انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1099 100 1

گوریا

گوریا در دانشنامه ویکی پدیا

گوریا
گوریا (به گرجی: გურია) (تلفظ: Guria) یکی از استان های گرجستان است به مرکزیت ازورگتی و نیز از مناطق باستانی آن نیز به شمار می آید. گوریا در قسمت غربی گرجستان و در شرق دریای سیاه قرار دارد. جمعیت این استان در ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی، ۱۱۳٬۱۰۰ تَن برآورد شده است.
وزارت امور خارجه، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی. گرجستان. چاپ اول. تهران: مرکز چاپ و انتشارات وزارت امور خارجه، ۱۳۸۸.
قلمرو گوریا شامل دامنه های شمالی رشته کوه مسختی و قسمت های مجاور حوضه های رودهای نبانبی و سوپسا است. مساحت گوریا ۲۰۳۲٫۶ کیلومتر مربع است که ۳٪ مساحت کل گرجستان را در بر می گیرد.
آب و هوای جنب مداری این منطقه تا اندازه ای مرطوب بوده و از سامگرلو گرم تر است. گوری یکی از متراکم ترین مناطق گرجستان است. روستاهای متعدد منطقه با قرار گرفتن در کنار یکدیگر و با مجموعه ساختمان های روستایی، باغ های میوه، چای، مرکبات و کشتزارهای چسبیده به یکدیگر، مجموعهٔ به هم پوسته را تشکیل می دهند.
در شهر ازورگتی، کارخانه آسیای بتونیت قرار دارد. کائولن مادهٔ اولیه تولید سرامیک و خاک رس سفالگری در این شهر فراوان است که در کارخانه های سفال و سرامیک ازورگتی به کار برده می شود. فعالیت اقتصادی این منطقه اساساً کشاورزی است که محصولات عمدهٔ آن چای و محصولات کشاورزی حاره ای می باشد. فعالیت های صنعتی کوچک این منطقه که عمدتاً در اطراف شهر ازورگتی صورت می گیرد در حال ترقی است. ضمن اینکه رونق فعالیت های مربوط به احداث خط لولهٔ باکو–سوپسا در این منطقه احتمال رونق اینگونه فعالیت ها را افزون نموده است.
عکس گوریا
الکالا دو گوریا (به اسپانیایی: Alcalá de Gurrea) یک شهرستان در اسپانیا است که در استان هوئسکا واقع شده است.
فهرست شهرهای اسپانیا
جووانی گوریا (ایتالیایی: Giovanni Goria; ۳۰ ژوئیهٔ ۱۹۴۳ – ۲۱ مه ۱۹۹۴(1994-05-21)) یک سیاست مدار اهل ایتالیا بود.
قلعه گوریا مربوط به دوره ساسانیان - دوران های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان ایوان، بخش مرکزی، روستای سرتنگ سفلی واقع شده و این اثر در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۸۴۵۶ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
ماین سوییپر کلاس گوریا (به انگلیسی: Gorya-class minesweeper) یک کلاس از کشتی است که طول آن 70 meters می باشد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با گوریا

گوریا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

جوادقیاسوند ٠٠:٥٨ - ١٣٩٨/٠٧/١٣
در زبان محلی لرستان به تالاب یا مرداب گفته میشود
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی گوریا   • مفهوم گوریا   • تعریف گوریا   • معرفی گوریا   • گوریا چیست   • گوریا یعنی چی   • گوریا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی گوریا
کلمه : گوریا
اشتباه تایپی : ',vdh
عکس گوریا : در گوگل


آیا معنی گوریا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )