برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1350 100 1

گالیسیا

گالیسیا در دانشنامه ویکی پدیا

گالیسیا
گالیسیا (به اسپانیایی: Galicia) یکی از بخش های خودمختار اسپانیا است و در شمال غرب شبه جزیره ایبری واقع شده است. پایتخت آن شهر باستانی و مذهبی سانتیاگو د کمپوستلا است. گالیسیا از سوی شرق با مناطق خودمختار "کاستیا و لئون" و "آستوریاس" و از سوی جنوب با کشور "پرتغال" هم مرز می باشد.
استان لاکرونیا
استان لوگو
استان اورنسه
استان پونتودرا
زبان های رسمی گالیسیا زبان اسپانیایی و زبان گالیسی هستند و زبان های دیگری مانند فالا و لئونی نیز در این منطقه رواج دارند.
گالیسیا کشوری با فرهنگ و آداب "سلتی" است. از هنگام به دست آوردن خودمختاری در سال ۱۹۷۸ گالیسیا توسط دولت این منطقه (Xunta de Galicia) اداره می شود.
آب و هوای این منطقه با شرایط جوی اقیانوس اطلس پیوندی مستقیم دارد؛ معتدل و به شدت مرطوب است. بارانهای شدید از ویژگی های خاص این منطقه می باشد. میانگین دمای هوا در ساحل دریا در لاکرونیا ۱۳،۸ درجه سانتیگراد و در ویگو ۱۴،۷ درجه است. در کوهپایه میانگین دمای هوا در سال حدود ۱۴ درجه و در مناطق کوهستانی مانند "پدرافیتا دو کابریرو" ۸ درجه است. میانگین میزان بارش سالیانه در گالیسیا حدود ۱۴۰۵ لیتر بر هر متر مربع بر آورد شده است. شمال غرب گالیسیا با داشتن میانگین ۱۵۰ روز بارندگی در سال پر باران ترین بخش کّل اسپانیا می باشد.
عکس گالیسیا
گالیسیا (اوکراینی: Галичина,یГаличина های Halychyna; (به لهستانی: Galicja); چکی: Halič; آلمانی: Galizien; مجاری: Galícia/Kaliz/Gácsország/Halics; رومانیایی: Galiția/Halici; روسی: Галиция Galitsiya; روسینی: Галичина Halychyna; اسلواکی: Halič; ییدیش:גאַליציעبا Galytsye) نام منطقه ای تاریخی و جغرافیایی در اروپای مرکزی-شرقی است. زمانی یک پادشاهی در مرز لهستان و اوکراین با این نام وجود داشت. در قرون وسطی پس از تأسیس شهر هالیچ این ناحیه نام گالیسیا گرفه و اولین بار در منابع مجاری در سال ۱۲۰۶ میلادی به عنوان Galiciæ اشاره شده است.
کوهنوردان (گروه بزرگتر خویشاوندی) که خود شا ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با گالیسیا

گالیسیا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی گالیسیا   • مفهوم گالیسیا   • تعریف گالیسیا   • معرفی گالیسیا   • گالیسیا چیست   • گالیسیا یعنی چی   • گالیسیا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی گالیسیا
کلمه : گالیسیا
اشتباه تایپی : 'hgdsdh
عکس گالیسیا : در گوگل

آیا معنی گالیسیا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )