برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1284 100 1

گازپروم

گازپروم در دانشنامه ویکی پدیا

گازپروم
مختصات: ۵۵°۳۹′۳۱″ شمالی ۳۷°۳۳′۲۳″ شرقی / ۵۵٫۶۵۸۶۱°شمالی ۳۷٫۵۵۶۳۹°شرقی / 55.65861; 37.55639
استونی : ۱۰۰٪
اسلواکی : ۱۰۰٪
بلغارستان : ۹۷٪
مجارستان : ۸۹٪
لهستان : ۸۶٪
جمهوری چک : ۷۵٪
ترکیه : ۶۷٪
اتریش : ۶۵٪
رومانی : ۴۰٪
آلمان : ۳۶٪
ایتالیا : ۲۷٪
فرانسه : ۲۵٪
گازپروم (به روسی: Газпром) (به انگلیسی: Gazprom) شرکت نفت و گاز روسی است، که تمرکز اصلی آن بر استخراج، تولید، انتقال و فروش گاز طبیعی معطوف می باشد. این شرکت با تولید روزانه بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی، به عنوان بزرگترین تولیدکننده گاز جهان شناخته می شود. گروه گازپروم از طریق شرکت تابعه گازپروم نفت، به طور میانگین روزانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه، نفت خام نیز تولید می نماید.
شرکت گازپروم در سال ۱۹۸۹ از تغییر نام وزارت صنعت گاز شوروی به مؤسسه گاز دولتی گازپروم، توسط وزیر وقت گاز این کشور؛ ویکتور چرنومیردین، به عنوان یک شرکت دولتی تأسیس شد. فرم کنونی شرکت گازپروم در سال ۱۹۹۱ در پی فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، از دارایی های بخش روسیه، شکل گرفت. در سال ۱۹۹۴ در راستای خصوصی سازی، به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد. هم اکنون دولت روسیه با در اختیار داشتن ۵۰٪ از سهام گازپروم، مالک اکثریت سهام آن بشمار می آید.
شرکت گازپروم با اختیار داشتن بیش از ۱۵۸٫۲۰۰ کیلومتر خط لوله گاز طبیعی و ۲۸۲ ایستگاه کمپرسور، بزرگ ترین شبکه انتقال گاز جهان را در اختیار دارد. دفتر مرکزی شرکت گازپروم، در شهر مسکو قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازارهای بورس مسکو، بورس لندن و بورس فرانکفورت معامله می شود. گازپروم هم اکنون به عنوان بزرگترین شرکت در فدراسیون روسیه و بزرگترین تأمین کننده انرژی اروپا محسوب می شود.
عکس گازپروم
گازپروم آرمنیا (ارمنی: Գազպրոմ Արմենիա) زیرمجموعه شرکت گازپروم در جمهوری ارمنستان می باشد. این شرکت در سال ۱۹۹۷ به عنوان پروژه مشترک خط لوله انتقال گاز طبیعی روسی-ارمنستانی افتتاح شد.
این شرکت واردات و توزیع گاز از ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با گازپروم

گازپروم را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی گازپروم   • مفهوم گازپروم   • تعریف گازپروم   • معرفی گازپروم   • گازپروم چیست   • گازپروم یعنی چی   • گازپروم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی گازپروم
کلمه : گازپروم
اشتباه تایپی : 'hc~v,l
عکس گازپروم : در گوگل

آیا معنی گازپروم مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )