برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1153 100 1

کیث اربن

کیث اربن در دانشنامه ویکی پدیا

کیث اربن
کیث اربن (به انگلیسی: Keith Urban) (زادهٔ ۲۶ اکتبر ۱۹۶۷ در فاناری نیوزیلند) خواننده، ترانه سرا و گیتاریست سبک کانتری است.
کیث اربن در لست.اف ام
کیث اربن در نیوزیلند متولد شد و فعالیت هنری اش را از سن پایین در استرالیا آغار کرد. در سال ۱۹۹۱ نخستین آلبوم اش را عرضه کرد که چهار تک آهنگ از این آلبوم وارد جدول تک آهنگ های استرالیا شدند. در سال ۱۹۹۲ به ایالات متحده آمریکا رفت. ابتدا به عنوان گیتاریست برای گارث بروکس و دیکسی چیکس کار می کرد تا اینکه گروه د رنچ را تشکیل داد. د رنچ نخستین آلبوم اش را در سال ۱۹۹۷ از کپیتال رکوردز عرضه کرد و توانست دو تک آهنگ وارد جدول تک آهنگ های کانتری بیلبورد کند.
کیث دو سال بعد، یعنی در سال ۱۹۹۹ نخستین آلبوم انفرادی اش را در آمریکا عرضه کرد. آلبوم نسبتاً موفق بود طوری که یک میلیون نسخه فروخت و یک تک آهنگ اش در جدول تک آهنگ های کانتری بیلبورد آمریکا شماره یک شد. جاده ی طلایی نام دومین آلبوم اربن در آمریکا بود که در سال ۲۰۰۲ منتشر شد. این آلبوم اولین جایزه گرمیاش را برای تک آهنگ تو به من فکر خواهی کرد، که چهارمین شماره یک او در آمریکا بود، کسب کرد. اینجا باش سومین آلبوم وی در آمریکا بود که در سال ۲۰۰۴ وارد بازار شد. این آلبوم با فروش بیش از ۴٬۰۰۰٬۰۰۰ نسخه در آمریکا تا به امروز پرفروش ترین آلبوم اربن بوده است. عشق، درد و همه چیز دیوانه آلبوم بعدی اربن بود که در سال ۲۰۰۶ عرضه شد. تک آهنگ پسر احمق از این آلبوم دومین جایزه گرمی را برایش به همراه داشت.
کیث اربن تاکنون ۸ آلبوم استودیویی عرضه کرده است و ۱۲ تک آهنگ وی در صدر جدول تک آهنگ های موسیقی کانتری بیلبورد آمریکا قرار گرفته اند. وی تاکنون چهار بار برنده جایزه گرمی در شاخه بهترین اجرای خواننده مرد کانتری شده است.
عکس کیث اربن
«کیث اربن» آلبومی از کیث اربن است که در سال ۱۹۹۹ میلادی منتشر شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با کیث اربن

کیث اربن را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کیث اربن   • مفهوم کیث اربن   • تعریف کیث اربن   • معرفی کیث اربن   • کیث اربن چیست   • کیث اربن یعنی چی   • کیث اربن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کیث اربن
کلمه : کیث اربن
اشتباه تایپی : ;de hvfk
عکس کیث اربن : در گوگل

آیا معنی کیث اربن مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )