ندارد. برای مثال این زبان از عملگر مقایسه ای کوچک تر پشتیبانی می کند اما از بزرگ تری نه. نحو این زبان ویژگی های کمی دارد و کتابخانهٔ استانداردش هم فقط چند کلاس اصلی و مهم را دارد. اگرچه کامپایلر از چند فایل منبع به عنوان ورودی پشتیبانی می کند اما ترجمهٔ جداگانه پشتیبانی نمی شود. هر برنامهٔ کول یک کلاس Main دارد که یک سازندهٔ بدون آرگومان دارد و جریان اجرا در آن شروع می شود. فضای نام در کول پشتیبانی نمی شود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با کول (زبان برنامه نویسی)

کول (زبان برنامه نویسی) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کول (زبان برنامه نویسی)   • مفهوم کول (زبان برنامه نویسی)   • تعریف کول (زبان برنامه نویسی)   • معرفی کول (زبان برنامه نویسی)   • کول (زبان برنامه نویسی) چیست   • کول (زبان برنامه نویسی) یعنی چی   • کول (زبان برنامه نویسی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کول زبان برنامه نویسی
کلمه : کول (زبان برنامه نویسی)
اشتباه تایپی : ;,g (cfhk fvkhli k,dsd)
عکس کول (زبان برنامه نویسی) : در گوگل

آیا معنی کول (زبان برنامه نویسی) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )