انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1100 100 1

گروس

/garrus/

معنی گروس در لغت نامه دهخدا

گروس. [ گ ُ ] (اِ) موی پیچه و موی باف زنان. (برهان ) (آنندراج ) :
چو آورد چرخ از ستاره سپاه
شب قیرگون شد گروس سیاه.
اسدی.
(در گرشاسب نامه ٔ اسدی چ حبیب یغمایی بصورت «گروس » آمده. رجوع به فهرست آن کتاب ص 491شود). رجوع به کرس شود. || چرک و ریم جامه و بدن. (برهان ) (آنندراج ). رجوع به کرس شود. || گرسنگی. (برهان ) (آنندراج ). مخفف آن گرس است.

گروس. [ گ َ ] (اِخ ) از نام طایفه ٔ گادوز یا کادوس که در آن محل رحل اقامت انداختند و اسم خود را به این ناحیه دادند گرفته شده و کادوس کم کم گروس شده. (التدوین فی احوال جبال شروین ).

گروس. [ گ َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان چمچال بخش صحنه ٔ شهرستان کرمانشاهان ، واقع در 15000گزی جنوب خاور صحنه و 8000گزی جنوب شوسه ٔ کرمانشاه به همدان. هوای آن معتدل ، دارای 300 تن سکنه است. آب آنجا از رودخانه ٔ گاماسیاب تأمین میشود. محصول آن غلات ، تریاک و حبوبات و توتون ، شغل اهالی زراعت و راه آن مالرو است. امامزاده ای دارد. در دو محل بفاصله ٔ دو هزارگزی واقع به علیا و سفلی مشهور، سکنه ٔ علیا 150 تن است. (فرهنگ جغرافیایی ایران ج 5).
ناحیه ٔ گروس : از مشرق به قزوین ، از شمال به خمسه و افسار، از جنوب به همدان یعنی در مشرق کردستان اردلان قرار گرفته. اراضی آن نسبةً مسطح تر ازناحیه ٔ اصلی کردستان میباشد، شامل مراتع وسیع و گله داری آن مهم است. ناحیه گروس شامل 7 بلوک و 300 قریه و 50 فرسنگ مربع مساحت و 10000 خانوار است که بطور تقریب 5000 سکنه میباشد. بلوکات معروف آن کرانی سیلتان ، سیا منصور نجف آباد، خسروآباد، پیرتاج و بیجار است. از بلوکات مذکوره در فوق دو بلوک معتبر و قابل ذکر است یکی سقز و دیگر بانه. (جغرافیای غرب ایران کریمی ص 71 و 72).

گروس. [ گ َ ر ر ] (اِخ ) دهی است از دهستان رودقات بخش مرکزی شهرستان مرند، واقع در 26 هزارگزی جنوب خاوری مرند و 4 هزارگزی شوسه و خط آهن مرند به تبریز. هوای آن جلگه معتدل و دارای 693 تن سکنه است. آب آنجا از چشمه تأمین میشود. محصول آنجا غلات و شغل اهالی زراعت و گله داری و راه آن مالرو است. (فرهنگ جغرافیایی ایران ج 4).

گروس. [ گ َرْ رو ] (اِخ ) دهی است از دهستان قوریچای بخش قره آغاج شهرستان مراغه ، واقع در 57 هزارگزی جنوب باختر قره آغاج و23هزاروپانصدگزی جنوب باختری شوسه ٔ مراغه به میانه.هوای آن معتدل و دارای 350 تن سکنه است. آب آنجا ازرودخانه ٔ جیران تأمین میشود. محصول آن غلات ، نخود، بزرک و شغل اهالی زراعت ، صنایع دستی آنان جاجیم بافی و راه آن مالرو است. (فرهنگ جغرافیائی ایران ج 4).

گروس. [ گ َرْ رو ] (اِخ ) به احمدآباد معروف است.و احمدآباد از دهستان کاغذکنان بخش کاغذکنان شهرستان هروآباد رجوع شود. (فرهنگ جغرافیائی ایران ج 4).

معنی گروس به فارسی

گروس
شهرستان گروس واقع در میان شهرستانهای قزوین سنندج و همدان میباشد . در گروس کشت گندم و جو بعمل می آید و مرکز آن شهر بیجار است که در حدود ۱٠ هزار تن جمعیت دارد .
( اسم ) گرسنگی .
باغیست در سمت جنوب قصب. بیجار واقع و بواسط. خیابان های طویل عریض منقسم به چهار قسمت شد و بهمین جهت موسوم باین اسم شده ٠٠٠ این عمارت و باغ را مرحوم لطفعلی خان حاکم گروس جد ششمی جناب حسنعلی خان وزیر فواید که در اواخر سلطنت شاه سلیمان و در تمام مدت پادشاهی شاه سلطان حسین صفوی حکومت گروس را داشته در سن. هزار و صد و چهار هجری بنا کرده است .
باغیست در سمت جنوب قصب. بیجار ٠
ده از دهستان کاکاوند بخش دلفان شهرستان خرم آباد

معنی گروس در فرهنگ معین

گروس
(گُ) (اِ.) موی پیچه . موی باف زنان .
( ~ .) (اِ.) چرک جامه و بدن ، ریم .

گروس در دانشنامه ویکی پدیا

گروس
گروس ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
گروس (بیجار)
گروس (طایفه)
گروسی
گروس (یکا)
گروس، نبراسکا
رشته کوه گروس
گروس (گچساران)، روستایی در شهرستان باشت
گروس (به کردی گروسی: گه ڕۊس) (به کردی سورانی: Gerûs) یکی از ولایت های سابق در ایران به مرکزیت شهر بیجار بود که به مناطقی شامل استان های کردستان، زنجان و همدان امروزی اطلاق می شده است.این نام به دوران قبل از تقسیم بندی استانی در سال ۱۳۱۶ خورشیدی و در دوران پهلوی بر می گردد، هم اکنون بیجار یکی از شهرستانهای استان کردستان به حساب می آید که در شرق این استان واقع شده است.
خلیل خان سیاه منصور
دولتیار خان سیاه منصور - حاکم آذربایجان، گروس و مناطقی دیگر از شمال غرب ایران.
برخی تاریخ نگاران بر این باورند طایفه گروس، نام خود را هنگامی که در این منطقه ساکن شده اند به محل سکونت خود داده اند.
از جلمه طوایف مشهور ساکن گروس در گذشته، طایفه های، گروس، سیاه منصور، کُرانی، خواجه وند، کبودوند، بایندر ترکمان گروس و … هستند.
حکام گروس از طایفه سیاه منصور
گروس یک منطقهٔ مسکونی در ایران است که در دهستان چله خانه واقع شده است. براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، گروس ۱٬۷۳۷ نفر جمعیت دارد.
فهرست روستاهای ایران
گروس (گچساران)، روستایی از توابع بخش باشت شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران است.
این روستا در دهستان بابوئی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۹۴ نفر (۲۰خانوار) بوده است.
در زبان انگلیسی و زبان های مرتبطش از واژه گروس (به انگلیسی: Gross) یا گریت (به انگلیسی: Great) با علامت اختصاری گروس "gr" یا "gro" برای اندازه گیری مرتبط با تعداد ۱۲ (دوجین) با تعاریف متفاوتی استفاده شده است:
یک قراص برابر با ۱۴۴ عدد (یک دوجین دوجین).
یک قراص بزرگ برابر یا ۱۷۲۸ عدد (یک دوجین قراص).
یک قراص کوچک یا یک صد بزرگ برابر با ۱۲۰ عدد (ده دوجین).
سیارک ۳۳۸۰۰ (به انگلیسی: 33800 Gross، نامگذاری:1999VB7) سی و سه هزار و هشتصدمین سیارک کشف شده است که در ۸ نوامبر ۱۹۹۹ کشف شد.
گروس اشتاینباخ (به آلمانی: Großsteinbach) یک منطقهٔ مسکونی در اتریش است که در هارتبرگ فورستنفلد واقع شده است. گروس اشتاینباخ ۲۱٫۲۴ کیلومتر مربع مساحت دارد ۳۳۱ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای اتریش
گروس انتسرسدورف (به آلمانی: Groß-Enzersdorf) یک شهر در اتریش است که در ناحیه گنزرندورف واقع شده است. گروس انتسرسدورف ۸٬۱۲۸ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای اتریش
گروس انگرسدورف (به آلمانی: Groß-Engersdorf) یک منطقهٔ مسکونی در اتریش است که در ناحیه میستلباخ واقع شده است. گروس انگرسدورف ۱٬۴۳۰ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای اتریش
گروس اوزینگن (به آلمانی: Groß Oesingen) یک شهر در آلمان است که در گیفهورن واقع شده است. گروس اوزینگن ۲٬۰۰۲ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای آلمان
گروس اوفنزت-آشپرن (به آلمانی: Groß Offenseth-Aspern) یک شهر در آلمان است که در Pinneberg واقع شده است. گروس اوفنزت-آشپرن ۴۳۷ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای آلمان
آری گروس (به انگلیسی: Arye Gross) (زاده ۱۷ مارس ۱۹۶۰) بازیگر آمریکایی است.
از فیلم های معروف او می توان به بازی در فیلم کارشناسان، طلوع خورشید تکیلا، اطلس شورید: قسمت دوم، فقط یکی از پسرها، شاهزاده و سرپرست اشاره کرد.
آنتوان-ژان گروس (به فرانسوی: Antoine-Jean Gros) (زادهٔ ۱۶ مارس ۱۷۷۱ - درگذشتهٔ ۲۵ ژوئن ۱۸۳۵) نقاش فرانسوی بود.
https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Antoine-Jean_Gros&oldid=686776141
وی در اواخر عمر خود، دچار سرخوردگی شدیدی شده بود و نهایتاً خود را در رود سن غرق کرد.
احمدآباد گروس یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان کاغذکنان شرقی بخش کاغذکنان شهرستان میانه واقع شده است.
استانیسلاو گروس (انگلیسی: Stanislav Gross؛ ۳۰ اکتبر ۱۹۶۹ – ۱۶ آوریل ۲۰۱۵(2015-04-16)) یک سیاست مدار اهل جمهوری چک بود.
اولیور گروس (انگلیسی: Oliver Gross؛ زاده ۱۷ ژوئن ۱۹۷۳) یک تنیس باز اهل آلمان است.
بل گروس، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ایذه در استان خوزستان ایران است.
این روستا در دهستان مرغا قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۵۲ نفر (۴۲خانوار) بوده است.
بند امیر نظام گروس مربوط به دوران های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان بیجار، بخش مرکزی، روستای کانی کن واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۸۰۴۲ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
جان کرادو گروس (به ایتالیایی: Gian Corrado Gross) (زادهٔ ۱۱ فوریهٔ ۱۹۴۲- ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶)شناگر اهل ایتالیا بود.
فهرست شناگران رکورددار المپیک
فهرست رکوردهای جهانی شنا
جیمی گروس (انگلیسی: Jamie Gross؛ زادهٔ ۲ سپتامبر ۱۹۸۳) تدوین گر اهل ایالات متحده آمریکا است. وی از سال ۲۰۰۳ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است.
چهارباغ گروس عمارت و باغی در جنوب شهر بیجار مرکز ولایت گروس، منسوب به دوره صفویان، دارای کوشکی دو طبقه، آب نماها و مجسمه های مرمرین بود. در مرآة البلدان احداث آن به سال ۱۱۰۴ ه‍.ق نسبت داده شده است. (اعتمادالسلطنه، ج ۴، ص ۱۹۰۴–۱۹۰۵). این چهارباغ در زمان لطفعلی خان حاکم گروس و همزمان با دوره صفویه بنا شده. دورادور پارک را درختان صنوبر احاطه کرده بود، همچنین درختان میوه ساختمان ها و بناهای این باغ و محوطه زیبا و معروف متأسفانه از بین رفته است.
چارباغ گروس باغی است در سمت جنوب قصبه بیجار واقع و به واسطه خیابان های طویل عریض منقسم به چهار قسمت شده و به همین جهت موسوم به این اسم شده. در این باغ درختهای تبریزی قوی هیکل سر به هوا کشیده و با وجود عظمت و قطر طوری با هم مرادف و در یک خط مستقیم واقع است که گوئی دیواری راست و مرتفع می باشد. در این باغ اقسام میوه های خوب به عمل می آید خاصه سیب و گلابی آن که کمال امتیاز را دارد. در وسط باغ عمارتی عالی بنا کرده اند. در جلو یکی از ایوان ها که به اصطلاح اهل بلد تالار ایوان نامیده می شود، در طرف شرق، حوضی از مرمر ساخته شده که به آن امتیاز، حوض کمتر دیده می شود. حوض مزبور از مرمر زرد منقوش است. در چهار گوش حوض چهار مجسمه اژدر از مرمر ساخته شده که از دهن آنها آب جاری می شود. به علاوه روی اضلاع حوض و پیچ و خم اژدرها فواره های کوچک از مرمر ساخته شده که از همه آنها آب جستن کرده به حوض می ریزد. پاشویه حوض نیز از مرمر منبت است. الحق حجاری و منبت کاری این حوض طوری ممتاز است که ناظران و بینندگان را واله می نماید. چهار ایوان (تالار ایوان) بزرگ دارد که طول دهنه هر یک چهارده ذرع و نیم است و هر ایوان به واسطه دو ستون مرتفع که از چوب منبت با سر ستونهای چوبی منبت ترتیب یافته افراشته شده است، در وسط، عمارت بالاخانه ساخته شده که مشرف به تالارها است و ارسی های کار قدیم ممتاز و شیشه بری های ریزه بسیار اعلی دارد که محل نظر است و ارسی ها را که بالا کنند تالارها منظر بالاخانه می شود. این عمارت و باغ را لطفعلی خان حاکم گروس جد ششمی جناب حسنعلی خان وزیر فوائد ـ که در اواخر سلطنت شاه سلیمان و در تمام مدت پادشاهی سلطان حسین صفوی حکومت گروس را داشته ـ در سنه هزار و صد و چهار هجری بنا کرده است و چون در امتداد زمان و انقلابات رو به خرابی نهاده بود، جنت جایگاه نایب السلطنه عباس میرزا تاب الله ثراه هنگام عبور از گروس و اقامت دو روزه در بیجار و حوالی آن به محمدصادق خان والد جناب حسنعلی خان که آن زمان حاکم آنجا بوده امر به تعمیر آن فرمودند و مبلغی هم از برای مصارف و مخارج تعمیر آن به محمدصادق خان دادند و مشارالیه با کمال سلیقه در مرمت و توسعه عمارت و باغ مزبور کشیده ازاره های تالارها را مرمر کرده و استاد محمد رضای حجار مشهور اصفهانی آنها را حجاری و منبت نموده و کتیبه ای هم که اشعار بسیار خوب دارد به خط میرزا رضای خوشنویس معروف در مرمرهای ازاره ترقیم یافته که شعر آخری آن که ماده تاریخ تعمیر آنجا است و مطابق با سنه هزار و دویست و چهل و چهار می باشد این است:
و ایهامی در این شعر است و آن در لفظ بزد جامی است یعنی معادل عدد «جامی» را منها کنند باقی ماده تاریخ است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

گروس در دانشنامه آزاد پارسی

رجوع شود به:بیجار، شهر

ارتباط محتوایی با گروس

گروس را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

آریا بهداروند ١٠:١٥ - ١٣٩٦/١٠/٠٦
شجرنامه ایل منجزی
سپهسالار بختیار*بهدار.بدر. بیره*

جماالدین *باجول.بیژن.بیجان.بجن
*
شاه محمد عالی*شیخ محمد عالی
.شیخ محمد خالی.شمخال*

ملکشاه بختیاروند

محمد خورشید خان بختیاروند

شیخ ابوالحسن خان بختیاروند

سهراب خان بختیاروند

رستم خان بختیاروند پلنگ

*در جنگ ایران و عثمانی طرف شاه اسماعیل یکم را گرفت و در راه وطن شهید شد ایل منجزی از او با نام
رستم پلنگ یاد می کند*


امیر شاه حسین خان پیلی بختیاروند

****
ایل منجزی معروف به
گرز ی ها*گرزدین.گروز. گراز.گروس*
حاکمان ایلات بختیاری از زمان سلسله صفوی.افشار.زندیه
از این ایل بودند
منجزی ::کر منجزی، کر منجی.پسران معجزه گر

اولین ایلخان بختیاری ها
جهانگیر خان بختیاروند پسر شاه حسین بختیاروند
*فیلتن.طهماسب قلی.فیلی
.فهلی*
حاکمان دوره صفوی را صفی خانی می گفتند *حامی صفوی*

پس از شکست شاه طهماسب صفوی از عثمانی ها و پناه آوردن او به کوههای لرستان جهانگیر خان بختیاروند رئیس ایل بختیاروند عثمانی ها را شکست داد
شاه صفوی نیروهای بختیاروند را پسران معجزه گر نامید
*کر منجزی.کر معجزه ای.کرمنجی*
ایل کر منجزی
ایل کر منجایی لرستان
ایل فیلی
ایل کرمانجاهی*کرمانشاهی*
ایل کرمانج
نام کرمانشاه *باختران*بود و از نام
بختیاران گرفته شده
بدلیسی کردها را از نسل دو برادر
به نام
بخت*بختیار*و بجن*بیژن *می دانست
که اشتباه است
بیژن پسر بختیار بود و از نسل لهراسب کیانی*لر*
شهر بجنورد*بیژن گرد*
طایفه کران بختیاروند
از نسل غریب پسر شهرون*اردشیر پسر خلیل خان ایل بختیاروند *
تیره کران گروس
تیره خواجه گروس
تیره خواجه در طایفه مستقل مال احمدی خلیلی منجزی
طایفه شاکی بختیاروند
طایفه شکاکی*شاکی*کرمانج
طایفه حسنکی بختیاروند
طایفه حسنلو کرمانج
طایفه شاد لو کرمانج
طایفه شالو بختیاری
****&&&&&&&
خلیل خان ایل بیگی بختیاروند
دومین ایلخان بختیاری ها
پسر جهانگیر خان بختیاروند

نام هفت پسر خلیل خان
*هفت کر بیگی *
*
1-شاه منصور خان بختیاروند
*شاهمصیر.شه میر.مصیر. شاه دالو*
ایلخان
2-سیاه منصور *خیرالدین.خدر*
3-مهدی خان بختیاروند *مه ری*
4-احمد خان بختیاروند
5-بالی خان بختیاروند *بلی*
6-تاج الدین خان بختیاروند
(تاجدی.تاژدی.تاجی.)
7-اردشیر خان بختیاروند
(شیر.شر.شهر)
*******
اشرف خانم *تر خان.ترخون*زن اول خلیل خان
چهار پسر اول برادر مادری هستند و آنها را چهار کر دا لو می نامند
شاه منصور معروف به شاه دالو*
شالو.شادلو)
کر دالو::پسران عقاب
****
شجرنامه طایفه بزرگ آشتیانی خلیلی
که ریشه ی چندین طایفه است
شاه منصور خان بختیاروند
رستم بیگ آقاسی بختیاروند
*گروزی.گرجی.کا خداوردی.الله وردی*
فرمانده سپاه لر پیاده صفوی *قوللر::
قوی دلیر لر*
فاتح گرجستان
تاج الدین امیر قنبر بختیاروند
شاه ویسی خان بختیاروند *عالی ویس*
عالی مهمد خان بختیاروند
حیات الله خان بختیاروند
چهل امیران(چهل امیرون،چلوی)
محسن خان آشتیانی بختیاروند
آقاسی خان بختیاروند
عالی کرم خان بختیاروند
******
شجرنامه طایفه صالح کوتاه خلیلی
شاه منصورخان بختیاروند ایلخان
تمبر خان بختیاروند
یوسف خان بختیاروند
علی صالح خان بختیاروند ایلخان
عبدالله خان بختیاروند *ابدال*
سهام الدین خان بختیاروند *حسام*
محمد حسین خان بختیاروند
******
شجرنامه طایفه شیخ اسماعیل خان بختیاروند *سمال وند.اسماعیل وند*
شاهمنصور خان بختیاروند ایلخان
تمبر خان بختیاروند
یوسف خان بختیاروند
اسماعیل خان بختیاروند
ابراهیم خان بختیاروند
نجات خان بختیاروند
ابراهیم خان بختیاروند
بزرگان اسماعیلی
جعفر خان بختیاروند
عزیز خان بختیاروند
*****
شجرنامه
تیره کلا *مستوفی آدینه بختیاروند مشاور نادرشاه *در طایفه هارونی خلیلی
*آرونی*فرزندان
شاهمنصورخان بختیاروند ایلخان
تمبر خان بختیاروند
یوسف خان بختیاروند
آدینه خان بختیاروند *چراغ *
***&&&&&&******
طایفه رستم در شهر مصیری فارس از
نسل کی گرجی*میررستم خان آقاسی بختیاروند *
امام قلی خان بختیاروند بیگلربیگی ایالت
فارس
تیره ها
مصیری*شاهمنصوری*
شاه حسینی*شوسینی.شوسنی*
تیره تاجی*تاج الدین امیر قنبر *
تیره بختیاری
تیره عبدالهی
تیره منگزور*منجزور،منجزی *
تیره فیلی*پیلی*
تیره هارونی
شهر فهلیان*فیلیان.فیلی*
شهر مصیری ممسنی
(((شوسنی پدر فیلتن پدر مصیری
پدر رستم کی گرجی )))

***طایفه جلیلی طهماسبی در بخش
منج *منجزی.منجی*لردگان
تیره ها
جلیلی
اسدپور
زمان پور
خیر
جمالی
*&&&&&&
تیره های طایفه خلیلی طهماسبی بختیاروند در بخش منج لردگان
مصیری*شاهمنصوری *
ملکی*ملکشاهی *
ویسی
پیران
طهماسبی

***
روستای منج در بخش چلواندیکا مسجدسلیمان
محل سکونت ایل منجزی

روستای پیران شیدان*هفت شیدان
در دهستان زیلایی *جهانگیری *در مسجدسلیمان محل سکونت ایل منجزی
**
حسین خان فیلی
والیان فیلی به معجزی زاده معروف
هستند و در صفی آباد و سیاه منصور
خوزستان ساکن هستند
معجزی زاده ::منجزی زاده **

ایل دینارونی*دیداروند. بهداروند.بیداروند *
افسانه ای به نام چهار کر دا لو دارد
که چهار طایفه
سعید
شالو
اورک
گوروئی

طایفه سعید خود را از نسل
سیاه منصور می داند
طایفه شالو خود را از نسل شاه منصور
می داند

تیره باندری در طایفه سعید
تیره بایندری در طایفه سیاه منصور گروس

تیره شمس*رستمی.شمسوری*
در طایفه سعید در روستای
هوفن پلنگی

تیره رستمی پلنگ خلیلی بیگیوند منجزی
در روستاهای شمس آباد .
علی آباد.زلفعلی آباد

تیره محمد شاه حسینی
در طایفه شالو

محمد بیگ پسر شاه حسین بختیاروند
منجزی
&&&
خلیل سیاه منصور در طایفه گروس

سیاه منصور پسر خلیل در طایفه خلیلی بیگیوند منجزی
بیجار::بیجن بختیآر،بیج آر
بیجن پسر بختیار از قوم لر بختیاری
*******
شجرنامه طایفه عبدالهی در شهر
هارونی شهرکرد و فارسان
شاهمنصور خان بختیاروند
عبدالله خان بختیاروند
طایفه عبدالهی آشتیانی خلیلی در روستای
کبود نائین
*****&&&&&&&&
شجرنامه طایفه علاءالدین وند*
علادیوند ،-علیلیوند،هلیلیوند،خلیلی وند.هلادیوند. هلیلان نورد.خلیلانوند*
طهماسب قلی خان بختیاروند
*جهانگیر خان بختیاروند *
خلیلانوند خان ایل بیگی بختیاروند
شاهمنصور خان بختیاروند ایلخان
کیماس خان بختیاروند
شهمراد خان بختیاروند
حیدر خان بختیاروند
اسد خان شیرکش بختیاروند ایلخان
جعفر قلی خان بختیاروند ایلخان
کلبعلی خان بختیاروند ایلخان
*&&&&&&&*****&&
شجرنامه طایفه بهرامی بختیاروند
شاهمنصور خان بختیاروند ایلخان
قاسم خان بختیاروند ایلخان
احمد خان بختیاروند ایلخان
بهرام خان بختیاروند
حاتم خان بختیاروند
نامدار خان بختیاروند
****
شجرنامه طایفه مال احمدی منجزی
*تش مال احمد*
تش::رئیس ایل
احمد خان بختیاروند پسر قاسم خان بختیاروند ایلخان
******
نام ایلخانان بختیاری از صفوی تا اواسط
سلسله قاجار از نسل جهانگیر خان بختیاروند منجزی*کر منجزی.کرمنجی.
گروزی،گروسی*
خلیل خان بختیاروند
جد طایفه بزرگ خلیلی بیگیوند پلنگ منجزی
شاهمنصور خان بختیاروند
قاسم خان بختیاروند
احمد خان بختیاروند
علی صالح خان بختیاروند
عبدالله خان بختیاروند
اسد خان شیر کش بختیاروند
جعفر قلی خان بختیاروند
کلبعلی خان بختیاروند


|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی گروس   • شهر گروس   • گروس یعنی چه   • منطقه گروس   • گروس بیجار   • گروس کجاست   • روستای گروس   • گروس عبدالملکیان شعر   • مفهوم گروس   • تعریف گروس   • معرفی گروس   • گروس چیست   • گروس یعنی چی  

توضیحات دیگر

معنی گروس
کلمه : گروس
اشتباه تایپی : 'v,s
آوا : garrus
نقش : اسم خاص مکان
عکس گروس : در گوگل


آیا معنی گروس مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )