انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 952 100 1

یتیمان

یتیمان در دانشنامه ویکی پدیا

یتیمان
یتیمان (مسجدسلیمان)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان مسجدسلیمان در استان خوزستان ایران است.
یتیمان تایتانیک (به انگلیسی: The Titanic Orphans) اصطلاحی بود که دو برادر یتیمی که جزء آخرین نجات یافتگان سانحه غرق شدن کشتی تایتانیک بود اطلاق می شد. این کودکان فرزندان مارسل کارتو بودند که سه نفره در حال مهاجرت به آمریکا برای شروع زندگی تازه ای بودند. پدرشان این فرزندان را از مادرشان ربوده بود و سعی داشت آنها را با خود به آمریکا ببرد.
مایکل مارس ناوراتیل (به انگلیسی: Michel Marcel Navratil) متولد ۱۹۰۸ و برادر کوچکترش ادموند راجر ناوراتیل (به انگلیسی: Edmond Roger Navratil) متولد ۱۹۱۰ در نیس فرانسه بودند. پدر و مادر آنها در اوایل سال ۱۹۱۲ به دلیل اختلافاتی تصمیم به جدایی از هم گرفتند و در این بین مسئله سرپرستی از نوزادان مناقشه برانگیز بود و هرکدام سعی داشت حضانت نوزادان را بر عهده گیرد. پدرشان به همراه فرزندانش در تاریخ ۱۰ آوریل ۱۹۱۲ سوار تایتانیک شدند و در یکی از مابین های درجه ۲ کشتی ساکن شدند. او اسامی مستعار لولا و لوییس را برای فرزندانش برگزیده بود. بعد از غرق شدن کشتی در ساعت ۲۳:۴۰ مورخ ۱۴ آوریل ۱۹۱۲، پدر موفق شد فرزندانش را سوار آخرین قایق نجات کند و خود همراه با کشتی غرق شد. جسد وی مدتی بعد یافت شد و با توجه به نام خانوادگی، گمان به یهودی بودن وی رفت و او را در قبرستان یهودیان نوا اسکوشیا دفن کردند.
بعد از نجات فرزندان، دولت آمریکا که به دنبال مادر آنها می گشت، عکس آنها را در جراید آمریکا و اروپا منتشر کرد. مدتی بعد مادر آنها با دیدن عکس آن دو و شناختن آنها، به دنبال آنها شتافت و توانست آن دو را پیش خود بازگرداند.
بعدها مایکل ناوراتیل ادعا کرد پدرش در آخرین لحظات ترک آنها در قایق نجات، چنین جملاتی را به آنها گفته است:
فرزندم، زمانی که مادر شما دنبالتان می آید که من مطمئنم چنین خواهد شد، به او بگویید من از صمیم قلب وی را دوست داشته و هنوز هم دارم. به او بگویید من انتظار داشتم او به دنبال ما بیاید. در آن صورت همگی ما می توانستیم در دنیای جدید زندگی شادی را در کنار هم داشته باشیم.
یتیمان نسل کشی (ارمنی: Ցեղասպանության որբերը) یک فیلم مستند ۹۰ دقیقه محصول سال ۲۰۱۴ می باشد. این فیلم توسط بارت ماورنیان کارگردان ارمنی-آمریکایی کارگردانی و نویسندگی شده است.
پریمیر این فیلم در سال ۲۰۱۵ مصادف با صدمین سالگرد نسل کشی ارمنی ها انجام شد.
قهرمانان این فیلم که داستان آن را بازگو می کند فرزندان نجات یافتگان نسل کشی ارمنی ها می باشند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

یتیمان را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی یتیماننام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی یتیمان   • مفهوم یتیمان   • تعریف یتیمان   • معرفی یتیمان   • یتیمان چیست   • یتیمان یعنی چی   • یتیمان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی یتیمان
کلمه : یتیمان
اشتباه تایپی : djdlhk
عکس یتیمان : در گوگل


آیا معنی یتیمان مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )