انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 998 100 1

یولیا تیموشنکو

یولیا تیموشنکو در دانشنامه ویکی پدیا

یولیا تیموشنکو
یولیا ولودیمیریونا تیموشنکو (به اوکراینی: Ю́лія Володи́мирівна Тимоше́нко)‏ (۲۷ نوامبر۱۹۶۰ در دنیپروپتروفسک) سیاست مدار و بازرگان اوکراینی است که در دو نوبت؛ یک بار در سال ۲۰۰۵ و بار دوم از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ نخست وزیر اوکراین بود. او رهبر «حزب میهن» است که در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۲ این کشور با کسب ۱۰۱ کرسی از مجموع ۴۵۰ کرسی دومین حزب موفق بود.
انقلاب نارنجی
انقلاب ۲۰۱۴ اوکراین
بحران کریمه (۲۰۱۴)
میدان اروپا
تیموشنکو در جریان انقلاب نارنجی مردم اوکراین از اعتراض کننده ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، و از همراهان ویکتور یوشچنکو - رهبر حزب مخالف دولت - بود.
وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۰ اوکراین در رتبه دوم قرار گرفت و در رقابتی بسیار نزدیک با ویکتور یانوکوویچ و تصاحب ۴۵٫۴۷٪ آراء در دور دوم انتخابت را واگذار کرد. تیموشنکو کمی بعد در محاکمه ای جنجالی به اتهام سوء استفاده از قدرت و اختلاس به هفت سال زندان و ۱۸۸ میلیون دلار پرداخت غرامت محکوم شد. وی در ۲۲ فوریه ۲۰۱۴ از زندان آزاد شد. آزادی او مقارن با اوج گرفتن انقلاب دیگری علیه یانوکوویچ در اوکراین بود که چند روز بعد به سرنگونی یانووکویچ از قدرت منتهی شد.
تیموشنکو پس از ورود به عرصه سیاست به فعالیت اقتصادی در صنعت گاز اوکراین مشغول بود و بر اساس برخی برآوردها یکی از ثروتمندترین افراد در این کشور است. یک پنجم کلِ ثروت اوکراین متعلق به خانم تیموشنکو بوده است.
عکس یولیا تیموشنکو


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های یولیا تیموشنکو

یولیا تیموشنکو (۲۷ نوامبر۱۹۶۰، دنیپرو) دهمین نخست وزیر اکراین، سیاستمدار و بازرگان اوکراینی.
• «هرچیزی که دارم، طبیعی است: بافت موها و ناخن. عملاً هیچگاه مواد آرایشی بکار نمی برم.»
• «فکر کنم مدت هاست دنیا به این نتیجه رسیده باشد که در قلمروی فدراسیون روسیه حکومتی اقتدارگرا بر سر کار آمده که اقتصاد بسته ای را به وجود آورده و فرآیندهای سیاسی ناسالمی را آغاز کرده است. دنیا دربارهٔ بازگرداندن اوضاع به حالت عادی فکر کرده و البته خود ولادیمیر پوتین این امکان را به وجود آورده است که دنیا رژیم فعلی در روسیه را که تهدیدی برای صلح جهانی است، از میان بردارد. کریمه و اوکراین نوعی دام برای پوتین است و پوتین در این دام افتاده است. فکر می کنم شمارش معکوس برای سقوط رژیم او آغاز شده است.»

ارتباط محتوایی با یولیا تیموشنکو

یولیا تیموشنکو را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی یولیا تیموشنکونام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی یولیا تیموشنکو   • مفهوم یولیا تیموشنکو   • تعریف یولیا تیموشنکو   • معرفی یولیا تیموشنکو   • یولیا تیموشنکو چیست   • یولیا تیموشنکو یعنی چی   • یولیا تیموشنکو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی یولیا تیموشنکو
کلمه : یولیا تیموشنکو
اشتباه تایپی : d,gdh jdl,ak;,
عکس یولیا تیموشنکو : در گوگل


آیا معنی یولیا تیموشنکو مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )