انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1065 100 1

یوتیوب

یوتیوب در دانشنامه ویکی پدیا

یوتیوب
۲۰۰۸: همهٔ لینک های ویدئویی که در صفحهٔ اصلی سایت بود، به موزیک ویدئوی «هرگز تسلیمت نمی شوم» از ریک استلی منتقل می شد.
۲۰۰۹: هنگام کلیک کردن روی یک ویدئو، صفحه وارونه می شد و یوتیوب ادعا کرده است که این یک طرح جدید بوده است.
۲۰۱۰: هنگام بازکردن ویدئوها، حروف به صورت رنگی و متنP به طور موقت روی ویدئو منتشر می شدند. یوتیوب در یک پیام مدعی شد که این کار به منظور کاهش هزینه های پهنای باند، یعنی ۱ دلار در ثانیه بوده است.
۲۰۱۱: هنگام بازکردن ویدئوها، طیف وسیعی از ویدئو قهوه ای می شد و ویدئوها را شبیه ویدئوهای قدیمی سال ۱۹۰۰ می کرد.
۲۰۱۲: با کلیک بر روی تصویر دی وی دی در کنار لوگوی وبگاه، یک ویدئو دربارهٔ یوتیوب باز می شد که با انتخاب یکی از آن ها، یوتیوب این ویدئو را سفارش می گرفت و بر روی دی وی دی می ریخت.
۲۰۱۳: یوتیوب اعلام کرد که به زودی تعطیل خواهد شد. همچنین هیئتی از داوران تا سال ۲۰۲۳ بهترین ویدئوی بارگذاری شده را انتخاب خواهند کرد.
۲۰۱۴: یوتیوب مسئولیت ساخت تمام ویدئوهای اینترنتی محبوب و داغ را برعهده گرفت.
۲۰۱۵: هنگام نمایش ویدئو دکمه ای نشان داده می شد که نمونه هایی از آهنگ "Sandstorm" توسط Dardude پخش می کرد. همچنین وقتی کاربر نام هر آهنگی را جستجو می کرد، پیامی نمایش داده می شد: "آیا منظورتان Sandstorm - Dardude" بود؟
یوتیوب یا یوتوب (به انگلیسی: YouTube) دوّمین وبگاه پرطرفدار در جهان پس از گوگل و پیش از فیس بوک و بزرگترین شاخهٔ گوگل است که در نوار ابزار این وبگاه دیده می شود.
سی، سی++
یوتیوب معروف ترین وبگاه بارگذاری و تماشای ویدئو است که توسط سه کارمند سابق پی پل در فوریه سال ۲۰۰۵ ایجاد شد. چاد هرلی، استیو چن، و جاوید کریم پس از موفقیت های وبگاه فلیکر، تصمیم به ایجاد یوتیوب گرفتند.
عکس یوتیوب
مقاله موردنظر شما یکی از مقالات زیر است:
یوتیوب
جوایز یوتیوب
یوتیوب زنده
تاریخچه یوتیوب
تأثیرات اجتماعی یوتیوب
بسته شدن یوتیوب
ارکستر سمفونیک یوتیوب
یوتیوب کودکان
یوتیوب موزیک
یوتیوب زنده (به انگلیسی: YouTube Live) یک رویداد زنده در سال ۲۰۰۸ است که بر روی اینترنت سانفرانسیسکو و توکیو در جریان بود. این اتفاق با حضور افراد نامداری از جمله مایکل باکلی، کتی پری و افراد مشهور دیگری انجام شد. در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۱۱، این کانال بسته شد و تمام ویدئوهایش را از بین برد. این صفحه جایگزین بخش زنده در سایت یوتیوب شد.
مشارکت کنندگان یوتیوب زنده در ویکی پدیای انگلیسی. (بازبینی در ۱۳ اوت ۲۰۱۲)
یوتیوب موزیک (به انگلیسی: YouTube Music) یک وبگاه و نرم افزار پخش موسیقی برای آی اواس و اندروید است. یوتیوب موزیک دارای تبلیغات است اما می توان با استفاده از طرح هایی تبلیغات آن را حذف کرد؛ همچنین شامل موزیک ویدئوهای رسمی نیز می شود. دسترسی به یوتیوب موزیک در کشورهایی محدود شده است.
ایالات متحده آمریکا
کانادا
استرالیا
نیوزیلند
مکزیک
کره جنوبی
یوتیوب کودکان (به انگلیسی: YouTube Kids) نام نرم افزاری با موضوع سرگرمی، موزیک و ویدئو است. هدف برنامه این است که نسخه ای خانوادگی تر از یوتیوب را برای کودکان و افراد جوان تر با ویژگی های کنترل والدین و فیلترهای ویدئویی ارائه دهد. همچنین یوتیوب کودکان شامل ویدئوهای ویژه کودکان نیز می شود.
پیوند به وبگاه رسمی
ارکستر سمفونیک یوتیوب (به انگلیسی: YouTube Symphony Orchestra) با نام اختصاری (YTSO) یک ارکستر سمفونیک است که از طریق شرکت هنرمندان متقاضی کار در یک جلسۀ امتحانیِ آن لاین ترتیب داده می شود. برگزارکنندگان و ممتحنان این جلسه، نهاد یوتیوب و ارکستر سمفونی لندن و چند تن دیگر از همکاران بین المللی آن ها هستند. ارکستر سمفونی یوتیوب نخستین ارکستری است که از طریق همکاری اینترنتی ایجاد شده است.
مشارکت کنندگان ارکستر سمفونی یوتیوب در ویکی پدیای انگلیسی. (بازبینی در ۱۳ اوت ۲۰۱۲)
این ارکستر مشترک، در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۰۸ راه اندازی شد.
بسته شدن یوتیوب یا در اصطلاح متداول سانسور آن، در برخی کشورهای دنیا به علت ممنوعیت استفاده از یوتیوب به اجرا درمی آید. این وبگاه در آمار سال ۲۰۱۷ الکسا، دومین وبگاه پربازدید دنیا به حساب می آید).
ایران: در تاریخ ۳ دسامبر۲۰۰۵، ایران به طور موقت سطح دسترسی به یوتیوب و چند وب گاه دیگر را مسدود کرد. گمان می رود این مسدود کردن به دلیل جنسی در ایران">رسوایی جنسی زهرا امیر ابراهیمی باشد. پس از آن این وبگاه در ایران مدتی رفع فیلتر شد اما سرانجام به دلیل پخش ویدیوهای مربوط به اعتراضات مردم ایران به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ فیلتر شد و هم اکنون نیز فیلتر است. در ۲۴ نوامبر ۲۰۰۴، فیلترینگ یوتیوب در ایران برداشته شد.
چین: یوتیوب در چین مسدود شده است.
مراکش: یوتیوب در مراکش در سال ۲۰۰۸ فیلتر شد.
تایلند: یوتیوب در تایلند بین سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ به دلیل پخش فیلمی توهین آمیز نسبت به شاه بهومیبول آدولیادج مسدود شد.
ترکیه: دسترسی ترکیه به یوتیوب بین سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ پس از جنجال بر سر فیلمی توهین آمیز نسبت به مصطفی کمال آتاترک مسدود شد. سرانجام یوتیوب در ترکیه در نوامبر ۲۰۱۰ رفع فیلتر شد.
پاکستان: در تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۰۸ یوتیوب در پاکستان به دلیل توهین به دین اسلام، برای مثال محمد در یولاندز پستن">نمایش کاریکاتورهای پیامبر اسلام در دانمارک، مسدود شد، اما پس از سه روز در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۰۸ در پاکستان رفع فیلتر شد. در ماه مه ۲۰۱۰، پس از قرعه کشی در روز محمد، دوبارهٔ یوتیوب در پاکستان فیلتر شد.
لیبی: در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۱۰ سطح دسترسی لیبی به یوتیوب پس از پخش فیلم تظاهرات در شهر بنغازی و نشان دادن خانواده های بازداشت شدگانی که در زندان ابوسلیم در سال ۱۹۹۶ کشته شدند و نیز فیلم هایی از اعضای خانوادهٔ معمر قذافی، رهبر لیبی، مسدود شد.
برزیل: در ۶ ژانویه ۲۰۰۷، سه روز پس از انتشار فیلمی از مجری شناختهٔ شده برزیلی، دنیلا سیکاریلی (نامزد سابق رونالدو فوتبالیست برزیلی)، یوتیوب در برزیل فیلتر شد..
امارات متحده عربی: از پخش یوتیوب در امارات متحده عربی جلوگیری شده است. این محدودیت ها را شرکت مخابرات امارات که ارائه دهندهٔ اینترنت است، به دلیل نقض مذهب، آداب، و رسوم امارات انجام داده است.
سطح دسترسی به یوتیوب در کشورهای زیر گاه بطور موقت مسدود شده است:
یوتیوب یک تارنمای آمریکایی برای اشتراک گذاری ویدئو است. در این مقاله ویدئوهایی که بیشترین بازدید را داشته اند لیست شده اند. البته پربیننده بودن یک امر نسبی بوده و تعداد بازدید به مرور زمان تغییر می کند.
جدول زیر فهرستی از ۱۰۰ ویدئو با بیشترین بازدید در یوتیوب را نشان می دهد.
جدول زیر فهرستی از ویدئوهای پربازدید یوتیوب در هر سال می باشد. برای هر سال ۵ ویدئو پربازدید آورده شده است.
جدول زیر فهرستی از موزیک ویدیوهای فارسی با بیشترین بازدید در یوتیوب را نشان می دهد.
یوتیوب توسط چاد هرلی، استیو چن و جاوید کریم به وجود آمد که هر سه از کارمندان شرکت پی پال بودند. هرلی در دانشگاه ایندیانا در پنسیلوانیا درس طراحی می خواند در حالی که چن و کریم در دانشگاه ایلینوی در اوربانا دانش کامپیوتر را مورد مطالعه قرار داده بودند.
آن ها پس از موفقیت وبگاه فلیکر برای اشتراک گذاری عکس، تصمیم گرفتند وب گاهی برای اشتراک گذاری ویدئو ایجاد کنند و به همین منظور، در آپارتمان چن در سانفرانسیسکو میهمانی شام برگزار شد و در این باره بحث کردند.سرمایهٔ گذاری آن ها برای راه اندازی این شرکت ۱۱٬۵۰۰٬۰۰۰ دلار بود.
ویدئوهای یوتیوب برای اولین بار در باغ وحش سن دیگو توسط جاوید کریم، از بنیانگذاران این شرکت عنوان شد. از این صحنه ها فیلمبرداری شد و در تاریخ ۲۳ آوریل ۲۰۰۵ به وبگاه یوتیوب ارسال شد و هنوز هم می توان آن را تماشا کرد.
یوتیوب عمومی در ماه مه سال ۲۰۰۵، شش ماه قبل از راه اندازی رسمی در نوامبر ۲۰۰۵ ارائه شد. این وبگاه به سرعت رشد کرد و در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۶، اعلام شد که در هر روز در یوتیوب بیش از ۶۵٬۰۰۰ ویدئو بارگذاری می شود و ۱۰۰ میلیون بار مورد بازدید قرار می گیرد. با توجه به آمار ارائه شده توسط شرکت تحقیقات بازار comScore، یوتیوب بهترین وبگاه به اشتراک گذاری ویدئو در ایالات متحده آمریکا است و ۴۳٪ مردم این کشور، ویدئوهای خود را در این وبگاه بارگذاری می کنند و در ماه مه سال ۲۰۱۰، ۱۴ میلیارد فیلم در یوتیوب بارگذاری شده است. در هر دقیقه، حدود ۶۰ ساعت ویدئو در یوتیوب بارگذاری می شود که حدود سه چهارم این ویدئوها را مردم ایالات متحده آمریکا بارگذاری می کنند. وبگاه یوتیوب در ماه ۸۰۰ میلیون کاربر منحصربه فرد دارد. بر اساس رتبه بندی سایت الکسا، یوتیوب پیش از گوگل و فیس بوک و پس از یاهو، سومین وبگاه پربازدید اینترنت است.
تاثیر اجتماعی یوتیوب اشاره به یوتیوب معروفترین وب سایت اشتراک گذاری ویدئو دارد.در دسامبر ۲۰۰۶ مجلهٔ تایم نوشت:«یوتیوب برای یک گشت وگذار ویدئویی همان چیزی است که یک مرکز خرید بزرگ وال مارت برای خرید کردن: همه چیز آنجاست، تنها کافی است از در وارد شوید.»یک نمونه از تاثیرهای اجتماعی یوتیوب، موفقیت ویدئوی «عمو اتوبوس» در سال ۲۰۰۶ بوده است. این ویدئو گفتگوی گرمی بین جوانان و رانندهٔ مسن اتوبوسی را نشان می داد که به طور گسترده میان رسانه های جهان مورد بحث قرار گرفت. یکی دیگر از ویدئوهای محبوب یوتیوب، پوشش گستردهٔ گیتار بوده است که در آن عملکردهای گیتار توضیح داده شده بود اما نام بازیگر مشخص نبود. پس از نظرات میلیون ها نفر، نیویورک تایمز هویت گیتاریست را کشف کرد. این گیتاریست یک جوان کره ای ۲۳ ساله به نام لیم جونگ هیون بوده است که این فیلم را در اتاقش گرفته است. این ویدئو از آن زمان به بعد حذف شد.
چارلی انگشت منو خورد، یک ویدئوی پرهوادار است که در تاریخ ۲۲ مه ۲۰۰۷ بارگذاری شد. این ویدئو پربازدیدترین ویدئوی یوتیوب با بیش از ۴۵۰ میلیون بازدید بوده است. از ویدئوهای محبوب دیگر یوتیوب می توان به ویدئوی ۲ برادر انگلیسی اشاره کرد که یک سال پیش از چارلی انگشت منو خورد بارگذاری شده است. در فهرست ۵۰ فیلم فراگیر بزرگ در تمام دوران که توسط مجلهٔ تایم منتشر شد، چارلی انگشت منو خورد شمارهٔ یک را در رتبه بندی به دست آورد.
در عصر سه شنبه ۳ آوریل ۲۰۱۸ در مقر شرکت یوتیوب واقع در شهر سن برونو، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا زنی ۳۹ ساله به نام «نسیم نجفی اقدم» با یک اسلحه کالیبر ۹ میلیمتری اقدام به تیراندازی کرد، سه نفر را زخمی کرد و با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داد.
جامعهٔ بهاییان امریکا در اطلاعیه ای تیراندازی توسط نسیم اقدم را که از اعضای این جامعه بوده محکوم کرده و به صدمه دیدگان تسلیت گفت.
سه تن در اثر شلیک گلوله زخمی شده اند و در بیمارستان تحت مداوا قرار گرفتند. به گفته مقام های بیمارستان مجروحان حادثه یک مرد ۳۶ ساله، و دو زن ۳۲ و ۲۷ ساله هستند. به گزارش شبکه سی بی اس این مرد ۳۶ ساله که حالش وخیم است دوست پسر مهاجم بوده است.
اما پلیس اعلام کرد تنها انگیزه او نارضایتی از اقدامات یوتیوب بود.
اسماعیل اقدم، پدر نسیم به «گروه خبری بِی اِیریا» که یک شبکه خبری اینترنتی در شمال کالیفرنیاست گفته که دخترش به دلیل خشم بابت عدم دریافت پول از یوتیوب دست به چنین کاری زده است. نسیم نجفی پیشتر یوتیوب را به اعمال تبعیض علیه خود و سانسور ویدئوهایش متهم کرده بود.
جایزه موسیقی یوتیوب (انگلیسی: YouTube Music Awards) جایزه ایست که از طرف یوتیوب به بهترین نماهنگ اهدا می شود.
جوایز یوتیوب (به انگلیسی: YouTube Awards) بهترین فیلم ها مانند ژانرهای کمدی و... را مشخص می کند و در یوتیوب به آن ها رای داده می شود. این بخش در سال ۲۰۰۷ سازماندهی شد و می گفت:«بعضی از محبوب ترین فیلم ها را انتخاب کنید و بگویید که کدام باید به رسمیت شناخته شود.»نبو
مشارکت کنندگان جوایز یوتیوب در ویکی پدیای انگلیسی. (بازبینی در ۱۳ اوت 2012)
جایزهٔ تولیدکنندگان محتوای یوتیوب یا YouTube Creator Rewards که عموماً با نام دکمهٔ پخش یوتیوب (به انگلیسی: YouTube Play Button) شناخته می شود، جایزه ای است که توسط وبسایت یوتیوب به محبوبترین کانال های این وبسایت اهدا می شود. این جایزه بر اساس تعداد مشترکین یک کانال اهدا می گردد. سه سطح مختلف از این جوایز وجود دارد:


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با یوتیوب

یوتیوب را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

فرجی ٢٠:٤٠ - ١٣٩٦/٠٩/١٨
یوتوب صحیح است نه یوتیوب
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی یوتیوب   • مفهوم یوتیوب   • تعریف یوتیوب   • معرفی یوتیوب   • یوتیوب چیست   • یوتیوب یعنی چی   • یوتیوب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی یوتیوب
کلمه : یوتیوب
اشتباه تایپی : d,jd,f
عکس یوتیوب : در گوگل


آیا معنی یوتیوب مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )