برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1093 100 1

ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب)

ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب) در دانشنامه اسلامی

ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب)
کتابی است در زندگانی اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله وسلّم بخصوص حضرت علی علیه السّلام که توسط قندوزی یکی از عالمان اهل سنت در قرن سیزدهم هجری نوشته شده است. مؤلف، هدف خود را از تالیف این کتاب، ادای دین به پیامبر دانسته است؛ زیرا خداوند ، دوستی نزدیکان آن حضرت را مزد رسالت او می داند.
این کتاب بدون آنکه تنظیم خاص و فصل بندی کاملی داشته باشد مطالبی در باره مناقب امیرالمؤمنین علی علیه السّلام و چند تن از اهل بیت پیامبر مانند امام حسن و امام حسین و امام عصر نقل کرده است.
ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب)
یَنابیعُ المَوَدّة لِذَوی القُرْبی (چشمه سار دوستی و محبت به ذوی القربی) کتابی درباره زندگانی اهل بیت پیامبر اسلام(ص)، فضایل آنان و ارزش مودت ایشان به خصوص حضرت علی(ع)، نوشته سلیمان بن ابراهیم قندوزی حنفی (متوفای ۱۲۹۴ق) از عالمان اهل سنت حنفی مذهب در قرن سیزدهم هجری. مؤلف، کتاب را در صد باب با موضوعات مختلف و بدون نظم خاصی آورده و در آن از منابع شیعی هم استفاده کرده. این اثر به فارسی ترجمه شده است.
سلیمان بن ابراهیم قندوزی بلخی از عالمان حنفی مذهب اهل سنت و صوفی است که در سال ۱۲۳۰هجری در قندوز (یکی از شهرهای افغانستان کنونی) در حوالی بلخ به دنیا آمد. پس از آموزش علوم اولیه به بخارا رفت و سپس به هند سفر کرد و در آنجا به اهل طریقت پیوست و در سیر و سلوک و تفقه در دین، به درجات عالی رسید. پس از مدتی به وطن خود بازگشت و به هدایت و ارشاد مردم پرداخت. در سال ۱۲۶۹ به عزم مکه حرکت کرد، اما در بغداد و قونیه متوقف شد و در آنجا به تحصیل و تدریس و ارشاد مردم پرداخت. مدتی هم مسند شیخ طریقت را عهده‎دار شد و سرانجام در سال ۱۲۹۴ق در قسطنطنیه از دنیا رفت.

ارتباط محتوایی با ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب)

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب)   • مفهوم ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب)   • تعریف ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب)   • معرفی ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب)   • ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب) چیست   • ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب) یعنی چی   • ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ینابیع المودة لذوی القربی کتاب
کلمه : ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب)
اشتباه تایپی : dkhfdu hgl,nة gb,d hgrvfd (;jhf)
عکس ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب) : در گوگل

آیا معنی ینابیع المودة لذوی القربی (کتاب) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )