برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1183 100 1

۱۹۰۱

۱۹۰۱ در دانشنامه ویکی پدیا

۱۹۰۱
خورشیدگرفتگی ۱۸ مه ۱۹۰۱ (به انگلیسی: Solar eclipse of May 18, 1901) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی کلی است که در تاریخ ۱۸ مه ۱۹۰۱ میلادی روی داد. زمان اوج این خورشیدگرفتگی، ساعت ۵:۳۳:۴۸ بوده است.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
خورشیدگرفتگی هنگامی روی می دهد که ماه میان زمین و خورشید جای گیرد و به این ترتیب، همه یا بخشی از چهرهٔ خورشید از زمین پوشیده می شود. خورشیدگرفتگی کامل هنگامی روی می دهد که قطر دیداری ماه از خورشید بیشتر باشد در این صورت، راه رسیدن نور مستقیم خورشید به زمین بسته می شود و روز مانند شب تاریک می گردد.مدت زمان این خورشیدگرفتگی ۶ دقیقه و ۲۹ ثانیه بود.
خورشیدگرفتگی ۱۱ نوامبر ۱۹۰۱ (به انگلیسی: Solar eclipse of November 11, 1901) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی حلقه ای است که در تاریخ ۱۱ نوامبر ۱۹۰۱ میلادی روی داد. زمان اوج این خورشیدگرفتگی، ساعت ۷:۲۸:۲۱ بوده است.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
خورشیدگرفتگی هنگامی روی می دهد که ماه میان زمین و خورشید جای گیرد و به این ترتیب، همه یا بخشی از چهرهٔ خورشید از زمین پوشیده می شود. خورشیدگرفتگی کامل هنگامی روی می دهد که قطر دیداری ماه از خورشید بیشتر باشد در این صورت، راه رسیدن نور مستقیم خورشید به زمین بسته می شود و روز مانند شب تاریک می گردد.مدت زمان این خورشیدگرفتگی ۱۱ دقیقه و ۱ ثانیه بود.
فینال جام حذفی فوتبال انگلستان ۱۹۰۱، رقابت پایانی جام حذفی فوتبال انگلستان در سال ۱۹۰۱ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال تاتنهام و باشگاه فوتبال شفیلد یونایتد در کریستال پالاس لندن برگزار شده است.
این م ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ۱۹۰۱

۱۹۰۱ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ۱۹۰۱   • مفهوم ۱۹۰۱   • تعریف ۱۹۰۱   • معرفی ۱۹۰۱   • ۱۹۰۱ چیست   • ۱۹۰۱ یعنی چی   • ۱۹۰۱ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ۱۹۰۱
کلمه : ۱۹۰۱
اشتباه تایپی : ۱۹۰۱
عکس ۱۹۰۱ : در گوگل

آیا معنی ۱۹۰۱ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )