برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1150 100 1

یمیر

یمیر در دانشنامه ویکی پدیا

یمیر
یمیر، اورگلمیر، بریمیر و بلاینین در اساطیر اسکاندیناوی، نام های موجود نخستینی هستند که از قطره زهر رودخانه یخی الی ویگار در گینونگاگپ زاده شده و جد تمام یوتون است. بر طبق شعر ولوسپا، اولین و شناخته شده ترین سروده در ادای شاعرانه، یمیر نخستین موجود زنده بود که حتی قبل از خلق بهشت و زمین وجود داشت. یمیر پدر تمام غول های نژاد یخ به شمار می رفت و خود از ذوب شدن یخ های واقع در نیفل هایم توسط بادهای گرم سرزمین سوزان موسپل هایم به وجود آمده بود. یخ ها به ذوب شدن خود ادامه می دادند و از قطرات آن ها ماده گاو اودوملا پدید آمد. از چهار رود شیر که از پستان اودوملا جاری می شد، یمیر را خوراک می بخشید و خود گاو برای تغذیه، سنگ های نمک را می لیسید.
اودین و برادرانش ویلی و وه که دل خوشی از یمیر و غول هایی که روز بروز به تعدادشان افزوده می شد، نداشتند تصمیم گرفتند او را بکشند. وقتی یمیر مرد، کل نژاد غولان یخی به جز دو تن در خونش غوطه ور گشتند. آنگاه اودین و برادرانش از بدن بی جان یمیر بهره گرفتند تا جهان را پدید آورند. آن ها با حمل پیکر عظیم الجثه او به داخل گینونگاگپ، زمین را از گوشت تن و صخره ها را از استخوانش پدید آوردند. آن ها تخته سنگ ها و قلوه سنگ ها را از دندان ها و استخوان پاره های تن او پدید آوردند، خونش را به دریاچه ها و دریا، جمجمه اش را به آسمان فراز زمین بدل کردند و از چهار سو، چهار کوتوله (شمال، جنوب، شرق و غرب) در هر سمت گماردند تا جهان را نگه دارند. آن ها گیاهان و درختان را از موی یمیر برآوردند و مغز او را بر آسمان پاشیدند تا ابرها را پدید آورد و در انتها از ابروهایش میدگارد، سرزمین انسان ها را خلق کردند.
از یمیر در اِدای شاعرانه که در قرن سیزدهم تألیف شد، ادای منثور که توسط اسنوری استورلوسون در قرن سیزدهم نوشته شد و در اشعار اسکالد یاد شده است.
عکس یمیر
یمیر (به انگلیسی: Ymir) یک شخصیت خیالی ابرشرور در کتاب های کامیک منتشر شده توسط مارول کامیکس است. این شخصیت توسط نویسنده استن لی و طراح جک کربی بر پایه غولی از نژ ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با یمیر

یمیر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی یمیر   • مفهوم یمیر   • تعریف یمیر   • معرفی یمیر   • یمیر چیست   • یمیر یعنی چی   • یمیر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی یمیر
کلمه : یمیر
اشتباه تایپی : dldv
عکس یمیر : در گوگل

آیا معنی یمیر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )