انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1048 100 1

۱۹۲۶

۱۹۲۶ در دانشنامه ویکی پدیا

۱۹۲۶
روز نامشخص:
تاریخ روز نامعلوم:
جام ملت های آمریکای جنوبی ۱۹۲۶ (انگلیسی: 1926 South American Championship) دهمین دوره جام ملت های آمریکای جنوبی می باشد که به میزبانی شیلی برگزار شد. در انتهای این جام تیم ملی فوتبال اروگوئه قهرمان شد و ششمین قهرمانی خود را بدست آورد.
خورشیدگرفتگی ۱۴ ژانویه ۱۹۲۶ (به انگلیسی: Solar eclipse of January 14, 1926) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی کامل است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۱۴ ژانویه ۱۹۲۶ میلادی (‎۲۴ دی ۱۳۰۴ خورشیدی) روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۶:۳۶:۵۸ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۴ دقیقه و ۱۱ ثانیه بود.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
خورشیدگرفتگی ۹ ژوئیه ۱۹۲۶ (به انگلیسی: Solar eclipse of July 9, 1926) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی حلقه ای است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۹ ژوئیه ۱۹۲۶ میلادی (‎۱۷ تیر ۱۳۰۵ خورشیدی) روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۲۳:۰۶:۰۲ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۳ دقیقه و ۵۱ ثانیه بود.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
سیارک ۱۹۲۶ (به انگلیسی: 1926 Demiddelaer، نامگذاری:1935JA) هزار و نهصد و بیست و ششمین سیارک کشف شده است که در ۲ مه ۱۹۳۵ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۱٫۶۰ است.
فینال جام حذفی فوتبال انگلستان ۱۹۲۶، رقابت پایانی جام حذفی فوتبال انگلستان در سال ۱۹۲۶ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال بولتون و باشگاه فوتبال منچستر سیتی در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شده است.
فهرست قهرمانان جام حذفی فوتبال انگلستان
جام حذفی فوتبال انگلیس
این مسابقه که در تاریخ ۲۴ آوریل ۱۹۲۶ انجام شده است با نتیجه ۱ بر ۰ به سود تیم باشگاه فوتبال بولتون به پایان رسید.
مسابقات جهانی تنیس روی میز ۱۹۲۶ (انگلیسی: 1926 World Table Tennis Championships) اولین دوره مسابقات جهانی تنیس روی میز است که در شهر لندن، انگلستان برگزار شده است.
این مسابقات از ۶ تا ۱۱ دسامبر ۱۹۲۶ در دو بخش تیمی و انفرادی برگزار شده است.
مسابقات جهانی ژیمناستیک هنری ۱۹۲۶ هشتمین دوره مسابقات جهانی ژیمناستیک هنری است که در لیون، فرانسه از ۲۲ تا ۲۴ مه ۱۹۲۶ میلادی برگزار شده است.
مسابقات جهانی ژیمناستیک هنری وبگاه فدراسیون جهانی ژیمناستیک
مسابقات ورزش های آبی اروپا ۱۹۲۶ در شهر بوداپست، مجارستان فقط در بخش مردان برگزار شده است.
Results sports123.com
"European Swimming Championships (Women)". GBRSPORTS.COM.
میزبان
کنوانسیون برده داری ۱۹۲۶ (انگلیسی: 1926 Slavery Convention) یا کنوانسیون منع تجارت برده و لغو برده داری یک معاهده بین المللی است که با کوشش لیگ ملل به وجود آمد و اول بار در روز ۲۵ ماه سپتامبر ۱۹۲۶ امضا گردید. این معاهده در ذیل پیمان های اتحاد ملل در روز ۹ ماه مارس ۱۹۲۷ به ثبت رسید و همان روز به مرحله اجرا درآمد. هدف کنوانسیون تأیید و پیشبرد لغو برده داری و تجارت برده است.
موقعیت یا وضعیت فردی که هر یک یا تمامی حقوق مالکیت در مورد او اعمال شود.
در مصوبه کنفرانس بروکسل ۱۸۹۰ امضا کنندگان روشن ساختند که همگی درصدد هستند تا تمایل اکید خود را برای پایان دادن به ترافیک برده های آفریقایی به اجرا بگذارند. قانون بروکسل در کنوانسیون سن ژرمن آن لایه با امضای نیروهای متحدین در جنگ جهانی اول در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۱۹۱۹ تکمیل و مورد تجدید نظر قرار گرفت. در این کنوانسیون امضاکنندگان متعهد شدند تا «تلاش کنند تا مطمئن شوند که لغو بردگی در هرکجا و به هر شکل و منع تجارت برده در زمین و دریا انجام شود» (بند ۱۱) برای این منظور یک کمیسیون برده داری موقت توسط لیگ ملل در ماه ژوئن سال ۱۹۲۴ منصوب شد.
کنوانسیون برده داری سال ۱۹۲۶ قوانین و مقررات ملموسی را برای پیشبرد لغو برده داری و تجارت برده پایه گذاری کرد. برده داری بشرح زیر تعریف شد (بند. ۱):
تجارت برده به این شکل تعریف شد که شامل موارد زیر باشد:


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ۱۹۲۶

۱۹۲۶ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ۱۹۲۶   • مفهوم ۱۹۲۶   • تعریف ۱۹۲۶   • معرفی ۱۹۲۶   • ۱۹۲۶ چیست   • ۱۹۲۶ یعنی چی   • ۱۹۲۶ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ۱۹۲۶
کلمه : ۱۹۲۶
اشتباه تایپی : ۱۹۲۶
عکس ۱۹۲۶ : در گوگل


آیا معنی ۱۹۲۶ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )