برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1338 100 1

یک سطر واقعیت

یک سطر واقعیت در دانشنامه ویکی پدیا

یک سطر واقعیت
یک سطر واقعیت عنوان سومین فیلم بلند سینمایی علی وزیریان است که در سی امین جشنواره فیلم فجر در بخش مسابقهٔ سودای سیمرغ حضور داشت. این فیلم با بازی حسین یاری و مهراوه شریفی نیا در نقش های اصلی روایتی از زندگی زوجی مطبوعاتی است که به واسطه مواجهه با پیشنهادی و مشکلاتی که در مسیر کاری خود دارند به فکر مهاجرت می افتند. «یک سطر واقعیت» در بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره فیلم فجر با ۳۱ فیلم سینمایی دیگر رقابت داشت و حسین یاری برای بازی در آن یکی از نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره بود.
پایگاه اینترنتی جشنواره فیلم فجر
پایگاه خبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین
خبرگزاری مهر
خبرگزاری فارس
روزنامه ایران
برخی از منتقدین اعتقاد داشتند که فیلم «یک سطر واقعیت» به فرضیه ای پرداخته که نسبت به عالم روشنفکران و قشر فرهنگی در کشور وجود دارد و آن حمایت های مالی پنهان و آشکار عوامل بیگانه تحت عناوین بشردوستانه است. همین موضوع موجب شد تا بسیاری از منتقدین علیه این فیلم موضع گیری کنند . انتشار مطلبی با عنوان روشنفکر نمایان رسانه ای در روزنامه ایران نمونه ای از این نوع نگرش بود.
همچنین برخی از منتقدان معتقد بودند که این فیلم می توانست ابعاد گسترده تری نسبت به مشکلات اجتماعی و حتی سیاسی داشته باشد. این فیلم حواشی زیادی داشت که مهمترین آنها افشاگری کارگردان دربارهٔ پشت پرده فیلم بود.
برنامه تلویزیونی «هفت» در جمعه چهارم اسفند ماه ۱۳۹۰ قرار بود به نقد و بررسی فیلم «یک سطر واقعیت» بپردازد، اما وزیریان مطالبی در خصوص پشت پرده ساخت فیلمش در حوزه هنری بیان کرد. او با حضور در این برنامه تلویزیونی فاش کرد که حوزه هنری بعد از خواندن فیلمنامه «یک سطر واقعیت» گفته اگر موضوع فیلم را به فتنه ۸۸ بچسباند از او و فیلم اش حمایت می کنند.
عکس یک سطر واقعیت


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

یک سطر واقعیت را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شما



نام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی یک سطر واقعیت   • مفهوم یک سطر واقعیت   • تعریف یک سطر واقعیت   • معرفی یک سطر واقعیت   • یک سطر واقعیت چیست   • یک سطر واقعیت یعنی چی   • یک سطر واقعیت یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی یک سطر واقعیت
کلمه : یک سطر واقعیت
اشتباه تایپی : d; sxv ,hrudj
عکس یک سطر واقعیت : در گوگل

آیا معنی یک سطر واقعیت مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )