انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1088 100 1

یوتلاند

یوتلاند در دانشنامه ویکی پدیا

یوتلاند
یوت لاند (به دانمارکی: Jylland)، (به انگلیسی: Jutland)، (به آلمانی: Jütland) شبه جزیره ای در شمال اروپا است که بخش بزرگ تر کشور دانمارک را شامل می شود. دو شهر بزرگ و مهم آن، آرهوس و آلبورگ هستند.
عکس یوتلاند
«شاهزادهٔ یوتلاند» (انگلیسی: Prince of Jutland) فیلمی در ژانر فانتزی به کارگردانی گابریل اکسل است که در سال ۱۹۹۴ منتشر شد.
۱۹ اوت ۱۹۹۴ (۱۹۹۴-08-۱۹)
شهرستان وسترا یوتلاند (به سوئدی: Västra Götalands län) یکی از شهرستان های کشور سوئد است که در غرب این کشور واقع شده است. این شهرستان با ۱٫۵۵۰٫۰۰۰ نفر جمعیت دومین شهرستان پرجمعیت در سوئد است و ۱۷ درصد کل جمعیت این کشور را تشکیل می دهد. این شهرستان با شهرستان های ورملاند، اوربرو، اوستریوتلاند، یونشوپینگ، هاللاند و کشور نروژ مرز مشترک دارد. مرکز این شهرستان شهر یوتبری است.
استورا_لون
نبرد یوتلاند (آلمانی: Skagerrakschlacht) بزرگ ترین نبرد دریایی جنگ جهانی اول بود.
نیروی دریایی امپراتوری آلمان به فرماندهی دریاسالار راینهارد شر با حمله به ناوگان نیروی دریایی پادشاهی بریتانیا سعی داشت تا این ناوگان را که در دریای شمال و در نزدیکی دانمارک مستقر بودند به ناحیه غرب یوتلاند بکشاند تا محاصره دریایی که اقتصاد آلمان را زیر فشار گذاشته بشکند.
در نهایت هیچ یک از دو ناوگان به طور قطع بر دیگری پیروز نشد.ناوگان نیروی دریایی امپراتوری آلمان دیگر با ناوگان قدرتمند نیروی دریایی پادشاهی بریتانیا درگیر نبرد رودررو نشد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

یوتلاند را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی یوتلاند   • مفهوم یوتلاند   • تعریف یوتلاند   • معرفی یوتلاند   • یوتلاند چیست   • یوتلاند یعنی چی   • یوتلاند یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی یوتلاند
کلمه : یوتلاند
اشتباه تایپی : d,jghkn
عکس یوتلاند : در گوگل


آیا معنی یوتلاند مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )